MENU

Albánie plus horní Tara v Černé Hoře. Jarní řeky na kánoi nebo packraftu, paddleboardu. ( 10 dnů )

19. 5. - 28. 5. 2023
CENA: 15 990 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Vodácký zájezd do Albánie plus horní Tara  v Černé Hoře

Albánské jarní řeky se po mnoha letech zařadily mezi stálice Cvočí nabídky zájezdů. Jistota vody a „otvírák“ sezóny, na který je spoleh. Po naší první průzkumné expedici před 15 lety, na které jsme zájezd postavili, se Albánie změnila k nepoznání. Šotolinové cesty plné výmolů se proměnily v pěkné asfaltové silničky. Tisíce betonových bunkrů zmizelo spolu s oprýskanými mercedesy a některé divoké řeky spoutaly betonové přehrady. Ale hodně věcí zůstalo k naší spokojenosti. Od časného jara je tu příjemné počasí. Všechno se zelená a kvete, sníh v horách rychle odtává a plní koryta řek. Albánie je pořád nejryzejší balkánskou zemí, kde vedle skvostů z dob osmanské říše stojí i nepřehlédnutelné symboly komunismu, zemí přátelských obyvatel, vynikající domácí kuchyně a rozmanitých chutí rakie.

Náročnost: WW 2 až 3 a zvládnou je vodáci se zkušenostmi z jarních řek.

1. den: ráno odjezd na první řeku v Černé Hoře.
2. den: voda na horní TAŘE bývá jen na jaře a tak je tenhle úsek málo známý. Pro nás to bude příjemné protažení a rozpádlování na WW 2 v krásném lesním údolí.  Ubytujeme se v pěkném kempu s výhledem na řeku a hory Prokletije a vyrazíme na prohlídku městečka Kolašin.
3. den: sevřeným průlomem tajemné Morači a se zastávkou ve stejnojmenném monastýru, dojedeme na řeku CIJEVNU. Splujeme ji skalním kaňonem severních albánských Alp. Odpoledne překročíme hranice do Albánie a ubytujeme se v malebném kempu s perfektní restaurací na břehu Skadarského jezera.
4. den: dopoledne zastavíme ve Skadaru, vyměníme si albánské peníze a vystoupáme na starověkou Illyrskou pevnost Rozafa nad soutokem řek Driny, Buny a Kiro. Naskytnou se nám zde nádherné výhledy na město, vzdálené hory i krasové jezero Skadar.  Za řekou MALIT musíme přejet do hor a splujeme ji mezi slepencovými stěnami náhorní plošiny pohoří Kreshtës. Spíme přímo nad řekou v krásném kempu u kostelíka.
5. den: ráno přejezd hor s výhledem na národní park Dajti a překrásné horské jezero Bowilla. Proklouzneme Tiranou a zamíříme dál na jih.  Odpoledne si zapádlujeme na vlnkách a peřejkách spodního OSUMU. Noc strávíme v kaňonu Osumu pod sametovým baldachýnem miliónů hvězd.
6. den: splutí OSUMU kaňonem, který svou krásou směle překonává francouzský Verdon. Zubaté kolmé stěny spadají až k vodní hladině a v některých místech se skály rozevřou jen na šířku lodi a voda se mezi nimi svižně žene v početných zákrutách. Přináší stále nové pohledy na stěny masívu a rezonuje ozvěnami vodopádů. Zdaleka nejúžasnější řeka Evropy. Navečer se přiblížíme dále k jihu. Bivak a večírek u termálního pramene volně přístupného po celou noc.
7. den: poslední ranní koupel v termálu LENGARICËS a plavba po VJOSSËS. Přitéká z řeckých hor, vlny a peřeje zdůrazňují úžasnou barvu její vody. Břehy jsou vytvořené z mnoha slepencových převisů a z rozhoupané vodní hladiny se nám otvírá výhled na dvoutisícové vrcholy pohoří Dhëmbelit.  Odpoledne přejedeme do kempu s pstruží sádkou v hlubokých lesích Kölonje.
8. den: přejíždíme na poslední řeku zájezdu, v posledním albánském městě Korcë utratíme poslední albánské leke na místních trzích a v krčmách a přejedeme do Makedonie. Po dlouhé cestě si odpočineme  v termálním sirném koupališti a noc strávíme na břehu řeky pod úžasným Bigorski Monastýrem (makedonský pravoslavný klášter).
9. den: splutí makedonské řeky RADIKA národním parkem Mavrovo. A budou to skvělé peřeje na svižné horské říčce v hlubokém lesním údolí, vysoko nad námi vesničky s mešitami. Sbalíme a odjíždíme domů.
10. den: předpokládaný příjezd v dopoledních hodinách.
Kód Termín Cena zájezd
612 19. 5. - 28. 5. 2023 15 990 Kč objednat

Cena 15 990 Kč zahrnuje

 • dopravu mikrobusy
 • spaní v kempech 4x a na tábořištích 3x
 • zapůjčení vybavení - vodáckou bundu, vestu a helmu
 • loď jakou si vyberete (Baraka, třímístné Rio, packraft, K1), pádlo
 • barel na drobnosti (věci vám převážíme)
 • přátelskou a profesionální péči instruktorů
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených věcí proti poškození
 • ZDARMA: zapůjčení neoprenu. 
 • PŘÍPLATEK: neoprenové boty 300 Kč.
 • CENA NEZAHRNUJE: poplatk na řekách Osum a Radika - platí se na místě
 • POZN.: na zájezd není možné uplatnit slevy

Další informace

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Praha, Humpolec, Jihlava, Brno.
Doprava: mikrobusy. Při nástupu v Pardubicích si u nás můžete nechat zaparkované auto.
Na čem pojedete: vyberte si loď, na kterou jste zvyklí. Baraku nebo Rio, těžké posádky mohou mít i Orinoko. Pokud máte radši kajak, tak můžete mít nafukovací K1 nebo packraft (napiš v přihlášce do poznámky). Pokud milujete pádlování na padlleboardu, tak předpokádáme, že už máte vlastní např. Padboards, Tampa... a také, že už na něm divokou vodu jezdíte.
Spaní: ve vlastním stanu v kempech nebo na nádherných přírodních tábořištích a u místních obyvatel, se kterými máme velmi přátelské vztahy.
Jídlo: Albánie je cenově příznivá země, bude spousta příležitostí k nákupu potravin, zeleniny, suvenýrů, rakie..., ale stravovat se můžete příjemně a levně také v místních hospodách. Přístup k pitné vodě denně.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu, pokud byste onemocněli před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den, pro děti do 15 let je sazba 23 Kč za den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárek pro vodáka?

Reference

Šárka
Ahoj do kanceláře :-) Chci moc poděkovat za zájezd do Albánie, za zařízení, organizaci, za odvahu jít do toho v téhle době, za Fanyho, který je na vodě fakt profík a člověk si v jeho přítomnosti a s jeho instruktáží troufne i do těžší peřeje, je to showman, ale vodu má prostě v malíčku :-D Spojení s CK Kudrna mělo skvělý výsledek, instruktoři se vzájemně perfektně doplňovali a společně jsme, myslím, působili jako letitá přátelská banda. Díky za nejkrásnější týden v mém životě. Tohle se prostě fakt povedlo !!! :-) ... Ahoj Šárka
Marek
Ahoj, zdravím Zuzku a všechny ostatní ze Cvoku, my chachaři chceme napsat velikou stížnost na dovolenou v Albánii. Bylo to krátký!!! To jen z legrace, byla to jedna z nejlepších dovolených co jsem zažil. Nádherná země, skvělá bandička i řeky takže litovat může jen ten kdo nejel. Díky za skvělé zážitky a asi vyzkouším i kajakářskou školu. Zdraví chachar z Ostravy, Jack.    

Jana E.
Posílám vodácké AHOJ a k tomu přikládám pochvalu na Fantomase. Byl s námi jako průvodce po Albánii v partě s Příbou. Já byla v téhle skupině nováček, ale voda je můj živel a něco už mám naježděno. CVOK je v pověstech agentura, o které se říká, že si své jméno zaslouží. Já patřím mezi ty, kteří polínka pod tenhle obrázek agentury nepřikládají, protože už jednou jsem s vámi kdysi byla v Rakousku, a byl to bezva zájezd, vedený s klidem a přehledem. Nyní je moje druhá zkušenosti taky velmi dobrá. Fantomas je skvělý gajda, který byl na vodě seriózní a zodpovědný vodák, pečlivě hlídající své ovečky. A hlídal nejen to, abychom se neutopili ve skvěle vybraných vodních terénech, ale on i hlídal, abychom si to užili. A to mi věřte, že jsme si to užívali :-) Každý den byl přichystán velmi silný zážitek a když náhodou nálada upadla, vytáhl odněkud Fantomas "králíka z klobouku" v podobě popových albánských rytmů, kusu špeku nebo domácí pálenky. Vím, že Vám do kanceláře chodí tisíce děkovných dopisů. Nechci Vám s tím přetěžovat šuplíky, ale prostě si to neodpustím. Prosím, mohli byste umístit někam na dobře viditelnou nástěnku Fantomasovu fotku s nápisem: Fantomas=miláček klietnů!! ?????? Těším se na další setkávání na vodě. Jana. P. S. Pokud nemáte v archivu fotky svých zaměstnanců, jednu přikládám! Myslím, že by pro tyto účely byla velmi vhodná :-)    
Luboš O.
Přeji dobrý den CVOKu a ahojda Zuzko, tak jsem si konečně po návratu z Albošky vyšetřil trochu času na napsání tohoto e-mila. Co říci, bylo to suber, nebo alespoň nám se to moc líbilo. Kluci (David, Petr, Tomáš) byli skvělí, velké uznání Hynkovi (řidič autobusu), ale samozřejmě i klukům, jestli máte takhle skvělý všechny průvodce klobouk dolů. Děkujeme za krásnou dovolenou. Luboš O.    

Pavel a Hanka H.
Ahoj, díky za krásné zážitky, které nám připravil zájezd Albánské jarní řeky. Členům expedice se podařilo bezchybně sestavit zájezd po zajímavých řekách a neméně zajímavých albánských silnicích. Dlouhé přejezdy byly rozumně kombinovány se sjezdy řek nebo s prohlídkami historicky zajímavých míst, takže byly docela snesitelné. Fascinující byla albánská krajina, příroda a možnost bivakovat bez omezení. Netušili jsme, že je to v Evropě ještě možné. Vaši guidové dokázali i při větším počtu členů zájezdu vytvořit dobrou vodáckou partu, což za pomoci rakije a dobrého orientálního jídla v albánských hospůdkách znamenalo pohodu po celou dobu zájezdu. Takže ještě jednou díky a těšíme se na další stejně dobrou trefu.    
Jana a Michal
Ahoj Cvoci, tak Albania byla super, jestli příští rok postavíte Řecko, tak bychom určitě rádi zase s Fantomasem, Fučasem a Rohlíkem jeli. Nejlepší vodácké zážitky byly z řeky "Vjosa", takže čím více takových, tím lépe. Tak se mějte všici Cvoci pěkně a  Ahóóój *Jana a Michal*    

Jarda S.
Včera jsme se vrátili z príma zájezdu po Albánii. Fuča, Fantomas a Rohlík byli velice dobrými průvodci jak na souši tak na vodě. Dobrá práce, chlapi! Prosím, předejte jim moje poděkování. AHOJ, Jarda.