Bulharsko na kajaku

Termíny se připravují
CENA: 13 990 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Kajakářský zájezd nejlepší řeky Bulharska

 Bulharsko je přitažlivou vodáckou destinací i pro kajakáře. Hory jsou do pozdního jara pod sněhem což je hezkým příslibem vody. Milí domorodci, slušné silnice, dobré jídlo a pro našince příjemně lacino. Podle vodních stavů a momentální kondice kajakářské party se dají volit lehčí i těžší úseky a to většinou na stejné řece, ve stejném údolí a s nenáročnými přejezdy. Technické průjezdy a peřeje v úzkých říčních korytech se dají lehce vystřídat za rychlé vodnaté toky plné velkých vln a válců. Zkrátka a dobře jedno velké kajakářské hřiště a po kajakování relax při návštěvách monastýrů, horských vesniček, hospůdek a termálních koupališť.  Itinerář zájezdu je orientační. Zkušení instruktoři volí obtížnost s ohledem na vodní stavy a zkušenosti celé party. Zájezd je pro mírně pokročilé kajakáře, kteří mají za sebou některý z kurzů pro začátečníky v ČR a zdravou sebedůvěru. Náročnost řek je většinou WW 3 až 3+. Máme to sem daleko, což se odráží i v ceně,   ale na místě už nemusíte utratit víc, než byste utratili doma.

1. den: odjezd v odpoledne. Tranzit přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Bulharska.
2. den: první pádlování v Bulharsku je na NIŠAVĚ. Oprášíme nácvik přejezdů, závěsů a výjezdů do proudů, osvěžíme pravidla při ježdění v partě a práci s házečkou.
3. den:  úzká a technická RILSKÁ ŘEKARilském národním parku nebo vodnatá STRUMA. Úseky mají rozdílné obtížnosti, budeme pro vás vybírat ty nejvhodnější. Nocujeme na louce u přírodního termálu. 
4. den: podle vody pojezdíme ještě některou z říček v okolí Melniku nebo objedeme pohoří Pirin a sjedeme si MESTU. Široká a vodnatá řeka má přehledné peřeje, velké vlny a perfektní místo k bivakování.
5. den: přesun do pohoří Rodopy, zastávka na prohlídku vesnice Široká Lăka. Po obědě už  skalní prahy a peřeje v opuštěném kaňonu ARDY.  Tady narazíme na místo WW4, ale jde dobře prohlédnout i obnést.
6. den:  řek CERNA je na Balkáně hned několik. Tahle bulharská je úplný ráj v krásném lesním kaňonu. Koryto má plné skalních prahů, kamenných kataraktů a kaskádiček.
7. den: k extrémnějším řekám v Bulharsku patří ČEPELARSKÁ ŘEKA. Vybereme vám nejvhodnější úsek, abyste si dobře a bezpečně zapádlovali. Odpoledne zastávka v Plovdivu, nákup něčeho na památku, pořádný dlabanec a návrat do ČR.
8. den: příjezd v dopoledne.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 13 990 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • program
  • 2 instruktory
  • pojištění CK proti úpadku
  • CENA NEZAHRNUJE: kajak a výbavu - předpokádáme, že už jste investovali do vlastního. Pokud vám ale něco chybí, zapůjčíme za výhodnou cenu.

Další informace

Nástupní místa:  Pardubice, Hradec Králové, Praha, Jihlava, Brno, Bratislava.
Kromě uvedených řek jsou v okolí další menší toky a ty také známe. Můžeme improvizovat třeba při vysokém stavu vody po lokálním dešti, protože jezdíme tak, aby to bylo pro všechny členy výpravy bezpečné.
Vlastní výbava: pokud se chystáte na nákup kajaku nabo vybavení, využijte klientskou slevu ve vodáckém obchodě CVOK SPORT, informujte se u Karla Vakovského na tel: 604 277 586. www.cvoksport.cz
Nocování: budeme tábořit u řek. 
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 30 Kč/den.