MENU

Bulharsko. Šest nejkrásnějších řek na kanoi, kajaku ( 9 dnů )

19. 5. - 27. 5. 2023
CENA: 15 990 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Vodácký zájezd Bulharsko na kanoi, kajaku

Možná vás ani nenapadlo, že by se dalo v Bulharsku jezdit na vodě, ale je to tak. V květnu už je tady skoro léto a hory ztrácí poslední zbytky sněhu. Budeme v několika národních parcích, projdeme labyrinty jeskyní, uvidíme unikátní historické památky. Bulharsko se  vám postará i o bříško, protože se tady jí dobře a mimo turistické oblasti i levně. Na rafty už voda nebude, ale na kánoích nebo kajaku si tady užijete. Jedeme daleko, ale jarní Bulharsko určitě stojí za to!

1. den: ráno odjezd, cesta do severozápadních planin na bulharskosrbských hranicích.
2. den: do krás Bulharska nás uvede Belogradčik, bílé město mezi červenými skalami. Zastavíme v horské vesnici Čiprovci u paty nejvyššího hřebene Čiprovské planiny. Je vyhlášená výrobou koberců a tyto kelimy  jsou ceněné pro kvalitu a tradiční motivy symbolizující štědrost přírody.
3. den:  prohlídka jeskyně Ledenika. Splutí kaňonu řeky ISKAR a pěšky prozkoumáme i pár bočních skalních kaňonů.
4. den: přejíždíme k Tetevenským planinám nádhernou krajinou pastvin a lesů, občas jen vesničky pastevců, jinak nikdo. Tady si splujeme MALKI  ISKAR.
5. den: plavba na rychlé říčce BELI VIT, pak se protáhneme při výstupu na Gloženski monastýr a navečer už kempujeme u jezera Sopot
6. den: Údolím růží se přesouváme do nejodlehlejšího pohoří Rodopy. Prohlídka rodopské jeskyně Jagonina a splutí řeky MESTA.  Navečer pískovcové vinné sklepy v Melniku, podle chuti výstupy na okolní pískovcové pyramidy.
7. den: splutí houpavé STRUMY a relax v minerálních zřídlech.
8. den: přejezd do NP Rila s vrcholy přes 2500 m.n.m., zastávka v Rilském monastýru a buď plavba na ČERNÉM ISKARU nebo výstup na horu Vitošu (lze i lanovkou). Krátká zastávka v Sofii a cesta domů.

9. den: návrat dopoledne.

Kód Termín Cena zájezd
611 19. 5. - 27. 5. 2023 15 990 Kč objednat

Cena zájezdu 15 990 Kč zahrnuje

  • dopravu
  • 3x kemp nebo monastýr
  • instruktora na vodě
  • zapůjčení vybavení - bunda, vesta, přilba
  • loď, pádlo, soudek na drobnosti
  • pojištění CK proti úpadku
  • pojištění zapůjčených věcí proti poškození
  • ZDARMA: neopren a neoprenové boty.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Poděbrady, Praha, Brno, Bratislava. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu
Doprava: buď mikrobusem (9 osob) nebo minibusem Mercedes Sprinter (min 13 max 16 osob) podle toho, kolik se vás přihlásí. V obou případech bereme ještě přívěs na zavazadla a vodácké věci.
Nocování: 3x v kempu a monastýrech, zbytek nocí na krásných tábořištích u řek, tam a zpět je noční přesun s přestávkou na natažení.
Stravování: část potravin z domova, ale na místě si budeme kupovat čerstvé pečivo, ovoce, zeleninu, víno atd. Denně si můžete dát jídlo v hospodě, jí se tady velmi dobře a levně.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nutné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu, nyní nově i z důvodu onemocnění Cov-19. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 35 Kč/den, pro děti do 15 let je sazba 19 Kč/den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 14 dnů před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárek: chceš výlet do Bulharska darovat? Připravíme Dárkový poukaz s obrázky od Káji Saudka, které pro nás kreslil v letech 1998 - 2005.