MENU

Bulharsko. Velký vodácký, poznávací a gurmánský zájezd. Na kánoi a kajaku. Kulturní a přírodní skvosty. Snídaně v ceně. ( 9 dnů )

1. 7. - 9. 7. 2023
CENA: 17 990 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Bulharsko, jak ho neznáte

To nejlepší z vodáckého Bulharska v jednom pohodovém letním zájezdu. Necháme se unést krásou a rozlehlostí bulharských hor. Proplujeme Starou Planinou, která je protkaná jeskyněmi a přes její nejvyšší hřebeny se přehoupneme do rovin Růžového údolí. Vystoupáme do Rodop, členitého pohoří plného soutěsek, kotlin, skalních mostů a vodopádů. Protáhneme se mezi majestátními velehorskými pohořími PirinRila, navštívíme slavné monastýry, pískovcové pyramidy i bahenní termály. Ochutnáme vyhlášené víno melnických sklepů. V každé venkovské krčmě se výborně najíme. Nikdy nechybí zelenina, kořeněné maso, domácí chléb. Bulhaři jsou temperamentní, přátelský národ a své hosty s úctou vítají. Náročnost řek se pohybuje od snadné ZW do WW 2, na poslední Strumě může být pár míst i WW 3, podle toho jaká bude voda,   ale nic záludného. Kdo se nebude na plavbu cítit, může Strumu vynechat, žádný problém.

1. den: odjezd ráno z ČR, celodenní transfer do Bulharska. Dospíme noc u první řeky.  
2. den: probuzení a snídaně na kouzelném místě, v klášteře přímo nad naší první říčkou. Splutí řeky ISKAR zařezané do vápencového kaňonu Vračanské Planiny. Jeskyně a vodopády. Prohlídka Čerepiškého kláštera a taboření u Sopotského jezera.
3. den: krátká prohlídka Trojanského monastýru a pádlování po řece OSAM. Svižná říčka překonává různě velké skalní prahy a proplétá se mezi velkými balvany. Technickou a krásnou řeku zakončíme prohlídkou monumentální jeskyně Devetaki Cave, která je přírodní památkou. V průběhu roku se některé části jeskyně postupně zavírají a jiné opět otevírají kvůli hnízdění netopýrů a pak krmení mláďat, což je právě v létě. I když tedy nepůjde projít celý komplex, stejně to bude úžasný zážitek a "skalní oči" určitě uvidíte. Nádherný bivak v Trojanských horách.
4. den: dopoledne máme vyhrazené pro kulturně-gurmánsko-poznávací procházku Plovdivem. Pak se přesouváme kaňonem Čepelarské řeky směrem k řeckým hranicím do pohoří Rodopi. Bivak u řeky pod hvězdnou oblohou.
5. den: řeka ARDA, perlička v opuštěném lesním údolí. Malé prahy a peřejky, starobylé římské mosty a perfektní pláže vybízejí ke koupání. Odpoledne přejedeme na průzkum jagodinské jeskyně. Bivak u řeky Mesta.
6. den: řeka MESTA pod vysokohorskými štíty NP Pirin. Svižná rychlá říčka. Odpoledne kulinářská výprava do vesničky Melnik, návštěva Kordopulova domu, degustace vína v jeho rozlehlém sklepě nebo výstupy na okolní pískovcové pyramidy. Spaní u přírodních bahenních termálů a horká koupel do pozdních nočních hodin.
7. den: celodenní plavba po peřejnaté STRUMĚ. Vodácký TOP zájezdu. Ochutnávky vín a grilovaných masíček, léčivá minerální zřídla městečka Sandanski. Podvečer návštěva Rilského monastýru. Bivak u říčky Nišava.
8. den: krátká rozlučková plavba po NIŠAVĚ a návrat zpět do ČR.
9. den: příjezd do republiky v dopoledních hodinách.
Kód Termín Cena zájezd
632 1. 7. - 9. 7. 2023 17 990 Kč objednat

Cena zájezdu 17 990 Kč zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 8x snídaně
  • vodáckou bundu, vestu, helmu
  • loď jakou si vyberete (Baraka, třímístné Rio, nafukovací kajak K1), pádlo
  • přátelskou a profesionální péči instruktorů
  • pojištění CK proti úpadku
  • pojištění zapůjčených věcí proti poškození
  • SLEVA PRO DĚTI: do 15 let 1000 Kč.

Pozn: na akci není možné uplatnit jiné slevy.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice - sklad Cvoku, Hradec Králové, Poděbrady, Praha Černý Most, Humpolec, Jihlava, Brno.
Doprava: autobusem, maximální počet 28 účastníků. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Lodě: na zájezd bereme nafukovací kánoe Baraka (doprostřed se vejde malé dítě cca do 7 let).  Pro rodiče se staršími dětmi nebo tři dospělé je třímístné Rio. Pokud jste singl tak můžete jet na nafukovacím kajaku K1.  A pokud už vaše ratolest nestojí o to, abyste ji vezli,   může jet na nafukovacím kajaku Safari.
Spaní: na krásných tábořištích v horách, u řek a termálních pramenů. Potřebujete svůj stan a běžné vybavení do přírody, nic speciálního.
Jídlo: snídaně máte od nás a tak stačí jen něco málo vlastních zásob z domova, ale příležitost k nákupu čerstvých potravin či k návštěvě hospůdky bude téměř každý den. Bulharsko je cenově přívětivá země s výbornou kuchyní a dobře zásobenými obchody. Oproti cenám v Česku jsou levnější o 10 - 20 %.
Vstupy do památek: v monastýrech se vstupné neplatí, ale vždy je tam kasička, do které můžete - a je to dobrým zvykem - přispět dobrovolnou částkou.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nutné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu, pokud nemůžete odjet z důvodu nemoci. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den, pro děti do 15 let je sazba 23 Kč za den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 10 dnů před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování,   případné upřesnění programu a další informace k průběhu zájezdu. Dojde-li ke změně oproti původní nabídce, je informace v těchto materiálech rozhodující. V případě zásadních změn jsme povinni postupovat podle VOP.