MENU

Chorvatsko. Krasové řeky a 2 dny moře v Biogradu

Termíny se připravují
CENA: 13 990 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Vodácký zájezd do Chorvatska

Jeden z nejoblíbenějších letních zájezdů jezdíme už víc jak 25 let, tak se mrkněte, jak je dobře vyladěný.
Plavba po krasových řekách Chorvatska je jedinečným zážitkem. Snad nikde jinde nevytvořila eroze vápencového podloží kaskády, stupně a vodopády tak neuvěřitelné krásy. Navíc spojení průzračné vody, zelené vegetace, skal a slunečného počasí vyvolává dojem malého ráje. Sjíždíme skokánky od 20 cm až po 2 m stupně a žádné obavy, hupnete rovnou do průzračných tůní. Trochu lenošení u moře v Biogradu na Moru nebo výlet lodí do ostrovního světa Národního parku Kornati s fisch piknikem vaše pádlování příjemně doladí. Ale nemusíte tady jenom lenošit, vezeme pro vás i paddleboardy, můžete na nich sjíždět vlny, objíždět pobřeží ... A ještě to není všechno, protože na závěr si sjedete indiánskou Zrmanju s filmovými vodopády.

1. den: dopoledne odjezd do CHORVATSKA k první řece a zůstáváme tady tábořit 3 NOCI.
2. den: z kempu máme hezky po ruce oba úseky MREŽNICE a tak si budeme užívat spoustu sjízdných stupňů a průskoků. Potkáme 7 metrový vodopád a můžete si z něho klidně skočit. Uvidíte vodní želvy i další živočichy typické pro tuto oblast a využijeme všech úžasných míst pro relax a koupání. MREŽNICE patří mezi nejhezčí vodácké trasy Chorvatska. 
3. den: celodenní plavba po KORANĚ údolím opuštěných mlýnů. Vytéká z PLITVICKÝCH JEZER a tak je dokonale průzračná, ostatně jako všechny krasové řeky. Sjíždění stupňů a skokánků, pod nimi je v lagunách krásné koupání, tak nespěcháme a končíme až navečer.
4. den: splutí druhého úseku MREŽNICE. Pak prohlídka skanzenu vodních mlýnů a Slunjčických vodopádů a krátký přesun do Bosny. Cestou zastavíme v Bihači na dokoupení potravin, na kávičku z dževy apod.
5. den: splutí UNY,   říčky se spoustou zábavných peřejek a výhledy na pozůstatky bývalého opevnění i hrad Ostrožac. Kolem 16 hodiny plavbu  končíme a máme to 2 hodinky k moři do BIOGRADU NA MORU.  V kempu vzdáleném pouhých 150 m od pláže se ubytujeme na 2 NOCI.
6. - 7. den: volno na plážích, dovádění na paddleboardech, prohlídky památek a fakultativně plavba výletní lodí mezi ostrovy NP Kornati s fish piknikem. Večer hodinový přejezd do kempu na poslední řece.
8. den: pádlování přírodním parkem Zrmanja. Smaragdová voda a proslulé vodopády, některé mayovky se točily právě tady. Po plavbě si tady ještě užijeme koupání a povečeříme. Domů odjíždíme až po západu slunce.

9. den: příjezd do Česka ráno.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 13 990 Kč zahrnuje

 • dopravu a program
 • 7x kemp
 • 7x snídaně
 • zapůjčení nafukovací kánoe 2 - 3 místné
 • plovací vestu
 • do lodi malý barel (věci převáží bus)
 • poplatky za splutí Mrežnice (od 2019)
 • poplatek za vstup do NP Zrmanja
 • instruktory
 • pojištění zapůjčeného vybavení pro případ poškození
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • CENA PRO DĚTI: do 15 let 12 490 Kč.
 • CENA NEZAHRNUJE: fakultativní výlet lodí do NP Kornati 250 HRK, děti 140 HRK.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Humpolec, Jihlava, Brno.
Doprava: klimatizovaným autobusem, max. 30 účastníků. Při nástupu v Pardubicích můžete parkovat u našeho skladu.
Ubytování: ve vlastním stanu v kempech, 1x je placené tábořiště.
Jídlo: snídaně máte od nás. Část zásob si můžete vézt z domova, ale čerstvé potraviny, ovoce, zeleninu, vodu, víno atd. budete kupovat na místě. Denně se u nějakého tržiště, místního obchodu nebo marketu zastavíme. V prvním kempu se většinou skupina domluví a majitel zařídí pečené jehně nebo pstruhy, ve Slunji si můžete dát pozdní oběd, na večeři si můžete zajít do dobré hospody na Uně, u moře je to jasné - restaurací dost a na výbornou večeři si můžete zajít i poslední večer na Zrmanje před odjezdem domů. Takže žádné starosti s jídlem...
Pojištění léčebných výloh v zahraničí Uniqa: zahrnuje i storno zájezdu až do výše 80 %, pokud by přišla nemoc ještě před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 35 Kč za den.
Propozice k odjezdu: zasíláme e-mailem do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárek pro vodáka?