MENU

Chorvatsko Rab. Seakayak kolem ostrova. Jaderské moře.

Termíny se připravují
CENA: 11 990 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Pokud máte málo času a přesto si chcete zapádlovat někde v teple na moři, máme blízkou a po čertech krásnou seakayakářskou destinaci na ostrově RAB.  Hornatý a přesto pestrý ostrov tvořený vápencovými hřbety patří mezi menší ostrovy  Kvarnerského souostroví a od pevniny ho dělí úzký Velebitský průliv. Jeho východní část je často vystavena pověstnému jadranskému větru Bóra a kamenné svahy spadající přímo do moře, tvoří pustý holokras bez života. Proto míříme na chráněné severovýchodní pobřeží, které je naopak mimořádně členité a proslulé nádhernými plážemi. Dokonce zde najdeme Rajskou písečnou pláž, nejpopulárnější na Jadranu. Na západě nás pak čekají desítky menších zátok, budeme tady zastavovat na relax a koupání podle chuti.  Ani vnitrozemí RABU nepokulhává za krásami pobřeží a v příznivém podnebí s vysokým počtem hodin slunečního svitu se daří veškeré vegetaci. Skály a pláže tak doplňují sady, vinice a borové lesy. Při výletech do vnitrozemí spatříme architektonické skvosty z dob Benátského panství.

1. den:  ráno odjezd do Chorvatska, do Stinice, zde se dospíme.
2. - 5. den:  ráno dokoupíme vodu a čerstvé potraviny, přebalíme do seakayaků, instruktáž. Etapy kolem ostrova, průzkumy zátok, přímořských jeskyní a pláží, proložené koupáním. Výlety do vnitrozemí, degustace místních vín a jadranské přímořské kuchyně. Nocujeme pod hvězdami a jediné, co uslyšíme, bude šumění moře. Takhle dokonalý relax si určitě zasloužíte! Pátý den už jen krátká etapa, balíme, trajekt na pevninu a otáčíme k domovu.
6. den: příjezd dopoledne - odpoledne, podle průjezdnosti.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 11 990 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • trajekt
  • seakayak s kormidlem, šprajdu
  • seakayakářské pádlo
  • plovací vestu, vodáckou bundu
  • přátelskou a profesionální péči instruktora
  • zákonné pojištění CK
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • SLEVA: skupina 8 osob cena 10 750 Kč
  • CENA NEZAHRNUJE:  kempovné, táboříme na plážích

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Brno. Praha po dohodě. Při nástupu v Pardubicích můžeš parkovat na našem skladu.
Doprava: 9 místným mikrobusem
Náročnost:  nízká až střední, záleží na tom, jak bude foukat. I když ve velkých vlnách z důvodu bezpečnosti nejezdíme a tohle může to být tvoje první moře,   v seakayaku neseď poprvé. 
Počasí: průměřná teplota moře 22°C, průměrná teplota vzduchu 23°C
Noclehy: spíme v zátokách a skrytých plážích. Potřebuješ miniaturní stan pro případ špatného počasí. Tábornické potřeby, jídlo, vodu a ostatní věci si vezeme sebou v komorách seakayaku.
Jídlo a pití: část si vezete z domova a na místě pak dokupujete vodu, pečivo atd. Minimálně na jedno jídlo denně si můžeme zajít do hospody. 
Pojištění léčebných výloh v zahraničí Uniqa: zahrnuje i storno zájezdu až do výše 80 %, pokud bys onemocněl ještě před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.

Reference

Aleš
Dobrý den, posílám odkaz na úschovu, kde jsou fotky z akce "Rab“. Účastníci, na které jsem měl kontakt e-mail obdrželi. Video snad dokončím ještě v září. Současně Vám chci poděkovat za skvěle připravený zájezd. Honza Žid - Žíďák se předvedl jako excelentní řidič! Plynulá, rychlá a bezpečná jízda bez jediné chyby, plavba v naprosté pohodě. Opět klid, rozvaha, přehled, zkušenosti. Další jednička! Zajistil i "hollywoodské" počasí po celou plavbu, takže doufám, že video dopadne úspěšně a podtrhne jeho mořeplavecké a navigační schopnosti. Jestli máte nějaký fond odměn, tak u něj nešetřete! Zaslouží si to. Mohu to posoudit (jsem ročník 1946), něco už jsem zažil! Aleš P.