MENU

Francie Středohoří. Střední a jižní Francie ( 10 dnů )

1. 7. - 10. 7. 2022
CENA: 16 990 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Francouzské středohoří

Centrální masív je rozlehlá vysočina jižnístřední Francie formovaná vulkanickou činností v třetihorách. Dnes vyhaslé sopky tvoří téměř všechny hlavní vrcholy krajiny a jejich dávné řádění pro nás vytvořilo báječná a obdivuhodná říční údolí. Vydáme se na toulku krajem dobrého vína, malebných venkovských usedlostí i honosných chateau rafinovaně skrytých ve skalách a zelených hájích. Vodácká dovolená jako dělaná pro začínající i zkušené vodáky, rodiče s dětmi a všechny romantiky.

1. den: v poledne odjezd do Francie
2. den: dopoledne přijedeme k ALLIERU a dáme si přestávku na občerstvení. Plavba po ALLIERU je vyloženě osvěžující. Skály kaňonu jsou tvořené úžasnými tvary sopečných vyvřelin a tak na nás dýchne atmosféra středohoří hned od začátku. Dopádlujeme do kempu a pořádně si odpočineme.
3. den: z kempu jedeme druhý úsek ALLIERU. Klidně plynoucí pasáže střídají nenáročné peřejky. Panorama starobylého francouzského venkova a půvabné přírody si všichni zasloužíme. Odpoledne přejedeme k další řece a po cestě si uděláme pár zastávek na zajímavých místech, nakoupíme vínko a sýry k večerní pohodě. Ubytování v kempu na 2 NOCI.
4. den: řeka CELÉ se klikatí v malebné krajině Midi – Pyrénées. Vodácká obtížnost zůstává stále přívětivá, sjedeme si pár jízků, pod kterými je bezva koupání. Není problém na každém takovém veselém tobogánu vytáhnout loďku nad jez a dát si repete na fotku. Doplujeme do kempu, pohodička, grilování.
5. den: z kempu pokračujeme dál po CELÉ. Impozantní stěny kaňonu často spadají až do vody a staletá obydlí místních jsou často promyšleně vestavěná přímo do rozeklaných skal. Snad budeme mít štěstí i na dobytčí trhy, které bývají v okolních vesnicích. Večer přejezd do kempu na další 2 NOCI.
6. den: řeka AVEYRON. Na častější peřejky v klikatém skalním kaňonu dohlíží stará železnice, jediná známka civilizace v jinak opuštěné přírodě. Po výživném splutí výlet do středověké vesnice Najac, která je na seznamu nejkrásnějších míst Francie. Můžete tady zůstat obdivovat, fotit, prohlížet krámky a tržnice jak dlouho budete chtít, protože do kempu to máme pěšky jen kousek.  
7. den: přejíždíme do kaňonu HÉRAULTU a splujeme první část krajinově úžasné říčky. Opět jednoduché peřejky, krásná přírodní zákoutí, oblouky středověkých kamenných mostků.
8. den: na spodním úseku HÉRAULTU končíme vodácké putování po francouzském středohoří. Odjíždíme do kempu na jedné z nejhezčích řek oblasti Comté, která nám rozdělí cestu domů.
9. den: dopoledne splutí populárního úseku LOUE pod bezpočtem mohutných skalních belvedérů. Skončíme pod hradem Cléron, ještě poobědváme, dokoupíme čerstvé jídlo na cestu a jedeme domů.
10. den: návrat v neděli ráno.
Kód Termín Cena zájezd
629 1. 7. - 10. 7. 2022 Obsazeno
640 14. 7. - 23. 7. 2023 16 990 Kč objednat

Cena zájezdu 16 990 Kč zahrnuje

  • dopravu
  • 7 x kemp
  • 7 x snídaně
  • zapůjčení vybavení - vestu, vodáckou bundu
  • samovylévací kánoi 2-3 místnou, pádlo
  • hydrovaky na drobnosti sebou do lodi
  • instruktora na vodě
  • pojištění CK proti úpadku
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • CENA PRO DĚTI: do 15ti let 15 990 Kč.

Další informace

Doprava: autobusem s klimatizací (max. 30 osob) nebo luxusním minibusem (max. 16 osob).
Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha Černý Most, Beroun, Plzeň. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Ubytování: 7x ve vlastním stanu (2x spíme v kempu na 2 noci), tam a zpět je noční přejezd - tentokrát to jinak nejde.  Všechny kempy jsou na krásných místech, velmi dobře vybavené a včetně venkovních grilů, které budeme určitě hojně využívat.   
Jídlo:  snídaně máte od nás, ostatní už je na vás. Přes den to bude něco studeného, čerstvé bagetky, sýry, ovoce a zelenina z místních tržnic a krámků. Téměř denně si můžete dát večeři v restauraci. Pokud si raději uvaříte, a čas na to určitě budete mít, protože do kempů přijíždíme včas, doporučujeme velmi chutná hotová jídla Expresmenu. 
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu, nyní nově i z důvodu onemocnění Cov-19. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 35 Kč/den, pro děti do 15 let je sazba 19 Kč/den.
Propozice k odjezdu: posíláme e-mailem do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárkový poukaz