Vodácký zájezd na Šumavu
Teplá Vltava je úzká horská říčka, která si hravě meandruje nedotčenou krajinou šumavských niv a lesů. Podléhá ochraně NP Šumava a její splutí je pro vnímavé vodáky silným zážitkem, zvlášť právě v úseku z Borové Lady. Podle stavu vody si budeme vybírat úseky na Otavě. Když má Šumava dost sněhu, je ještě na začátku května sjízdná už z Čeňkovy Pily, což je fantastické místo na soutoku dravých říček Vydry a Křemelné, nebo níž z Rejštejna (tady končí NP Šumava a začíná CHKO Šumava) a Radešova. Který úsek pojedeme uvidíme až podle vody. V každém případě to bude krásné jarní svezení pro zkušené posádky. Pro začínající vodáky tahle voda není.
1. den: odpoledne odjezd na Šumavu, ubytování v chatkách na celý víkend.
2. den: po snídani jdeme na vodu. Začneme vodáckou instruktáží, probereme bezpečnost a jede se. Splutí TEPLÉ VLTAVY v úseku Borová Lada - Horní Vltavice (13,6 km) je moc krásné a kdo bude mít chuť může pokračovat ještě necelých 7 km do Lenory. Pak se vrátíme do kempu a cestou se stavíme na jídlo. S hospodama je to tady bída, zimní sezóna skončila a letní ještě nezačala, tak se musíme předem objednat.
3. den: po snídani sbalíme věci a máme necelých 30 km přesun na OTAVU. Zkušené posádky mohou jet úsek Čeňkova pila - Rejštejn (6,5 km), ale obtížnost je hned na začátku WW 3 - 2. Celkem 5 výrazných peřejí a pod každou pořádný válec, takže lahůdka, ale dá zabrat. V Rejštejně už mohou dát na vodu všichni, protože tady Otava ztrácí spád a trochu se zklidní. V Radešově si opatrně sjedeme jez a brzo přijde zúžení koryta a další úsek dlouhých peřejí. Pak se koryto rozšíří, ale až do Anína řeka moc hezky teče, peřejky jsou nízké, ale skoro pořád. Podle chuti a času můžeme pokračovat ještě k Sušici.