Jarní řeky Bulharska - 7 nejkrásnějších řek na kanoi, kajaku

14. - 23. květen 2021
CENA: 15 990 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Vodácký zájezd Bulharsko na kanoi, kajaku

Možná vás ani nenapadlo, že by se dalo v Bulharsku jezdit na vodě, ale je to tak. V květnu už je tady skoro léto a hory ztrácí poslední zbytky sněhu. Budeme v několika národních parcích, projdeme labyrinty jeskyní, uvidíme unikátní historické památky. Bulharsko se  vám postará i o bříško, protože se tady jí dobře a mimo turistické oblasti i levně. Na rafty už voda nebude, ale na kánoích nebo kajaku si tady užijete. Jedeme daleko, ale jarní Bulharsko určitě stojí za to!

1. den: odjezd odpoledne, cesta do severozápadních planin na bulharskosrbských hranicích.
2. den: do krás Bulharska nás uvede Belogradčik, bílé město mezi červenými skalami. Zastavíme v horské vesnici Čiprovci u paty nejvyššího hřebene Čiprovské planiny. Je vyhlášená výrobou koberců  - kelimy  jsou ceněné pro kvalitu a tradiční motivy symbolizující štědrost přírody.
3. den:  prohlídka jeskyně Ledenika. Splutí kaňonu řeky ISKAR a pěšky prozkoumáme i pár bočních skalních kaňonů.
4. den: přejíždíme k Tetevenským planinám nádhernou krajinou pastvin a lesů, občas jen vesničky pastevců, jinak nikdo. Tady si splujeme MALKI  ISKAR.
5. den: plavba na rychlé říčce BELI VIT, pak se protáhneme při výstupu na Gloženski monastýr a navečer už kempujeme u jezera Sopot
6. den: pádlování po peřejnatém OSAMU a pak se Údolím růží přesouváme do nejodlehlejšího pohoří Rodopy.  Zastávka v Plovdivu. 
7. den: prohlídka rodopské jeskyně Jagonina a splutí řeky MESTA.  Navečer pískovcové vinné sklepy v Melniku, výstupy na okolní pískovcové pyramidy.
8. den: splutí houpavé STRUMY a relax v minerálních zřídlech.
9. den: přejezd do NP Rila s vrcholy přes 2500 m.n.m., zastávka v Rilském monastýru a buď plavba na ČERNÉM ISKARU nebo výstup na horu Vitošu (lze i lanovkou). Krátká zastávka v Sofii a cesta domů.

10. den: návrat dopoledne.

Kód Termín Cena zájezd
606 14. - 23. květen 2021 15 990 Kč objednat

Cena zájezdu 14 990 Kč zahrnuje

  • dopravu a program
  • 3 x kemp nebo monastýr
  • instruktora na vodě
  • zapůjčení vybavení - bunda, vesta, přilba
  • loď, pádlo, soudek na drobnosti
  • pojištění CK proti úpadku
  • pojištění zapůjčených věcí proti poškození
  • Zdarma: neopren a neoprenové boty.
  • SLEVY: na zájezd není možné uplatnit slevy.

Další informace

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Brno, Bratislava. Z Prahy a Poděbrad svoz do Pardubic mikrobusem, do Brna jedeme přes Vysočinu, je to rychlejší.
Doprava: moderním minibusem Mercedes Sprinter s přívěsem na zavazadla a lodě (max.16 účastníků).
Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Ubytování: 3x v kempu a monastýrech, zbytek nocí na krásných tábořištích u řek, tam a zpět je noční přesun.
Stravování: částečně z vlastních zásob z domova, částečně z čerstvých potravin koupených na místě a po hospodách. Příležitost je denně a jí se tady velmi dobře a levně.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 30 Kč/den pro dospělé, 15 Kč/den pro děti do 15 let.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, typy na stravování atd.
Dárek: rádi vám uděláme Dárkový poukaz.