MENU

Jarní řeky Itálie a Rakouska na kánoi nebo kajaku

Termíny se připravují
CENA: 8 790 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Vodácký zájezd na italské a rakouské řeky pro zkušenější vodáky na kánoi nebo kajaku

Vodácký zájezd na rychlou jarní vodu severní Itálie v oblasti Karnských AlpFurlánska. Sníh tající z více jak dvoutisícových hor zpřístupní i hořejší úseky italských krásek a to je nejlepší čas na vodáckou výpravu. Cestou dáme řeky v Rakousku a tak nás nečekají žádné noční přesuny, na vodu půjdeme dobře vyspaní, protože si určitě chcete na pohodu dobře zajezdit, žádný kvapík. Min. 7 a max.16 účastníků.  Obtížnost řek bude proměnlivá od WW 2 - 3 (+). 
 
1. den: odpoledne odjezd do vodáckého kempu v Rakousku, ubytování na 2 noci.
2. den:  dopoledne ISEL. Vynecháme horní raftové úseky a rozjezdíme se v úseku nad Lienzem. Po obědě DRÁVA se spoustou příležitostí k pilování techniky na slalomové trati, ale taky krásné výhledy na okolní Alpy Deferegger a Lienzské Dolomity.
3. den:  splutí FELLY. Průzračná voda se klikatí v úzkých struhách v obřím korytě z bělostných oblázků. Spolu s kulisou okolních více jak dvoutisícových hor jde o hezký vodácký zážitek. Přesun do kempu u jezera na Piavě na další 2 noci.
4. den: splutí PIAVY.  Než se rozlije do široké štěrkové tepny,   která brázdí nížiny středomoří, je to svižná horská říčka se spoustou vln a válečků.  Odpoledne lehký výšlap nebo hospůdky a památky přilehlého městečka, kdo bude mít na co chuť.
5. den: splutí CELLINY, horské říčky v jižním cípu Karnských Alp. Sevřená v těsném kaňonu pod horou Cornaget, rozmanitě střídá vysoké skalní břehy s malými štěrkovými plážemi a některé pasáže budou obzvlášt´ vypečené. Zastávka na prohlídku přehrady Vajont (katastrofický sesuv půdy 9. 10. 1963) a přesun do kempu v Rakousku. 

6. den:  budete skvěle rozježdění, tak si dáme GAIL v horním úseku, dokud má ještě vodu. Lesní kaňon je pro nepřístupnost téměř opuštěným místem a současně i nejkrásnějším úsekem řeky. Návrat domů do 23:00

Termíny se připravují

Cena zájezdu 8 790 Kč zahrnuje

  • dopravu a program
  • 5x kempy
  • instruktory
  • zapůjčení vybavení - vodácká bunda,  vesta, přilba
  • nafukovací kánoe Baraka, Rio nebo Orinoko (jak si vyberete), pádlo
  • pojištění zapůjčených věcí pro případ poškození
  • pojištění CK proti úpadku
  • ZDARMA: zapůjčení neoprenu a neoprenových bot.

Další informace

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, České Budějovice. Trutnov a Jaroměř na dotaz.
Doprava: podle počtu vodáků buď minibusem (max. 16) nebo mikrobusy (max. 7 účastníků). Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Ubytování: ve vlastním stanu ve velmi dobře vybavených kempech.
Stravování: vlastní vaření a bude dost příležitostí k dokoupení čerstvých potravin nebo na večeři v hospodě.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nutné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu, nyní nově i z důvodu onemocnění Cov-19. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 35 Kč/den, pro děti do 15 let je sazba 19 Kč/den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.