Jarní řeky Itálie na kánoi, kajaku

Termíny se připravují
CENA: 8 990 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Vodácký zájezd na italské řeky pro zkušenější vodáky

Vodácký zájezd na rychlou jarní vodu severní Itálie v oblasti Karnských AlpFurlánska. Sníh tající z více jak dvoutisícových hor zpřístupní i hořejší úseky italských krásek a to je nejlepší čas na vodáckou výpravu. Cestou dáme řeky v Rakousku a tak nás nečekají žádné noční přesuny, na vodu půjdeme dobře vyspaní. Min. 14 a max.16 účastníků.  Obtížnost řek bude plnotučná WW 2 - 3 až 3+. 
 
1. den: odpoledne odjezd do vodáckého kempu v Rakousku, ubytování na 2 noci.
2. den:  dopoledne ISEL. Vynecháme horní raftové úseky a rozjezdíme se v úseku nad Lienzem. Po obědě DRÁVA se spoustou příležitostí k pilování techniky na slalomové trati, ale taky krásné výhledy na okolní Alpy Deferegger a Lienzské Dolomity.
3. den:  splutí FELLY. Průzračná voda se klikatí v úzkých struhách v obřím korytě z bělostných oblázků. Spolu s kulisou okolních více jak dvoutisícových hor jde o netradiční vodácký zážitek. Přesun do kempu u jezera na Piavě na další 2 noci.
4. den: splutí PIAVY.  Než se rozlije do široké štěrkové tepny,   která brázdí nížiny středomoří, je to svižná horská říčka s velkými  vlnami a válečky, WW 3+.  Odpoledne relax, výlety do okolí jezera, lehký výšlap nebo hospůdky a památky přilehlého městečka, kdo bude mít na co chuť.
5. den: splutí CELINY, méně známé horské říčky v jižním cípu Karnských Alp. Sevřená v těsném kaňonu pod horou Cornaget, rozmanitě střídá vysoké skalní břehy s malými štěrkovými plážemi. Obtížnost WW 3, ale některé pasáže budou obzvlášt´ vypečené. Zastávka u přehrady Vajont (katastrofický sesuv půdy 9. 10. 1963) a přesun do kempu v Rakousku. 

6. den:  splutí GAILU v horním úseku. Lesní kaňon je pro nepřístupnost báječně opuštěným místem. Návrat domů do 23:00

Termíny se připravují

Cena zájezdu 8 990 Kč zahrnuje

  • dopravu a program
  • 5x kempy
  • instruktory
  • zapůjčení vybavení - vodácká bunda,  vesta, přilba
  • samovylévací kánoe Baraka, Rio nebo Orinoko (jak jste zvyklí), pádlo
  • pojištění zapůjčených věcí pro případ poškození
  • pojištění CK proti úpadku
  • ZDARMA: zapůjčení neoprenu a neoprenových bot.

Další informace

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, České Budějovice. Trutnov a Jaroměř na dotaz.
Doprava: 20 místným busem s klimatizací. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Ubytování: ve vlastním stanu v perfektních a plně vybavených kempech.
Stravování: vlastní vaření a bude dost příležitostí k dokoupení čerstvých potravin nebo na večeři v hospodě.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 30 Kč/den pro dospělé, 15 Kč/den pro děti do 15 let.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 7 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, typy na stravování atd.

Dárek: rádi vám uděláme Dárkový poukaz.