MENU

Kajak škola Paraplíčko, základní kurz Jizera

Termíny se připravují
CENA: 3 250 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Kajakářská škola pro začátečníky

Pod soutokem KameniceJizerou je nádherné místo se slalomovou tratí na peřeji Paraplíčko. Právě tady máme ideální podmínky pro nácvik prvních kajakářských dovedností.
Pokud nám to vodní stav dovolí, v neděli ráno vyjedeme na Kamenici, abyste si mohli sjet krásný úsek ještě nad soutokem s Jizerou a skončíme zase na Paraplíčku.

Nejprve se podrobně seznámíte s kajakem a vybavením. Vysvětlíme si pár nejzákladnějších věcí teoreticky, předvedeme vám základní záběry a náklony.  Začátky jsou vždycky nejtěžší, ale podle rad instruktorů začnete kajak na klidné vodě brzy ovládat.
Po zvládnutí kajaku na klidné vodě přistoupíme k trénování v prvních proudech a důkladně nacvičujeme zavěšovánívyjíždění z vracáku, vyhýbání se překážkám, cílený průjezd peřejemi. Budete mít i dostatek příležitostí vyzkoušet si plavání v tekoucí vodě, sebezáchranuodlovení kajaků.
Ve večerním bloku získáte další informace o ježdění v partě, způsobech záchrany a získáte přehled o dalších možnostech ježdění na kajaku u nás a v zahraničí.
Děti od 13 let, výška min. 155 cm.

Termíny se připravují

 Cena 3 250 Kč zahrnuje

  • kurzovné
  • kajakářské instruktory 
  • kajak, šprajdu, pádlo
  • vodáckou výbavu - bundu, vestu, helmu
  • pojištění zapůjčeného vybavení pro případ poškození
  • zákonné pojištění CK
  • SLEVA: vlastní kajak a kompletní výbava 300 Kč.
  • PŘÍPLATEK:  neopren a neoprenové boty 300 Kč za víkend.
  • CENA NEZAHRNUJE: poplatek vodáckému oddílu Železný Brod na údržbu tábořiště na Paraplíčku 50 Kč za osobu a den.

Další informace

Doprava: vlastní, autem nebo vlakem do stanice Spálov.
Ubytování: přímo u řeky na vodáckém tábořišti ve vlastním stanu. Pokud chcete pohodlnější nocleh, tak doporučujeme Hotel pod Spálovem (cca 300 m od tábořiště, cena od 350 Kč/noc), Spálov 27, Železný Brod (tel.:+420 481 621 972,  info@hotelpodspalovem.cz)
Stravování: z vlastních zásob nebo v hospodě.
Sjízdnost Jizery a bezpečnost: kurz se koná na přírodní vodě a Jizera je v tomto úseku obvykle celoročně sjízdná. Pokud to tak není, např. po přívalovém dešti,   je na instruktorech, aby rozhodli o změnách (jiný úsek, jiná řeka nebo kanál...vždycky je nějaká možnost).  A vždycky jde v první řadě o tvoji bezpečnost a pohodu, protože tě chceme do kajaku úplně zbláznit.
Kajaky máme od výrobců Železný, Dagger, Waka Kayaks a tak se nemusíš bát, že bychom snad neměli kajak úplně na každou postavu.

Pojištění storna a trvalých následků úrazu Uniqa: zahrnuje storno až do výše 80 %  z ceny, pokud onemocníš ještě před akcí plus trvalé následky úrazu. Denní sazba pro dospělého je 25 Kč, pro děti do 15 let 21 Kč.