MENU

Kánoe a ferraty hvězdicově, Rakousko. Doprava s námi nebo vlastní. Děti od 12 let.

Termíny se připravují
CENA: 7 990 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Aktivní dovolená v Rakousku také pro začínající a rodiče s dětmi

Pro koho to je? Snad úplně pro každého, protože každý Čech je aspoň trochu vodák a pak zvládne i naše dvě řeky v Rakousku. Může to být vaše první divoká voda. Pokud ale ani u nás na vodu nejezdíte, tenhle program pro vás není. Ferraty jsou i pro začínající lezce a stačí normální kondička rekreačně sportujícího člověka. Naopak člověk nenavyklý pohybu by se na celodenním ferratovém výletě, který je třetí den, zbyteně trápil. Co děti? Od 12 let ano, ale kvůli kombinaci programu s plavbou na kánoi musí být rodič zkušeným vodákem.
 
1. den: ráno odjíždíme do rakouské oblasti Pyhrn-Priel a odpoledne už budeme na ferratovém hřišti Klettersteigpark Bannholzmauer. Tady si procvičíme první krůčky na mnoha zdejších ferratách. Navečer se přesuneme do kempu u jezera a ubytujeme se na 3 noci.
2. den: ráno přejezd na start první plavby po řece  TEICHL na kánoích.   Bude to pohodová plavba lesnatým údolím s několika peřejkami.  Obvyklá náročnost je WW 1, takže první stupeň divoké vody a tak je vhodná i vodáky, kteří zatím jezdili jen Vltavu. Odpoledne můžeme navštívit muzeum pytláctví, které se nachází necelý kilometr od kempu nebo můžeme vyrazit na vyhlídku na masív pohoří Totes Gebirge.
3. den: ráno přejedeme k jezeru Traunsee, kde se vydáme na celodenní pohodovou ferratu vedoucí po úbočí úchvatné hory Traunstein, která stoupá přímo od jezera Traunsee. Celá ferrata končí přímo u horské chaty Traunsteinhaus, kde se můžeme občerstvit a užít si nádherných výhledů na jezero. 

4. den:  ráno se sbalíme a přejedeme na STEYR.  Podle vody si vybereme některý úsek pod přehradou Klauser Stauses.  I tady bude vodácká obtížnost WW 1 až WW 2, takže opět i pro vodáky z českých řek.  Z cíle to máme na hranice 100 km, takže domů dojedeme včas.

Termíny se připravují

Cena 7 990 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 3x kemp
  • vodáckou bundu, vestu, helmu
  • loď jakou si vyberete (Baraku nebo třímístné Rio nebo nafukovací kajak)
  • přátelskou a profesionální péči instruktorů
  • pojištění zapůjčeného vybavení pro případ poškození
  • pojištění CK proti úpadku
  • SLEVA: vlastní doprava 800 Kč.
  • ZDARMA: ferratový set.
  • PŘÍPLATEK: neopren 200 Kč, neoprenové boty 100 Kč.

Pozn: na akci není možné uplatnit jiné slevy.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Benešov a Tábor, České Budějovice. (Ostatní místa na trase na dotaz).
Doprava: 9 místnými mikrobusy nebo vlastní dopravou.  Při nástupu v  Pardubicích si můžete nechat zaparkované auto u našeho skladu.
Ubytování:  na 3 noci v jednom kempu, potřebujete  svůj stan, karimatku, spacák. 
Jídlo: vlastní vaření a třeba v kombinaci s jídlem v hospodě.  Na 2 večeře si od nás můžete objednat grilování.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu z důvodu nemoci. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč/den, pro děti do 15 let je sazba 23 Kč/den.
Propozice k odjezdu zasíláme elektronicky do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárek pro vodáka?