MENU

Letní řeky Itálie a 2 dny u moře

Termíny se připravují
CENA: 11 990 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Letní řeky severní Itálie a Rakouska

Furlánsko a hory severní  Itálie profrčí turisté při cestě do Benátek a na pláže Bibione. Ale země ostrých protikladů, kde ze středomořské nížiny vyrůstají štíty hor, si vás okamžitě podmaní. Jezera a průzračné řeky, památky, horské vesničky i přímořská městečka, to všechno je v letním okruhu. Nejsou žádné noční přejezdy a většinou jsme v kempech na 2 noci. Obtížnost řek je WW 1 - 2+, takže nic, co byste nezvládli. Stačí mít základní vodácké dovednosti a na první řece je společně doladíme.
 
1. den: dopoledne odjezd do kempu v Rakousku. Do 20 hod jsme na místě, postavíme stany, čas na relax.
2. den:  jako vždycky si nejprve osvěžíme vodácké dovednosti a pak splujeme vodnatou DRÁVU, která rychle a bez záludností teče moc hezkým údolím.  Odpoledne přejezd horským průsmykem Plöckenpass do kempu k jezeru Lago Cavazzo a zůstaneme tady na 2 noci.
3. den: splutí FELLY. Plavba obřím štěrkovým korytem s labyrintem ramen plných zátočin, pláží a tyrkysových vodních bazénů je úžasným zážitkem. Po FELLE pak plynule vtečeme do TAGLIAMENTA. Navečer prohlídka středověké katedrály a městečka Gemona del Friuli a návrat do kempu.
4. den: dnes bude koupání ve sladké i slané vodě. Nejdříve splutí TAGLIAMENTA v dalším úseku, téměř na hranici dvou světů. Na severu jsou sněhem zapadané vrcholy Alp a z jižní roviny vane teplý středomořský vzduch s vůní fenyklu a fíkovníků. A odpoledne to máme už jen kousek k moři, ubytování v kempu na 2 noci.
5. den: relax na zlatých plážích Jadranu. GRADO je letovisko známé už od dob Rakousko–Uherska a obklopuje ho úchvatná mořská laguna. Po horkém dni na pláži vás architektonické skvosty, úzké uličky a skrytá náměstí zlákají k večernímu průzkumu. A je víc než jisté, že rybí speciality, výtečná pizza a italské presso vynesou vaše chuťové pohárky nad hranice blaha. Kromě toho vám vezeme paddleboardy, takže u moře vůbec nemusíte zahálet.
6. den: ráno balíme a jedeme mezi BellunskéKarnské Alpy na poslední italskou řeku PIAVU. Pro Italy je „svatou řekou vlasti“ kvůli známé ofenzívě první světové války. Při přejezdu do Rakouska pak ještě uvidíte spoustu vrcholů DolomitVysokých Taur. Ubytování v kempu v Obervellachu na 2 noci.
7. den: dopoledne si užijeme horní MÖLL v úseku do kempu. Odpoledne můžete jít po lávkách a přemostěních k soustavě vodopádů Groppensteinschlucht, převýšení 230 m. Po večeři ještě můžete vystoupat lesní cestou na pivko do dřevěné stylové hospody s nádhernými výhledy na okolní štíty.

8. den: dopoledne splutí MÖLLU ve spodním úseku a odjezd domů. (Praha kolem půlnoci).

Termíny se připravují

Cena zájezdu 11 990 Kč zahrnuje

  • dopravu a program
  • 7x kempy
  • instruktory na vodě
  • zapůjčení vybavení - vodácká bunda,  vesta, přilba
  • samovylévací kánoe Baraka nebo Rio (jak jste zvyklí), pádlo
  • pojištění zapůjčených věcí pro případ poškození
  • pojištění CK proti úpadku
  • SLEVY DĚTSKÁ CENA: do 15 let 11 450 Kč (děti se zkušenými rodiči).
  • ZDARMA: zapůjčení dlouhého neoprenu.
  • CENA NEZAHRNUJE:  vstupné do Groppensteinschluchtu 7 €

Další informace

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, České Budějovice.
Doprava: luxusním minibusem s klimatizací, max 16 účastníků. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Ubytování: ve vlastním stanu ve velmi pěkných a dobře vybavených kempech.
Neopren: využijete ho na obou rakouských řekách, ale nemusíte se za něj stydět ani v Itálii, protože voda teče z hor a ani v horkém létě není nejteplejší.
Stravování: vlastní vaření a denně bude příležitost k dokoupení čerstvých potravin i na večeři v hospodě.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu, nyní nově i z důvodu onemocnění Cov-19. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 35 Kč/den, pro děti do 15 let je sazba 19 Kč/den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 7 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.

Dárkový poukaz: přejete-li si tento zájezd někomu darovat, rádi vám ho zhotovíme.