MENU

Moravice z Kružberku na víkend

Termíny se připravují
CENA: 1 750 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Po Moravici údolím Oderských vrchů, vypouštění PN Kružberk

Od Kružberku teče MORAVICE krásným údolím Oderských vrchů, na březích se střídají lesy a louky. A když si k tomu přičteš vodu, která svižně teče a ještě dokáže potěšit peřejkami, může to být pro celou rodinu opravdu pěkný vodácký víkend.
Náročnost je od ZW až WW 1+, což už je lehká divoká voda vhodná téměř pro každého. Nebojte se na kánoi začít, za dva dny se s námi hodně naučíte a MORAVICI si zamilujete stejně jako my. 

Rodiče s dětmi: děti by měli jet na kánoi jen se zkušenými rodiči nebo s rodiči na raftu a v tom případě je nejlepší, když se dají 2 rodiny dohromady. Čtyři dospělí pádlují a ratolesti si vezou. Pádýlka ale samozřejmě dostanou taky.

1. den: ráno se sejdeme v obci Kružberk, přeberete si loď a vodáckou výbavu. Řidiči svezou auta do Podhradí a až se s námi vrátí, začneme vodáckou instruktáží, pravidly bezpečnosti a co jsme si řekli na suchu hned vyzkoušíme na vodě. Pokud už patříte mezi zkušenější vodáky a chcete si jet samostatně, žádný problém. Buď se potkáme někde na vodě nebo v kempu. Z Kružberku do Podhradí ujedeme po vodě 12 km.
2. den: ráno začneme snídaní a převozem auta do cíle. Z kempu pokračujeme v plavbě z Podhradí do ŽimrovicHradce nad Moravicí.  Dneska už budeme rychlejší a 19 km ujedeme do 16 hodin.

Co je v okolí: státní zámek Hradec nad Moravicí, PN Slezská Harta, kousek je to do Nízkého Jeseníku a všude cyklostezky.

Termíny se připravují

Cena 1 750 Kč zahrnuje

  • dopravu lodí
  • 1x kemp
  • 1x snídani
  • místo na lodi/raftu (co si vyberete), pádlo
  • vodáckou bundu, vestu, do lodi barel
  • svoz řidičů zpět k autům
  • péči instruktora na vodě
  • pojištění poškození zapůjčeného vybavení
  • DĚTSKÁ CENA: do 15 let 1 250 Kč.
  • NEOPREN A BOTY: příplatek 200 Kč.

Další informace

DOPRAVA: vlastní.
VYBER SI LOĎ: nafukovací kánoe Pálava, Baraka, Rio třímístná. Plastová kánoe Vydra, Samba. Kajak nafukovací, plastový.  Raft Colorado pro 4 - 6 osob. Napiš do přihlášky jakou loď si přeješ.
UBYTOVÁNÍ: ve vlastním stanu v kempu v Podhradí. Můžete přijet už v pátek, jen si doplatíte 1x kemp. Další možnost ubytování je Davidův Mlýn (2 km od Kružberku), pokoje a apartmány.
STRAVOVÁNÍ: vlastní kromě snídaně v neděli, tu máte od nás. V kempu funguje dobrá hospoda a jídlo během dne si dáte v bufetech po trase.
ZAJÍMAVÉ CÍLE V OKOLÍ: státní zámek Hradec nad Moravicí, PN Slezská Harta, kousek je to do Nízkého Jeseníku a všude kolem cyklostezky.
PROPOZICE K AKCÍM V ČR: zasíláme elektronicky ve středu před akcí.
Úrazové pojištění trvalých následků a storna včetně Covidu: zájemcům můžeme uzavřít úrazové pojištění trvalých následků, nově včetně úhrady 80% storna ze zdravotních důvodů, včetně Covidu od pojišťovny Uniqa, a. s. Denní sazba pro dospělého je 25 Kč, pro děti do 15 let 21 Kč.