MENU

Mošonský Dunaj na seakayaku, Maďarsko

28. 9. - 2. 10. 2021
CENA: 6 990 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká

Mošonský Dunaj je pravostranným ramenem Dunaje a spolu s Malým Dunajem na slovenské straně vytváří největší říční vnitrozemskou deltu v Evropě. Točí se ve stovkách obřích meandrů, které jsou ukryté v džungli rákosin a lesů. Občas jen vzdálený zvuk motorové pily nebo špička kostelní věže připomínají, že je tam někde na břehu civilizace. Bobry okousané stromy,  hnízda divokých kachen a rozryté prasečí stezky dávají najevo, kdo je tady doma. Seakayak je ideální lodí pro plavbu a pozorování říčního života. A když už se civilizace objeví přímo na břehu, využijeme maďarské pohostinnosti. Smlsneme si na zdejší výborné kuchyni a víně z historických vinařských oblastí.  O prázdninách je tady dost velký provoz, potkáte tady lecjaká plavidla kuriozních tvarů i posádek. Pro nás jsou ale lepší termíny mimo hlavní sezónu.

1. den: ráno odjezd do Maďarska, příprava na plavbu.
2. den: vyrážíme z Rajky na první svižně tekoucí úsek po Mošonském Dunaji. Říční koryto je chráněno jen těžko přístupnou bariérou stromů a křovin, a tak se asi s nikým nepotkáme. Navečer ale dopádlujeme do lázeňského Mosonmagyaróváru.  Dáme si léčivou koupačku, protože  místní voda léčí choroby kloubů a páteře.
3. den: úsek Halászi - Kimle. Tady už se civilizace objeví častěji a i pár hospod. Břehy svírají řeku do úzkých míst, jinde tok rozdělí ostrov do ramen. Přibývá důvodů k zastávkám na břehu.
4. den: úsek Mošonského Dunaje do Dunaszentpálu. Odpoledne prohlídka lázeňského města Lipót s vyhlášenou pekárnou. Podle chuti koupačka v termálech nebo aquacentrum či krčma.
5. den: poslední etapa, rozloučení s řekou a maďarskou kuchyní. Návrat domů do 22:00.

Kód Termín Cena zájezd
449 28. 9. - 2. 10. 2021 6 990 Kč objednat

Cena zájezdu 6 990 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • program
  • zapůjčení seakayaku s kormidlem, špricdeku
  • seakayakářské pádlo, vestu
  • vodáckou bundu
  • instruktora
  • CENA NEZAHRNUJE: případné kempovné, vstup do termálu (5 €).
  • SLEVA PRO SKUPINU: skupina 8 osob cena 6 450 Kč/os.

Další informace

Nástupní místa: Praha, Hradec Králové, Pardubice, Brno.
Seznámení se seakayakem. Nepotřebujete mít žádné předchozí vodácké dovednosti ani zvláštní schopnosti nebo kondici. Jen chuť zkusit seakayaking. Akce pro jednotlivce, dvojice nebo partičky. Společně utvoříte malou skupinu vedenou instruktorem, který má zkušenosti ze seakayakových zájezdů.
Program: považujte za orientační. Podle počasí může být na místě upraven, protože jedete hlavně na pohodu.
Doprava: mikrobusem.
Noclehy a stravování: spaní ve vlastním stanu ve volné přírodě, tam kde bude možnost můžeme využít kemp. Kombinace vlastní vaření a jídla po hospodách.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 35 Kč/den pro dospělé, 19 Kč/den pro děti do 15 let.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 7 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, typy na stravování atd.
Dárkový poukaz: přejete-li si tento zájezd někomu darovat, rádi vám ho zhotovíme.