MENU

Na kánoi francouzským středohořím, střední a jižní Francie

Termíny se připravují
CENA: 13 990 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Francouzské středohoří

Centrální masív je rozlehlá vysočina jižnístřední Francie formovaná vulkanickou činností v třetihorách. Dnes vyhaslé sopky tvoří téměř všechny hlavní vrcholy krajiny a jejich dávné řádění pro nás vytvořilo báječná a obdivuhodná říční údolí. Vydáme se na toulku krajem dobrého vína, malebných venkovských usedlostí i honosných chateau rafinovaně skrytých ve skalách a zelených hájích. Vodácká dovolená jako dělaná pro začínající i zkušené vodáky, rodiče s dětmi a všechny romantiky.

1. den: v poledne odjezd do Francie
2. den: dopoledne přijedeme k ALLIERU a dáme si přestávku na občerstvení. Plavba po ALLIERU je vyloženě osvěžující. Skály kaňonu jsou tvořené úžasnými tvary sopečných vyvřelin a tak na nás dýchne atmosféra středohoří hned od začátku. Dopádlujeme do kempu a pořádně si odpočineme.
3. den: z kempu jedeme druhý úsek ALLIERU. Klidně plynoucí pasáže střídají nenáročné peřejky. Panorama starobylého francouzského venkova a půvabné přírody si všichni zasloužíme. Odpoledne přejedeme k další řece a po cestě si uděláme pár zastávek na zajímavých místech, nakoupíme vínko a sýry k večerní pohodě. Ubytování v kempu na 2 NOCI.
4. den: řeka CELÉ se klikatí v malebné krajině Midi – Pyrénées. Vodácká obtížnost zůstává stále přívětivá, sjedeme si pár jízků, pod kterými je bezva koupání. Není problém na každém takovém veselém tobogánu vytáhnout loďku nad jez a dát si repete na fotku. Doplujeme do kempu, pohodička, grilování.
5. den: z kempu pokračujeme dál po CELÉ. Impozantní stěny kaňonu často spadají až do vody a staletá obydlí místních jsou často promyšleně vestavěná přímo do rozeklaných skal. Snad budeme mít štěstí i na dobytčí trhy, které bývají v okolních vesnicích. Večer přejezd do kempu na další 2 NOCI.
6. den: řeka AVEYRON. Na častější peřejky v klikatém skalním kaňonu dohlíží stará železnice, jediná známka civilizace v jinak opuštěné přírodě. Po výživném splutí výlet do středověké vesnice Najac, která je na seznamu nejkrásnějších míst Francie. Můžete tady zůstat obdivovat, fotit, prohlížet krámky a tržnice jak dlouho budete chtít, protože do kempu to máme pěšky kousek.  
7. den: přejíždíme do kaňonu HÉRAULTU a splujeme první část krajinově úžasné říčky. Opět jednoduché peřejky, krásná přírodní zákoutí, oblouky středověkých kamenných mostků.
8. den: na spodním úseku HÉRAULTU končíme vodácké putování po francouzském středohoří. Odjíždíme do kempu na jedné z nejhezčích řek oblasti Comté, která nám rozdělí cestu domů.
9. den: dopoledne splutí populárního úseku LOUE pod bezpočtem mohutných skalních belvedérů. Skončíme pod hradem Cléron, ještě poobědváme, dokoupíme čerstvé jídlo na cestu a jedeme domů.
10. den: návrat v neděli ráno.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 13 990 Kč zahrnuje

  • dopravu a program
  • 8x kemp
  • zapůjčení vybavení - vesta, vodácká bunda
  • samovylévací kánoe 2-3 místná, pádlo
  • hydrovaky na drobnosti sebou do lodi
  • instruktora na vodě
  • pojištění CK proti úpadku
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • SLEVA PRO DĚTI: do 15ti let 12 990 Kč.

Další informace

Doprava: Autobusem s klimatizací. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Ubytování: 7x ve vlastním stanu (2x spíme v kempu na 2 noci), tam a zpět je noční přejezd. Všechny kempy jsou na krásných místech, velmi dobře vybavené a včetně venkovních grilů.   
Stravování:  vlastní. Denně si můžete koupit čerstvé pečivo, víno, sýry a zeleninu na tržnicích a krámcích. Téměř denně si můžete dát večeři v restauraci. 
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu, nyní nově i z důvodu onemocnění Cov-19. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 35 Kč/den, pro děti do 15 let je sazba 19 Kč/den.
Propozice k odjezdu: posíláme e-mailem do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárkový poukaz:
přejete-li si tento zájezd někomu darovat, rádi vám ho zhotovíme.