MENU

Národním parkem Šumava, Teplá Vltava a Otava

Termíny se připravují
CENA: 3 850 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Vodácký zájezd na Šumavu

Teplá Vltava je úzká horská říčka, která si hravě meandruje nedotčenou krajinou šumavských niv a lesů. Podléhá ochraně NP Šumava a její splutí je pro vnímavé vodáky silným zážitkem, zvlášť právě v úseku z Borové Lady. Podle stavu vody si budeme vybírat úseky na Otavě. V polovině dubna Šumava ještě taje, tak je velká naděje, že si dobře zajezdíme už z Čeňkovy Pily, což je fantastické místo na soutoku dravých říček VydryKřemelné, nebo níž z Rejštejna (tady končí NP Šumava a začíná CHKO Šumava) a Radešova.  Který úsek pojedeme uvidíme až podle vody. V každém případě to bude krásné jarní svezení pro zkušenější posádky.

1. den: je svátek, tak odjíždíme na Šumavu už ráno a podle vody si ještě sjedeme buď část Otavy nebo Vydru.  (Vydra v posledních 2 letech neměla  v polovině dubna vodu, ale v předchozích letech ano a krásnou, tak uvidíme). Dokončíme cestu do Horní Vltavice a na celý víkend se ubytujeme v chatkách.
2. den: po snídani jdeme na vodu.  Začneme vodáckou instruktáží, probereme bezpečnost a jede se. Splutí TEPLÉ VLTAVY v úseku Borová Lada - Horní Vltavice (13,6 km) je moc krásné a kdo bude mít chuť může pokračovat ještě necelých 7 km do Lenory. Pak se vrátíme do kempu a cestou se stavíme na jídlo. S hospodama je to tady bída, zimní sezóna končí a letní je daleko, tak se musíme  předem objednat.
3. den:  po snídani sbalíme věci a máme necelých 30 km přesun na soutok VydryKřemelné. Právě tady začíná nejlepší úsek OTAVY. Zkušené posádky mohou jet úsek Čeňkova pila - Rejštejn (6,5 km), ale obtížnost je hned na začátku WW 3 - 2. Celkem 5 výrazných peřejí a pod každou pořádný válec, takže lahůdka, ale dá zabrat.  V  Rejštejně  už mohou dát na vodu  všichni,   protože tady Otava ztrácí spád a trochu se zklidní. V Radešově si opatrně sjedeme jez a brzo přijde zúžení koryta a další úsek dlouhých peřejí.  Pak se koryto rozšíří, ale až do Anína řeka moc hezky teče, peřejky jsou nízké, ale skoro pořád.  Podle chuti a času můžeme pokračovat ještě k Sušici. Návrat domů v neděli večer a pak už vás čeká jen Velikonoční pondělí.

Termíny se připravují

Cena 3 850 Kč zahrnuje

 • dopravu mikrobusem
 • 2x ubytování v chatkách
 • 2x snídani
 • péči instruktora
 • zapůjčení vybavení - vodácká bunda, vesta, přilba
 • zapůjčení kánoe Baraka, Rio nebo kajaku, pádlo
 • barel
 • pojištění zapůjčeného vybavení pro případ poškození
 • pojištění CK proti úpadku
 • Zdarma: půjčení neoprenu.
 • Vlastní doprava:  sleva 600 Kč.

Další informace

Doprava: s námi mikrobusy nebo svým autem. Svozy řidičů pak děláme společně. 
Odjezdy: Pardubice sklad Cvoku 8:00, Černý most 9:20. Kdo jede svým autem, tak sraz na Antýglu nebo Rejštejně (podle toho, co pojedeme - upřesníme) ve 12:30.
Ubytování: 2 až 5 lůžkové chatky (topení je za příplatek podle spotřebované energie).
Stravování: snídaně od nás, přes den budeme na vodě, takže svačinu sebou a na večeři můžeme zajít do hospody, pokud si nebudeš chtít vařit sám.
Propozice: pošleme e-mailem ve středu před akcí. Je v nich upřesnění nástupních míst, doporučený seznam vybavení, aktuální stav vody a upřesnění programu atd.
Pojištění trvalých následků úrazu zahrnuje také úhradu 80% stornopoplatků, pokud nemůžete jet ze zdravotních důvodů (včetně Covidu). Denní sazba pro dospělého je 25 Kč, pro děti do 15 let 21 Kč. Pojišťovna Uniqa, a. s.