MENU

Národním parkem Šumava, Teplá Vltava a Otava

Termíny se připravují
CENA: 2 790 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Vodácký zájezd na Šumavu

Teplá Vltava je úzká horská říčka, která si hravě meandruje nedotčenou krajinou šumavských niv a lesů. Podléhá ochraně NP Šumava a její splutí je pro vnímavé vodáky silným zážitkem, zvlášť právě v úseku z Borové Lady. Podle stavu vody si budeme vybírat úseky na Otavě. Když má Šumava dost sněhu, je ještě na začátku května sjízdná už z Čeňkovy Pily, což je fantastické místo na soutoku dravých říček VydryKřemelné, nebo níž z Rejštejna (tady končí NP Šumava a začíná CHKO Šumava) a Radešova.  Který úsek pojedeme uvidíme až podle vody. V každém případě to bude krásné jarní svezení pro zkušené posádky. Pro začínající vodáky tahle voda není.

1. den: odpoledne odjezd na Šumavu, ubytování v chatkách na celý víkend. 
2. den: po snídani jdeme na vodu.  Začneme vodáckou instruktáží, probereme bezpečnost a jede se. Splutí TEPLÉ VLTAVY v úseku Borová Lada - Horní Vltavice (13,6 km) je moc krásné a kdo bude mít chuť může pokračovat ještě necelých 7 km do Lenory. Pak se vrátíme do kempu a cestou se stavíme na jídlo. S hospodama je to tady bída, zimní sezóna skončila a letní ještě nezačala, tak se musíme  předem objednat.
3. den:  po snídani sbalíme věci a máme necelých 30 km přesun na OTAVU.  Zkušené posádky mohou jet úsek Čeňkova pila - Rejštejn (6,5 km), ale obtížnost je hned na začátku WW 3 - 2. Celkem 5 výrazných peřejí a pod každou pořádný válec, takže lahůdka, ale dá zabrat.  V  Rejštejně  už mohou dát na vodu  všichni,   protože tady Otava ztrácí spád a trochu se zklidní. V Radešově si opatrně sjedeme jez a brzo přijde zúžení koryta a další úsek dlouhých peřejí.  Pak se koryto rozšíří, ale až do Anína řeka moc hezky teče, peřejky jsou nízké, ale skoro pořád.  Podle chuti a času můžeme pokračovat ještě k Sušici.

Termíny se připravují

Cena 2 790 Kč zahrnuje

 • dopravu mikrobusem
 • 2x ubytování v chatkách
 • 2x snídani
 • péči instruktorů
 • zapůjčení vybavení - vodácká bunda, vesta, přilba
 • zapůjčení kánoe Baraka, Rio nebo kajaku, pádlo
 • barel
 • pojištění zapůjčeného vybavení pro případ poškození
 • pojištění CK proti úpadku
 • PŘÍPLATEK: neopren a neoprenové boty 200 Kč.
 • Sleva vlastní doprava:  300 Kč.

Další informace

DOPRAVA: s námi mikrobusy nebo svým autem. Svozy řidičů pak děláme společně. 
UBYTOVÁNÍ: 4 lůžkové chatky (topení za příplatek podle spotřebované energie).
STRAVOVÁNÍ: snídaně od nás, přes den budeme na vodě, takže svačinu sebou. 
PROPOZICE K AKCÍM V ČR: zasíláme elektronicky ve středu před akcí. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam vybavení, aktuální stav vody a upřesnění programu atd. Dojde-li ke změně oproti katalogu je informace v těchto materiálech rozhodující. V případě zásadních změn jsme povinni postupovat podle VOP.
DÁREK: pokud chcete výletem někomu udělat radost, rádi vám ho zhotovíme DÁRKOVÝ POUKAZ.
Úrazové pojištění trvalých následků a storna včetně Covidu: zájemcům můžeme uzavřít úrazové pojištění trvalých následků, nově včetně úhrady 80% storna ze zdravotních důvodů, včetně Covidu od pojišťovny Uniqa, a. s. Denní sazba pro dospělého je 25 Kč, pro děti do 15 let 21 Kč.