MENU

Národním parkem Šumava. Velikonoce. Teplá Vltava, Vydra a Otava. Ubytování v chatkách a snídaně v ceně. ( 3 dny )

7. 4. - 9. 4. 2023
CENA: 4 550 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Vodácký zájezd na Šumavu

Teplá Vltava je úzká horská říčka, která si hravě meandruje nedotčenou krajinou šumavských niv a lesů. Podléhá ochraně NP Šumava a její splutí je pro vnímavé vodáky silným zážitkem, zvlášť právě v úseku z Borové Lady. Podle stavu vody si budeme vybírat úseky na Otavě. Na začátku dubna Šumava ještě taje, tak je velká naděje, že si dobře zajezdíme už z Čeňkovy Pily, což je fantastické místo na soutoku horských říček VydryKřemelné, nebo níž z Rejštejna (tady končí NP Šumava a začíná CHKO Šumava) a Radešova. Který úsek pojedeme se rozhodne podle stavu vody. V každém případě to bude krásné jarní svezení pro zkušenější posádky.

1. den: ráno odjezd na Šumavu,  odpoledne se rozjezdíme na některém úseku OTAVY. Dokončíme cestu do Horní Vltavice a na celý víkend se ubytujeme v chatkách. 
2. den: snídaně. Splutí TEPLÉ VLTAVY v úseku Borová Lada - Horní Vltavice (13,6 km s obtížností WW 1) je moc krásné a kdo bude mít chuť, může pokračovat ještě necelých 7 km do Lenory. Vrátíme se do kempu, cestou se stavíme na jídlo. S hospodami je to tady bída, zimní sezóna končí a letní je daleko, tak se musíme  předem objednat.
3. den: snídaně. Sbalíme věci a přejíždíme necelých 30 km na soutok VydryKřemelné. Podle dlouhodobé statistiky máme velkou naději, že bude sjízdná VYDRAModravy do Antýglu (5 km WW 3). Pokud to štěstí mít nebudeme, tak právě na soutoku začíná nejlepší úsek OTAVY. Zkušené posádky mohou jet úsek Čeňkova pila - Rejštejn (6,5 km), ale obtížnost je hned na začátku WW 3 a postupně klesá. Celkem 5 výrazných peřejí a pod každou pořádný válec, takže lahůdka, ale dá zabrat. V Rejštejně už mohou dát na vodu všichni, protože tady OTAVA ztrácí spád a trochu se zklidní. V Radešově si opatrně sjedeme jez, brzo přijde zúžení koryta a další úsek dlouhých peřejí.  Pak se koryto rozšíří, ale až do Anína řeka moc hezky teče, peřejky jsou nízké, ale skoro pořád. Pokud nebude VYDRA, tak Čeňkárnu určitě stihneme otočit 2x.
Kód Termín Cena zájezd
209 7. 4. - 9. 4. 2023 4 550 Kč objednat

Cena 4 550 Kč zahrnuje

 • dopravu mikrobusem
 • 2x ubytování v chatkách
 • 2x snídani
 • péči instruktorů
 • zapůjčení vybavení - vodácká bunda, vesta, helma
 • zapůjčení kánoe Baraka, Rio nebo kajaku, pádlo
 • barel
 • pojištění zapůjčeného vybavení pro případ poškození
 • pojištění CK proti úpadku
 • Zdarma: půjčení neoprenu.
 • Vlastní doprava:  sleva 800 Kč.

Další informace

Doprava: s námi mikrobusy nebo svým autem. Svým autem jezdíte i během akce, řidiče pro auto svezeme.
Odjezdy: Pardubice sklad Cvoku 7:00, Černý most 8:20. Kdo jede svým autem, tak sraz v Rejštejně ve 12:00.
Ubytování: 2 až 5 lůžkové chatky (topení je za příplatek podle spotřebované energie).
Jídlo: snídaně formou švédských stolů máte od nás, přes den budeme na vodě, takže svačinu s sebou a pokud si nebudete chtít vařit sami, můžeme zajít do hospody na večeři.  
Propozice: pošleme e-mailem v úterý před akcí. Je v nich upřesnění nástupních míst, doporučený seznam vybavení, aktuální stav vody, upřesnění programu atd.
Pojištění trvalých následků úrazu zahrnuje také úhradu 80% stornopoplatků, pokud nemůžete jet z důvodu nemoci. Denní sazba pro dospělého je 25 Kč, pro děti do 15 let 21 Kč. Pojišťovna Uniqa, a. s.