Vodácký zájezd na Šumavu
Teplá Vltava je úzká horská říčka, která si hravě meandruje nedotčenou krajinou šumavských niv a lesů. Podléhá ochraně NP Šumava a její splutí je pro vnímavé vodáky silným zážitkem, zvlášť právě v úseku z Borové Lady. Podle stavu vody si budeme vybírat úseky na Otavě. Na začátku dubna Šumava ještě taje, tak je velká naděje, že si dobře zajezdíme už z Čeňkovy Pily, což je fantastické místo na soutoku horských říček Vydry a Křemelné, nebo níž z Rejštejna (tady končí NP Šumava a začíná CHKO Šumava) a Radešova. Který úsek pojedeme se rozhodne podle stavu vody. V každém případě to bude krásné jarní svezení pro zkušenější posádky.
1. den: ráno odjezd na Šumavu, odpoledne se rozjezdíme na některém úseku OTAVY. Dokončíme cestu do Horní Vltavice a na celý víkend se ubytujeme v chatkách.
2. den: snídaně. Splutí TEPLÉ VLTAVY v úseku Borová Lada - Horní Vltavice (13,6 km s obtížností WW 1) je moc krásné a kdo bude mít chuť, může pokračovat ještě necelých 7 km do Lenory. Vrátíme se do kempu, cestou se stavíme na jídlo. S hospodami je to tady bída, zimní sezóna končí a letní je daleko, tak se musíme předem objednat.
3. den: snídaně. Sbalíme věci a přejíždíme necelých 30 km na soutok Vydry a Křemelné. Podle dlouhodobé statistiky máme velkou naději, že bude sjízdná VYDRA z Modravy do Antýglu (5 km WW 3). Pokud to štěstí mít nebudeme, tak právě na soutoku začíná nejlepší úsek OTAVY. Zkušené posádky mohou jet úsek Čeňkova pila - Rejštejn (6,5 km), ale obtížnost je hned na začátku WW 3 a postupně klesá. Celkem 5 výrazných peřejí a pod každou pořádný válec, takže lahůdka, ale dá zabrat. V Rejštejně už mohou dát na vodu všichni, protože tady OTAVA ztrácí spád a trochu se zklidní. V Radešově si opatrně sjedeme jez, brzo přijde zúžení koryta a další úsek dlouhých peřejí. Pak se koryto rozšíří, ale až do Anína řeka moc hezky teče, peřejky jsou nízké, ale skoro pořád. Pokud nebude VYDRA, tak Čeňkárnu určitě stihneme otočit 2x.