MENU

Německo. Kaňonem Ammeru

Termíny se připravují
CENA: 5 990 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Vodácký zájezd na unikátní Ammer v Německu

AMMER je součástí unikátní přírodní rezervace Ammergebirge a celou jí protéká. Platí tady přísná pravidla ochrany přírody. Ta určují počet lodí za den a  velikost skupiny. A nejenom to. Nesmí se cokoliv trhat, kajaky např. nesmí provádět rodeové prvky. Smí se projíždět, užasle obdivovat a bez omezení se kochat. Vodácký zájezd je ze všech těchto důvodů max. pro 16 účastníků.

1. den: po obědě odjezd do kempu a zůstaneme tady celý víkend.
2. den: nejprve vodácké školeníčko, osvěžíme si zásady záchrany a oprášíme vodácké dovednosti, které samozřejmě budeme zdokonalovat celý víkend. Splutí spodního AMMERU lesním údolím s kamennými prahy. Je to lehčí úsek a nepřesahuje WW 2. Výlet k ledovcovému jezeru EIBSEE nebo do městečka Murnau.
3. den: prohlídka a splutí vstupní soutěsky Scheibum na horním Ammeru. Soustava kamenných prahů tvoří dlouhé úseky peřejí, které se klikatí kaňonem. Náročnost je kolem WW 2+, což je v pohodě, ale stále jste ve střehu, protože nevíte co je za příští rychlou zatáčkou. Nádherný je krasový vodopád Schleierfälle, pádlujeme kolem.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 5 990 Kč zahrnuje

  • dopravu a program
  • 2x kemp u jezera
  • přátelskou a profesionální péči instruktorů na vodě
  • zapůjčení vybavení - vodácká bunda, vesta, přilba
  • zapůjčení samovylévací kánoe, pádlo
  • pojištění zapůjčeného vybavení pro případ poškození
  • pojištění CK proti úpadku
  • VLASTNÍ DOPRAVA: sleva 500 Kč.
  • PŘÍPLATEK: neopren a neoprenové boty 200 Kč.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice (12:00), Hradec Králové, Poděbrady, Praha (13:15), Plzeň. Trutnov a Jaroměř na dotaz.
Doprava: minibusem, max. 17 účastníků. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Vlastní doprava: do kempu můžete přijet kdykoliv během pátku do 22:00, spolu se sejdeme v sobotu ráno v 9:30 na recepci. Počítejte s tím, že když nebude volné místo v naší dopravě, budete svým autem jezdit i na místě a auta si se svozem vzájemně pomáhají.
Ubytování: ve vlastním stanu v příjemném kempu v podhůří Alp, velmi dobré sociální zázemí, za příplatek možnost ubytování v karavanu (aktuální cenu ověříme na vyžádání).
Stravování: vlastní vaření, na sobotní večeři si můžete objednat grilovaný steak. V kempu malý obchod, restaurace.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu, nyní nově i z důvodu onemocnění Cov-19. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 35 Kč/den, pro děti do 15 let je sazba 19 Kč/den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky nejpozději 7 dní před odjezdem. Najdete v nich čas odjezdu a upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, potravin a tipů na stravování, případné upřesnění programu atd. Dojde-li ke změně oproti katalogu je informace v propozicích rozhodující. V případě zásadních změn jsme povinni postupovat podle VOP.
Dárek pro vodáka?