MENU

Německo. Rezervací Ammergebirge a Bavorskou Aljaškou. Prodloužený víkend. Doprava s námi nebo vlastní. ( 4 dny )

15. 6. - 18. 6. 2023
CENA: 7 950 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Vodácký zájezd Ammer a Isar

AMMER je součástí unikátní přírodní rezervace Ammergebirge a celou jí protéká. Platí tady přísná pravidla ochrany přírody. Ta určují počet lodí za den a velikost skupiny. A nejenom to. Nesmí se cokoliv trhat, kajaky např. nesmí provádět rodeové prvky. Smí se projíždět, užasle obdivovat a bez omezení se kochat. Nedaleko rakousko-německých hranic je pak krajina, která jako by vypadla z  knížek Jacka Londona a říká se jí bavorská nebo středoevropská Aljaška. A touto nádhernou přírodou protéká ISAR mezi písčitými břehy s nízkým porostem zakrslých dřevin a letitých borovic. Náročnost obou řek je většinou WW 2+, spodní ISAR pak nepřesáhne WW 3. 

1. den: po obědě odjezd do kempu v městečku Rottenbuch.
2. den: nejprve vodácké školeníčko, osvěžíme si zásady záchrany a oprášíme vodácké dovednosti, které samozřejmě budeme zdokonalovat celý víkend. Splutí spodního AMMERU lesním údolím s kamennými prahy. Je to lehčí úsek a nepřesahuje WW 2. Odpoledne si uděláme výlet na některou ze zajímavostí v okolí. Můžeme navštívit historické město Oberammergau,   odpočinout si v některém z okolních bazénů s wellness, nebo vyrazit na některý z mnoha okolních turistických cílů. Pak relax a pro zájemce grilpárty.
3. den: prohlídka a splutí vstupní soutěsky Sfcheibum na horním Ammeru. Soustava kamenných prahů tvoří dlouhé úseky peřejí, které se klikatí kaňonem. Náročnost je kolem WW 2+, což je v pohodě, ale stále jste ve střehu, protože nevíte co je za příští rychlou zatáčkou. Nádherný je krasový vodopád Schleierfälle, pádlujeme kolem. Odpoledne přejíždíme do kempu na Isaru  a navečer ještě stihneme  prohlídku soutěsky Leutaschklamm, pak relax a pro zájemce grilpárty.
4. den: splutí ISARU a úsek si vybereme podle vody. Horní ISAR napájený vápencovým pohořím Karwendel je svižnější voda, tvořící peřejky v soutěskách údolí Hinterautal. Technické průjezdy mezi kameny se postarají o notnou dávku vodácké zábavy.  Spodní  ISAR je širší.  Koryto se tvoří v obřích štěrkových polích, která přerovnává jarní tání. Bílé kameny skvěle kontrastují s tyrkysovou barvou svižné říčky. Končíme v kempu, dáme oběd, sbalíme a do 23:00 jsme doma.
Kód Termín Cena zájezd
627 15. 6. - 18. 6. 2023 7 950 Kč objednat

Cena zájezdu 7 950 Kč zahrnuje

  • dopravu
  • 3 x kemp
  • vodáckou bundu, vestu, helmu
  • loď jakou si vyberete (Baraka, třímístné Rio, packraft, K1), pádlo
  • přátelskou a profesionální péči instruktorů na vodě
  • pojištění zapůjčeného vybavení pro případ poškození
  • pojištění CK proti úpadku
  • VLASTNÍ DOPRAVA: sleva 1 000 Kč.
  • PŘÍPLATEK: neopren 200 Kč,   neoprenové boty 130 Kč.
  • POZN.: na akci není možné uplatnit jiné slevy.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice (12:00), Hradec Králové, Poděbrady, Praha (13:15), Plzeň.
Doprava: mikrobusy, max. 16 účastníků. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Vlastní doprava: do kempu můžete přijet kdykoliv během čtvrtka, ale nejpozději do 21:00. Spolu se sejdeme v spátek ráno v 9:30 na recepci. Počítejte s tím, že když nebude volné místo v naší dopravě, budete svým autem jezdit i na místě a auta si se svozem pomáhají.
Ubytování: ve vlastním stanu ve dvou příjemných kempech s velmi dobrým sociálním vybavením.
Jídlo: vlastní vaření, na 2 večeře si můžete objednat grilování steků a zeleniny.  V kempech malý obchod, restaurace.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu z důvodu nemoci. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den, pro děti do 15 let je sazba 23 Kč za den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky nejpozději 7 dní před odjezdem. Najdete v nich čas odjezdu a upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, potravin a tipů na stravování, případné upřesnění programu atd. Dojde-li ke změně oproti katalogu je informace v propozicích rozhodující. V případě zásadních změn jsme povinni postupovat podle VOP.
Dárek pro vodáka?