MENU

Polsko. REGA a vylodění na Baltu - plastovky

Termíny se připravují
CENA: 9 950 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká
Ukaž  nám jediného vodáka srdcaře, který by si alespoň jednou v životě nezatoužil sjet řeku až do moře, a my sníme svoje neoprénové ponožky. 
Jenže to není snadné. Vltavu si až do moře nesjedeš, a i to Labe, které si vltavskou vodu přivlastní u Mělníka, ústí do moře v místech, kde kouzlo romantiky zrovna nedýchá. Jinak je to ale u polské říčky REGA, která tě po týdnu pěkné plavby západopomořanským vojvodstvím, krajinou jezer a lužních lesů,  doveze až na písečnou pláž Baltského moře.  A vodácký sen je splněný.  
 
1. den: dopoledne odjíždíme do Polska na start plavby. I s přestávkami na čerpačkách tady jsme do 20 hodin.
2. - 5. den: příprava na plavbu je jednoduchá, protože věci převáží autobus. Stačí, když si do hydrovaku zabalíme jen nějaké náhradní oblečení, svačinu a pití. Nejdelší denní etapa měří 19 km a celkem jich ujedeme 63. Obtížnost REGY je ZW, takže nízká.  Tím pádem se mohou přidat i naprostí začátečníci a rodiče s dětmi. Úplně stačí, když milují táboření a pobyt v přírodě. Stejně jako vždycky zahájíme plavbu vodáckou instruktáží na suchu i na vodě, aby i nezkušení vodáci věděli jak na to.
Na REGE se spí mimo vesnice a města na pěkných tábořištích s ohništi. První dny se ztratíme v mělkých lesních údolích. Jednu přehradu překonáme autobusem. Podnikneme výlet v přírodní rezervaci Rekowa, kterou proplouváme. Objedeme Rejowické jezero a nížinou krajinou se přiblížíme přímořské oblasti. Pátý den už spíme v kempu u moře. 
6. den: procházkou to máme kousek na písečnou pláž. Nebo můžeš sednout do lodi, projet přístavem a třeba ještě kousek po moři a vyhlédnout si místo na pláži jen pro sebe.
Ve zdejší maríně to žije. Vyhlídkové terasy, výletní hospody jedna vedle druhé, ryby na všechny  způsoby, regionální jídla i "smažáky", prostě kdo co chce.  Strávíme tady celý den a večer odjíždíme domů.
7. den: návrat ráno kolem 8 hodiny.

Termíny se připravují

Cena 9 950 Kč zahrnuje

  • dopravu minibusem
  • kemp a placená tábořiště
  • zapůjčení vybavení - vodácká bunda, plovací vesta
  • zapůjčení plastové kánoe 2 až 3 místné
  • hydrovak na drobnosti (věci převážíme)
  • instruktora na vodě
  • pojištění CK proti úpadku
  • pojištění zapůjčených věcí proti poškození
  • DĚTSKÁ CENA: do 15 let 9 550 Kč.

Další informace

Nástupní místa:  Pardubice, Hradec Králové, Jaroměř, Trutnov. Svoz z Prahy a Poděbrad do Pardubic po dohodě.
Doprava:  minibusem (max 18 osob) nebo mikrobusy. Při odjezdu z Pardubic, můžete parkovat u našeho skladu.
Spaní: ve vlastním stanu na tábořištích u řeky a 1 noc v kempu u moře.
Jídlo: část jídla si vezměte z domova, ale denně projíždíme nějakou vesnicí, kde se stavíme. V těch větších je vždycky nějaké bistro, ale jinak se dají koupit všechny základní čerstvé potraviny a pití i v malych vesničkách. Pátý den večer a šestý den si můžete v hospodách v přístavu dopřát co srdce ráčí. Ceny jídla a potravin jsou podobné těm našim. V Pokynech k odjezdu vám také doporučíme, jakým způsobem si zabalit, abychom se všichni vešli, nepřekročili povolené  zatížení vozidla a přívěsu a přitom měli všechno, co budeme potřebovat.
Lodě: ideální lodí na Regu je plastová Vydra nebo Samba. Pokud jste singl, tak nafujovací kajak K1, pro menší postavy nebo starší děti kajak Safari. Nebo třeba pro 1 rodiče s dítětem dvojkajak K2.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je potřeba. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 35 Kč/den pro dospělé, 19 Kč/den pro děti do 15 let.
Pokyny k odjezdu zasíláme emailem do 10 dní před odjezdem. V Pokynech najdete čas odjezdu a upřesnění nástupních míst, pravděpodobný čas návratu, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, potravin a typů na stravování, případné upřesnění programu a další informace k průběhu zájezdu. Dojde-li ke změně oproti katalogu je informace v těchto materiálech rozhodující. V případě zásadních změn jsme povinni postupovat podle VOP.
Dárkový poukaz