MENU

Přehrada Dalešice na seakayaku

Termíny se připravují
CENA: 3 350 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká

Vodní nádrž DALEŠICE byla dokončena roku 1978, těleso hráze je 100 m vysoké. Tím je nejvyšší hrází u nás a druhou nejvyšší sypanou hrází v Evropě

DALEŠICE nádherně svírá skalní kaňon, jsou dlouhé 22 km a mají dva ostrovy. Zastavíme u rozvalin středověkého hradu Kozlov, který je přístupný jen z vody. Projíždíme snad až komorní krajinou, všude klid, ani chaty nijak neruší. Sobotní večer může patřit  prohlídce pivovaru Dalešice. Nasajete tady atmosféru první republiky,   výborně zde vaří jídlo i pivo. Jen lézt na komín se nedoporučuje.

1. den: sraz v kempu večer nebo v sobotu ráno v 10:00.
2. den: plavba na mořském kajaku podél Wilsonovy skály a do zátoky u zříceniny hradu Čalovice. Odkud se projdeme pěšky do Dalešic a jeho pivovaru. Po občerstvení pokračujeme v plavbě zpět do kempu.
3. den: podplujeme most a podél několika ostrůvku doplujeme ke Kozlovskému ostrovu s rozvalinami hradu. Podle času se pak vydáme zpět nebo pokračujeme dál do Koněšína.

Termíny se připravují

Cena 3 350 Kč zahrnuje

  • kurzovné
  • dopravu seakayaků na start a z cíle
  • zapůjčení seakayaku s kormidlem
  • seakayakářské pádlo
  • vodáckou bundu
  • plovací vestu
  • instruktora seakayakáře
  • CENA NEZAHRNUJE: dopravu, ubytování.

Další informace

SRAZ: kemp v Hartvíkovicích.
UBYTOVÁNÍ: podle toho co si vyberete (kemp, penzion, přírodu).
STRAVOVÁNÍ: vlastní vaření nebo v hospodě.
DOPRAVA: vlastní nebo s námi z Pardubic a dalších míst po trase za příplatek 250 Kč. 
PROGRAM: považujte za orientační. V závislosti na počasí může být na místě upraven, protože jedete hlavně na pohodu. SEZNÁMENÍ SE SEAKAYAKEM: nepotřebujete mít žádné předchozí vodácké zkušenosti ani zvláštní schopnosti nebo kondici. Jen chuť zkusit nový sport a nový způsob cestování.
Akce pro jednotlivce, dvojice nebo partičky. Společně utvoříte malou skupinu vedenou instruktorem, který má zkušenosti z domácích i zahraničních seakayakových akcí a zájezdů.
ÚRAZOVÉ POJIŠTĚNÍ TRVALÝCH NÁSLEDKŮ: zájemcům můžeme uzavřít úrazové pojištění trvalých následků od pojišťovny Uniqa, a. s. Denní sazba pro dospělého je 15 Kč, pro děti do 15 let 10 Kč.