Přehrada Orlík na seakayaku

4. 6. - 6. 6. 2021
CENA: 3 350 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká

Po vodách Vltavy a Otavy na mořském kajaku

Kurz pro začínající seakayakáře. Nemusíte mít žádné předchozí zkušenosti s kajakem ani seakayakem, dokonce jste nikdy nemuseli sedět v žádné jiné lodi a přesto to může být tip právě pro vás. Naučíte se sbalit si věci na táboření a vaření do vodotěsných komor lodi, naučíte se pádlovat se zapojením těch správných svalových partií. Vyzkoušíte a osvojíte si základní techniky záchrany od vylití lodi a nasedání za pomoci ostatních pádlařů až po techniku samozáchrany. Projdete přípravou, která vám otevře dveře do světa seakayakingu. Pro páry máme debl seakayaky.

1. den: večer sraz v kempu Velký Vír. Pokud nestíháte, můžete přijet ráno do 9:00.
2. den: příprava seakajaků, sbalení věcí na táboření a kolem 11 hodiny vyjíždíme z kempu.  Po 4 km se přímo před námi tyčí na skále hrad Orlík. Pokračujeme podél skalnatých břehů, podjedeme Žďákovský most, mineme Krkavčí skálu a hradiště Peklo. Pod hradem Zvíkov je soutok VltavyOtavou a my se vydáme proti proudu Otavy ke Zvíkovskému podhradí. Táboříme na některé z malých pláží.
3. den: ráno vyrazíme zpět po proudu Otavy k soutoku pod hradem Zvíkov a dále podél pravého břehu. Po několika kilometrech již opět spatříme Žďákovský most a za ním Velký Vír. Za víkend ujedeme cca 40 km.

Kód Termín Cena zájezd
417 4. 6. - 6. 6. 2021 3 350 Kč objednat

Cena kurzu na seakayaku 3 350 Kč zahrnuje

  • kurzovné
  • dopravu seakayaků na start a z cíle
  • zapůjčení seakayaku s kormidlem
  • seakayakářské pádlo
  • vodáckou bundu
  • plovací vestu
  • instruktora
  • CENA NEZAHRNUJE: dopravu, ubytování.

Další informace

SRAZ: v pátek večer nebo v sobotu ráno v kempu Velký Vír.
UBYTOVÁNÍ: v pátek kemp, v sobotu volné táboření.
STRAVOVÁNÍ: vlastní vaření nebo v hospodě.
DOPRAVA: vlastní nebo s námi z Pardubic a Prahy za příplatek 250 Kč. 
PROGRAM: považujte za orientační. V závislosti na počasí může být na místě upraven, protože jedete hlavně na pohodu. SEZNÁMENÍ SE SEAKAYAKEM: nepotřebujete mít žádné předchozí vodácké zkušenosti ani zvláštní schopnosti nebo kondici. Jen chuť zkusit nový sport a nový způsob toulání přírodou.
Akce pro jednotlivce, dvojice nebo partičky. Společně utvoříte malou skupinu vedenou instruktorem, který má zkušenosti z domácích a zahraničních seakayakových akcí a zájezdů.
ÚRAZOVÉ POJIŠTĚNÍ TRVALÝCH NÁSLEDKŮ: zájemcům můžeme uzavřít úrazové pojištění trvalých následků od pojišťovny Uniqa, a. s. Denní sazba pro dospělého je 15 Kč, pro děti do 15 let 10 Kč.