Prielom Hornádu, Bialka a Dunajec. Ve srubech s polopenzí.

13. - 16. květen 2021
CENA: 6 950 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Vodácký zájezd na Slovensko pohodlně

Vodácký zájezd na jarní řeky Slovenska a Polska s komfortem ubytování na jednom místě pro kanoisty a kajakáře. Budeme se pohybovat na nádherných místech NP PieninySlovenského ráje.

NÁROČNOST ŘEK: úseky budeme jezdit podle stavu vody a vždycky bude na výběr. Dunajec WW 1 - 2, Bialka WW 2+, Prielom Hornádu WW 2, takže na jarní rozježdění krása. Začátečník by ale měl jet na lodi jen se zkušeným zadákem. 

1. den: ráno odjezd do Haligovců. Uvidíte celý komplex vápencových věží, soutěsek a suťovisek Haligovských skal, které jsou chráněným přírodním útvarem na území NP Pieniny. My si vyjdeme na okruh Haligovce - Plašná - Haligovce, cca 2:45. Jakmile vystoupáme do skal, budete mít krásné výhledy na Spišskú MaguruBelianské Tatry.  Ubytování ve srubech na 3 NOCI. Kdo nebude chtít na pěšárnu, může se ubytovat hned a dát si relax.
2. den: příjemně se rozpádlujeme ve skalnatém kaňonu DUNAJCE ze Stromowce Wyzne do Kroscienka (Polsko). Kontrast bílých skal, zelených porostů, čisté a lehce peřejnaté vody vás okouzlí. Zvlášť v úseku u Klášterní hory, kde se DUNAJEC dere kolem masívu Tri koruny (983 m) a další hradby skal ho nutí měnit směr toku. Až do Lesnice se 7x prudce stáčí a otevírá stále nové pohledy na NP Pieniny. Všude tady dýchá místní folklór, takže den zakončíme degustací krajových specialit.
3. den: přejezd na BIALKU, která tvoří přirozenou polsko - slovenskou hranici. Nánosy štěrkových prahů, přírodní stupně a kamenné lavice s mnohými válečky jsou perfektní vodáckou zábavou. Odpoledne si prohřejeme kosti v termálu a vrátíme se do kempu.
4. den: brzo ráno odjíždíme na splutí Prielomu Hornádu, úzkého kaňonu ve skalách, který byl dlouhá léta pro vodáky uzavřen. Nyní splutí omezuje už jen stav vody, počet povolených lodí za den a zaplacení poplatku.
Kód Termín Cena zájezd
604 13. - 16. květen 2021 6 950 Kč objednat

Cena zájezdu 6 950 Kč zahrnuje

 • dopravu
 • 3x ubytování ve srubech
 • 3x polopenzi
 • zapůjčení vybavení - vodácká bunda, vesta, přilba
 • zapůjčení samovylévací kánoe, pádlo
 • barel na drobnosti
 • instruktory na vodě
 • pojištění zapůjčeného vybavení pro případ poškození
 • pojištění CK proti úpadku
 • PŘÍPLATEK:  neopren a neoprenové boty 300 Kč.
 • SLEVA: vlastní doprava 600 Kč.
 • CENA NEZAHRNUJE: poplatek za splutí Hornádu 10 €, vstupné do termálu (28 zlotých), platí se na místě.

Další informace

Nástupní místa: H. Králové, Pardubice, Olomouc. Svoz z PrahyPoděbrad po dohodě.
Doprava: podle počtu přihlášených minibusem, mikrobusy, případně vlastní doprava.  Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Ubytování: sruby v Haligovcích s dobrým zázemím a restaurací.
Stravování: polopenze a jinak je možnost k dokoupení všeho, co srdce ráčí.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 30 Kč/den pro dospělé, 15 Kč/den pro děti do 15 let.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky nejpozději 7 dní před odjezdem. Najdete v nich čas odjezdu a upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, případné upřesnění programu atd. Dojde-li ke změně oproti katalogu je informace v těchto materiálech rozhodující. V případě zásadních změn jsme povinni postupovat podle VOP.
Dárkový poukaz:
chcete-li tenhle skvělý výlet darovat svým blízkým,   rádi vám zhotovíme poukaz.