MENU

Rafting Chorvatsko a Bosna

Termíny se připravují
CENA: 10 990 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Rafting na Uně a Koraně

Řeky v chorvatského regionu Kordunbosenské Cazinské krajiny mají brzo na jaře dost vody i pro rafting. Místní jsou tu přívětiví a okolní příroda krásná a rraj vyniká perfektní kuchyní za přijatelné ceny. Obtížnost sjížděných úseků nepřesahuje WW 3+, tak zveme i začínající pádlaře, přičemž sportovní založení je samozřejmě žádoucí. Můžete se přidat i na kánoích, pokud zvládáte Salzu za vyšší vody a nezaskočí vás silné válce. Cesta tam i zpět je celkem svižná, vzdálenosti mezi jednotlivými úseky jsou krátké a po dobrých silnicích.

1. den: navečer odjezd do Bosny.
2. den: rafting na UNĚ. Začneme lehkým úsekem na rozjetí a svižně se provezeme kaňonem Veliká Grmuša. Průzračná voda a krasové prahy tvoří bíle propěněné peřeje.  Bujná vegetace spolu s travertinem tvoří vodní labyrinty a v nich si musíme najít tu nejlepší stopu.  Ubytování v místním penzionu na 2 noci.
3. den: rafting začneme v peřejích přímo pod impozantním vodopádem Štrbački Buk. UNA tady překonává 25 m vysoký práh a s mohutným hřmotem pokračuje skalním kaňonem po bosensko – chorvatské hranici. Divoká nepřístupná krajina, ledové skalní vyvěračky a časté peřeje tvoří vytvoří z raftingu na UNĚ nezapomenutelný zážitek. Končíme přímo u hospody, kde už nás budou čekat místní pochoutky. Zrelaxujeme a čeká nás krátký přesun do Chorvatska. Cestou se ještě stavíme ve Slunji na prohlídku vodního skanzenu.
4. den: říčka KORANA patří mezi letité stálice našich vodáckých výletů v Chorvatsku. Desítky zábavných skoků, pod kterými se v létě cachtáme, se za jarní vody promění v silného protivníka a tenhle přírodní aguapark na sen každého vodáka. Pak zabalíme a přejedeme se ubytovat.
5. den: vracíme se domů, ale ještě musíme ty zážitky nějak vstřebat...a kde jinde, než ve slovinském termálním resortu Ptuj. Léčivá voda je blahodárná na pohybové ústrojí (teplota až  40 °C) a to se nám může zatraceně hodit. Kdo nechce do termálu, má volno na prohlídku nejstaršího slovinského města, které má jedinečnou atmosféru. Staré uličky, vinné sklípky, kavárničky a spoustu památek včetně hradu. Příjezd domů do 24:00.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 10 990 Kč zahrnuje

  • dopravu
  • rafting s profi instruktory
  • 3x ubytování v penzionu
  • kompletní výbavu pro rafting
  • pojištění zapůjčeného vybavení pro případ poškození
  • zákonné pojištění CK
  • VLASTNÍ DOPRAVA: sleva 1 000 Kč.
  • CENA NEZAHRNUJE: poplatek na horní Uně  cca 10 euro, ale na jaře ho místní většinou ještě nevybírají, to uvidíme na místě.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Humpolec, Brno.
Doprava: mikrobusy. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Ubytování: 2 noci v penzionu v Bosně a 1 noc v penzionu v Chorvatsku.
Stravování: něco z domova, ale nemusíte to přehánět. Dobře a levně se najíte u místních. Zrovna tak nápoje, bylo by to nošení dříví do lesa.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu z důvodu nemoci. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč/den, pro děti do 15 let je sazba 23 Kč/den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárek pro vodáka?