MENU

Rafting, ferraty a canyoning nebo in-line. Rakousko Korutany. Doprava s námi nebo vlastní.

Termíny se připravují
CENA: 11 990 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Rafting, turistika a ferraty, canyoning

Rafting, kurz na vzdušných ferratách, canyoning nebo in-line. Akce je pro minimálně 6 a maximálně pro 14 účastníků.  Termín se nehodí? Pište na skupiny@cvok.cz a najdeme jiný.

1.den: ráno odjezd do Obervellachu, ubytování v kempu na 2 noci. Navečer ještě můžete vystoupat lesní cestou k horskému srubu se stylovou hospodou a výhledy na okolní štíty. Na cestu zpět už ale bude nutná čelovka. 

2.den: dopoledne i odpoledne rafting na MÖLLU s přestávkou na oběd v kempu. Navečer prohlídka vodopádů Raggaschlucht (převýšení 200 m, cca 1,5 hod) a návrat do kempu. 

3.den: ráno balíme a odjíždíme  na ferraty WASSERSCHAUPFAD, kde získáte dovednosti pro pohyb na ferratách. Cesta vede stěnami soutěsky GALITZENKLAMM. Čeká nás lezení v kolmých stěnách osazených ocelovými lany i visuté mosty přímo nad hranami vodopádů. Náročnost ferraty B (podle rakouské stupnice A až F) a patří mezi ty snadnější, určitě je zvládnete. Až skončíte, tak si ještě můžete dát velkolepou jízdu na obří alpské bobové dráze s výhledy na Lienzské Dolomity a stáda divoké zvěře na pastvinách (2,7 km). Ubytování v kempu v Ainetu na 3 noci.

4.den: rafting na ISELU ve dvou úsecích. Užijete si vysoké vlny, válce a peřeje na ledovcové jedničce WW 3+ až WW 4 . Relax v kempu před celodenním výletem.

5.den: výšlap na hřeben Lienzských Dolomit s překrásnými výhledy a z chaty Dolomitenhutte se pak můžete rozhodnout pro jednu ze tří cest: 

 a) ferratou Laserz -  těžší ferrata C/D s délkou 620 m a převýšením 380 m. Je to náročnější vzdušný výstup (dá se odpočívat, ale je potřeba              mít trošku sílu - cca na 3 hodiny čistého lezení)

b) nástup stejný jako k ferratě Laserz a pak na Karlsbader hütte a na vrchol (středně těžká trasa)

c) rovnou kolem Karsbader hütte na vrchol (lehčí trasa)

 6.den: můžete si vybrat: 
     a) canyoning, průstup jedním z nejkrásnějších kaňonů Rakouska. Skalní skluzavky, skoky  do průzračných tůní, slanění vodopádu, cca 3 hodiny.

     b) rafting na ISELU v nejlepším úseku 

     c) in-line, stezka vede přímo kolem kempu

  Ve 14 hodin odjezd domů, příjezd do půlnoci.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 11 990 Kč zahrnuje

 • dopravu mikrobusy
 • rafting a ferraty s profi instruktory
 • 5x kemp
 • vodáckou bundu, vestu, helmu
 • neopren a neoprenové boty
 • vybavení na ferraty
 • pojištění zapůjčeného vybavení pro případ poškození
 • pojištění CK proti úpadku
 • VLASTNÍ DOPRAVA: sleva 1 000 Kč.
 • UBYTOVÁNÍ VE SRUBECH A PENZIONU S POLOPENZÍ: příplatek 5 450 Kč.
 • NA  MÍSTĚ SE PLATÍ vstup do soutěsky 5 €, na vodopády 7 €, canyoning 50 €, bobová dráha 12 €.

Pozn: na akci není možné uplatnit jiné slevy.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Praha Černý most, Benešov, Tábor, České Budějovice.
Doprava: mikrobusy, min. 6 a max. 14 účastníků. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Ubytování: ve vlastním stanu ve 2 výborných sportovních kempech. Nebo za příplatek sruby a penzion.
Jídlo:  vlastní nebo v restauracích a na 2 večeře si můžete objednat grilování masa a zeleniny. 
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa a. s., které zahrnuje i storno zájezdu z důvodu nemoci. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba, která zahrnuje i rafting WW 4 a ferraty  s náročností A - D je 60 Kč za den.
Popozice k odjezdu zasíláme elektronicky do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárek pro vodáka?

Reference

Pavel K.
Chci CVOKu poděkovat za čtyři úžasné dny, rafting, feraty, canyoning, .... to vše se jednoznačně zařadilo mezi mé nejúžasnější zážitky . Děkuju těm, kdo to vymysleli, těm, kdo to zorganizovali a zejména našim dvěma úžasnejm Gajdíkům, Budnášovi a Obelixovi - byli naprosto skvělí, všechno klapalo, všechno jsme stíhali za naprosté pohody. Taky jsme měli štěstí na úžasného řidiče, jinak taky fotografa, maséra, a obrovského pohodáře - kéž by takových "říďů" bylo víc. Stručně a jednoduše, jak by řekl můj háček Lůca: "BYLO TO SUPER, MEGAHUSTÝ, ZKRÁTKA MAZEC A NEMĚLO TO CHYBU" :-) DÍK Pavel K.