MENU

Rafting, ferraty a canyoning nebo in-line. Rakousko Korutany. Doprava s námi nebo vlastní. ( 6 dnů )

26. 6. - 1. 7. 2023
CENA: 11 990 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Rafting, turistika a ferraty, canyoning

Rafting, kurz na vzdušných ferratách, canyoning nebo in-line. Akce je pro minimálně 6 a maximálně pro 14 účastníků.  Termín se nehodí? Pište na skupiny@cvok.cz a najdeme jiný.

1. den: ráno odjezd do Obervellachu, ubytování v kempu na 2 noci. Navečer ještě můžete vystoupat lesní cestou k horskému srubu se stylovou hospodou a výhledy na okolní štíty. Na cestu zpět už ale bude nutná čelovka.
2. den: dopoledne i odpoledne rafting na MÖLLU s přestávkou na oběd v kempu. Navečer prohlídka vodopádů Raggaschlucht (převýšení 200 m, cca 1,5 hod) a návrat do kempu.  Ubytování na příští 4 NOCI. Kemp je na krásném místě u řeky, má bezvadné zázemí, hospodu a venkovní ohniště a máme to blízko na všechny sportovní aktivity.
3. den: ráno odjíždíme  na ferraty WASSERSCHAUPFAD, kde získáte dovednosti pro pohyb na ferratách. Cesta vede stěnami soutěsky GALITZENKLAMM. Čeká nás lezení v kolmých stěnách osazených ocelovými lany i visuté mosty přímo nad hranami vodopádů. Náročnost ferraty B (podle rakouské stupnice A až F) a patří mezi ty snadnější, určitě je zvládnete.
Až skončíte, tak si ještě můžete dát velkolepou jízdu na obří alpské bobové dráze s výhledy na Lienzské Dolomity a stáda divoké zvěře na pastvinách (2,7 km). Ubytování v kempu v Ainetu na 3 noci.
4. den: rafting na ISELU ve dvou úsecích. Užijete si vysoké vlny, válce a peřeje na ledovcové jedničce WW 3+ až WW 4 . Relax v kempu před celodenním výletem.
5. den: výšlap na hřeben Lienzských Dolomit s překrásnými výhledy a z chaty Dolomitenhutte se pak můžete rozhodnout pro jednu ze tří cest:
a) ferratou Laserz  -  těžší ferrata C/D s délkou 620 m a převýšením 380 m. Je to náročnější vzdušný výstup (dá se odpočívat, ale je potřeba mít trošku sílu - cca na 3 hodiny čistého lezení)
b) nástup stejný jako k ferratě Laserz a pak na Karlsbader hütte a na vrchol (středně těžká trasa)
c) rovnou kolem Karsbader hütte na vrchol (lehčí trasa)
6. den: můžete si vybrat
a) canyoning, průstup jedním z nejkrásnějších kaňonů Rakouska. Skalní skluzavky, skoky do průzračných tůní, slanění  vodopádu, cca 3 hodiny.
b) rafting na ISELU v nejlepším úseku
c) in-line, stezka vede přímo kolem kempu

Ve 14 hodin odjezd domů, příjezd do půlnoci.

Kód Termín Cena zájezd
816 26. 6. - 1. 7. 2023 11 990 Kč objednat

Cena zájezdu 11 990 Kč zahrnuje

 • dopravu mikrobusy
 • rafting a ferraty s profi instruktory
 • 5x kemp
 • vodáckou bundu, vestu, helmu
 • neopren a neoprenové boty
 • vybavení na ferraty
 • pojištění zapůjčeného vybavení pro případ poškození
 • pojištění CK proti úpadku
 • VLASTNÍ DOPRAVA: sleva 1 000 Kč.
 • UBYTOVÁNÍ VE SRUBECH A PENZIONU S POLOPENZÍ: příplatek 5 450 Kč.
 • NA  MÍSTĚ SE PLATÍ vstup do soutěsky 5 €, na vodopády 7 €, canyoning 50 €, bobová dráha 12 €.

Pozn: na akci není možné uplatnit jiné slevy.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Praha Černý most, Benešov, Tábor, České Budějovice.
Doprava: mikrobusy, min. 6 a max. 14 účastníků. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Ubytování: ve vlastním stanu ve 2 výborných sportovních kempech. Nebo za příplatek sruby a penzion.
Jídlo:  vlastní nebo v restauracích a na 2 večeře si můžete objednat grilování masa a zeleniny. 
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa a. s., které zahrnuje i storno zájezdu z důvodu nemoci. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba, která zahrnuje i rafting WW 4 a ferraty  s náročností A - D je 60 Kč za den.
Popozice k odjezdu zasíláme elektronicky do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárek pro vodáka?