MENU

Rafting v Bosně. Neretva, Sana, Vrbas, Una.

3. 5. - 8. 5. 2022
CENA: 10 750 Kč
OBTÍŽNOST: Těžká

Rafting na nejlepších řekách Balkánu

Jestli miluješ divokou vodu, tak balkánské řeky tě nezklamou. V tomhle termínu tady už jaro jede na plný plyn a podzemní krasové vývěry jsou napěchované vodou, což zaručuje hodně, ale fakt hodně pěkné svezení. Všechno živé se už vzpamatovalo z krušného období zimy, všude vládne život a dobrá nálada. Domorodci lidi se Cvokem moc rádi vidí!  Za ty roky se totiž dobře známe, a protože domácí pohostinnost nezná mezí, peče se tu pro vás maso, grilují se pstruzi a krájí zelenina. Kdo se může přihlásit? Pohodoví vyznavači dobrodružství a přírody. To je nejdůležitější. Pak můžeš jet na raftu s instruktorem, na mini raftu pokud jste 3 - 4 nebo na Barace pokud jste 2 kanoisti a klidně přibereme i zkušené kajakáře.

1. den: odjezd ráno a cesta do Bosny.
2. den: rafting vápencovým kaňonem NERETVY.  Na některých místech se rozestupuje jen na 2 metry a z různých děr ve stěnách tryskají krasové vyvěračky.
3. den: rafting skalním kaňonem SANY, nejprůzračnější řeky v Bosně a Hercegovině. Koryto je hodně z kopce a tak se těš na parádní vlny. Končíme přímo u rybí restaurace a tuhle porci pstruha mají problém spořádat i největší jedlíci. 
4. den: přejíždíme do horských oblastí Čermenica a Ranče. Krátce si prohlédneme staré město Jajce a pak už nám pořádně zatopí monstrózní peřej Bieli Buk na VRBASU
5. den: rafting na UNĚ nepřístupným údolím bosensko-chorvatského hraničního pásma. Sjedeš si úsek, kde Filip Renč natáčel film Na vlastní nebezpečí. Stavíme na focení neskutečných travertinových vodopádů Štrbački Buk, dáme poslední bosenskou baštu a mažeme domů.
6. den: návrat do ČR ráno.
Kód Termín Cena zájezd
503 3. 5. - 8. 5. 2022 10 750 Kč objednat

Cena zájezdu 10 750 Kč zahrnuje

  • dopravu minibusem
  • rafting s profi instruktory
  • kempy a tábořiště
  • zapůjčení vybavení -  vodácká bunda, vesta, přilba
  • pojištění zapůjčeného vybavení pro případ poškození
  • zákonné pojištění CK
  • Zdarma: zapůjčení neoprenu a neoprenových bot.
  • CENA NEZAHRNUJE: poplatek na Uně a Neretvě cca 10 - 20 euro, ale na jaře ho místní většinou ještě nevybírají.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Humpolec, Brno.
Doprava: minibusem nebo mikrobusy, podle toho kolik nás bude, ale max. 15 účastníků. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Ubytování: kempy a placená tábořiště ve vlastních stanech.
Stravování:  z vlastních zásob z domova a dokoupených cestou, ale dobře a levně se najíte u místních (ryby, jehněčí, čevapi, zelenina), takže jídlo nemusíte nijak zvlášť řešit. Zrovna tak nápoje, bylo by to nošení dříví do lesa.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí:  Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu, nyní nově i z důvodu onemocnění Cov-19. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 35 Kč/den, pro děti do 15 let je sazba 19 Kč/den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárek: rádi vám připravíme Dárkový poukaz.