MENU

Rafting v Norsku

Termíny se připravují
CENA: 19 950 Kč
OBTÍŽNOST: Těžká

Raftový zájezd na nejlepší řeky Norska

Během krátkého severského léta jsou norské řeky tak napěchované vodou, že peřeje prakticky vůbec nekončí! Navíc jsou tak čisté, že z jejich vody můžeme klidně vařit a krásnější místa k táboření byste si snad ani nemohli představit. A nejspíš si budete muset nejdřív vysbírat houby, abyste si mohli postavit stan. Je pravda, že i kdybychom tady zůstali celý měsíc, nepoznáte všechno, ale to NEJ z Norska pro vás máme. Náročnost řek je od WW 3 až po WW 4 a pořádně to tady frčí. Dlouhá je cesta do Norska a zpět. Tam jedeme větší část cesty Švédskem, zpět zase Norskem. Na místě jsou přejezdy poměrně krátké, protože tohle je dokonalý a logický okruh. Program je nadupaný, přesto se všechno stíhá v naprosté pohodě.

1. den: odjezd ráno do Dánska. Noční trajekt do Osla.
2. den: cesta Norskem a večer už kempujeme u první řeky.
3. den: v NP RONDANE, vysokohorské oblasti s dvoutisícovými vrcholy a ledovcovými jezery, raftujeme na ATNĚ v dlouhých pasážích přehledných, ale silných peřejích.
4. den: rafting na DRIVĚ. Driva s přehledem zdolává soutěsky a kaskády hlubokého kaňonu. Vodou ji zásobuje spousta pramenů a vodopádů, některé s ohlušujícím burácením padají z kolmých stěn přímo kolem raftů. Táboříme u ústí Raumy pod Romsdalhornem.
5. den: výhledy na desítky dalších impozantních vodopádů nás neopustí ani během přesunu do ROMSDALENU. Výjezd po panoramatické vysokohorské silnici "cestě Trolů" a trajekt přes fjord Geiranger (od roku 2005 na seznamu Unesco). Rafting na ASTŘE a pak už táboříme u jezera Liavatnet.
6. den: 2 hodinky raftingu na řece OTTA a dokončíme cestu k nejobdivovanější norské řece SJOA v pohoří Jotunheimen neboli Domově obrů. SJOA znamená "třpytivá" a sbírá vodu v nejvyšším pohoří celé Skandinávie. Je živená tisíci ledovcových pramenů a než se přižene s ohromující silou pořádně nadupaného stroje z náhorních plošin dolů, překoná spoustu přírodních kataraktů, skalních stupňů a zlomů. V Heidalském údolí se její spád zmírní a dovolí stovkám vodáků smočit pádla. Navečer si dáme rafting na jejím spodním úseku.
7. den: rafting na jejím horním úseku a přejíždíme na DAGALI. Rafting nejprve na spodním úseku.
8. - 9. den: rafting na DAGALI je špičkou norského raftingu, třešničkou na dortu a makačka od začátku do konce...dokonalým rozloučením s raftingem ve Skandinávii, který nemá v Evropě srovnání. Devátý den je rezervní, vyčerpáme ho kdekoliv se vám bude chtít zůstat déle. Večer ale budeme v Oslu a nočním trajektem se vracíme do Dánska.
10. den: ráno jsme na pevnině, příjezd domů v noci.

 

Termíny se připravují

Cena zájezdu 19 950 Kč zahrnuje

  • dopravu minibusem
  • 4x trajekty do Norska
  • 1x trajekt přes fjord
  • 1x kemp (ostatní noci ve volné přírodě)
  • rafting s instuktory
  • zapůjčení vodáckého vybavení (vodácká bunda, vesta, přilba)
  • zákonné pojištění CK
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • Zdarma: neopren a neoprenové boty.

Další informace

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Lovosice, Teplice (Ústí nad Labem, Děčín).
Doprava minibusem s vlekem na vodácký materiál a zavazadla. Možnost přidání dalšího nástupního místa na uvedené trase domlouvejte s naší kanceláří. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Letecky: ano, do Osla.
Ubytování ve vlastním stanu na tábořištích.
Stravování z vlastních zásob, možnost dokoupit čerstvé potraviny bude každý druhý nebo třetí den. V Pokynech k odjezdu vám doporučíme, jakým způsobem si zabalit, abychom se všichni vešli, nepřekročili povolené zatížení vozidla i vleku a přitom měli všechno, co budeme potřebovat.
Pro cesty do zahraničí je nezbytné Pojištění léčebných výloh zahrnující rafting. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu, nyní nově i z důvodu onemocnění Cov-19. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 35 Kč/den, pro děti do 15 let je sazba 19 Kč/den.
Pokyny k odjezdu zasíláme emailem nebo poštou na adresu prvního účastníka z cestovní smlouvy nejpozději do 7 dní před odjezdem. V Pokynech najdete čas odjezdu a upřesnění nástupních míst, pravděpodobný čas návratu, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, potravin a tipů na stravování, případné upřesnění programu a další informace k průběhu zájezdu. Dojde-li ke změně oproti katalogu je informace v těchto materiálech rozhodující. V případě zásadních změn jsme povinni postupovat podle VOP.
Dárek: rádi vám připravíme Dárkový poukaz.