Rafting v Norsku

29. 6. - 8. 7. 2021
CENA: 19 950 Kč
OBTÍŽNOST: Těžká

Raftový zájezd na nejlepší řeky Norska

Během krátkého severského léta jsou norské řeky tak napěchované vodou, že peřeje prakticky vůbec nekončí! Navíc jsou tak čisté, že z jejich vody můžeme klidně vařit a krásnější místa k táboření byste si snad ani nemohli představit. A nejspíš si budete muset nejdřív vysbírat houby, abyste si mohli postavit stan. Je pravda, že i kdybychom tady zůstali celý měsíc, nepoznáte všechno, ale to NEJ z Norska pro vás máme. Náročnost řek je od WW 3 až po WW 4 a pořádně to tady frčí. Dlouhá je cesta do Norska a zpět. Tam jedeme větší část cesty Švédskem, zpět zase Norskem. Na místě jsou přejezdy poměrně krátké, protože tohle je dokonalý a logický okruh. Program je nadupaný, přesto se všechno stíhá v naprosté pohodě.

1. den: odjezd ráno do Dánska. Noční trajekt do Osla.
2. den: cesta Norskem a večer už kempujeme u první řeky.
3. den: v NP RONDANE, vysokohorské oblasti s dvoutisícovými vrcholy a ledovcovými jezery, raftujeme na ATNĚ v dlouhých pasážích přehledných, ale silných peřejích.
4. den: rafting na DRIVĚ. Driva s přehledem zdolává soutěsky a kaskády hlubokého kaňonu. Vodou ji zásobuje spousta pramenů a vodopádů, některé s ohlušujícím burácením padají z kolmých stěn přímo kolem raftů. Táboříme u ústí Raumy pod Romsdalhornem.
5. den: výhledy na desítky dalších impozantních vodopádů nás neopustí ani během přesunu do ROMSDALENU. Výjezd po panoramatické vysokohorské silnici "cestě Trolů" a trajekt přes fjord Geiranger (od roku 2005 na seznamu Unesco). Rafting na ASTŘE a pak už táboříme u jezera Liavatnet.
6. den: 2 hodinky raftingu na řece OTTA a dokončíme cestu k nejobdivovanější norské řece SJOA v pohoří Jotunheimen neboli Domově obrů. SJOA znamená "třpytivá" a sbírá vodu v nejvyšším pohoří celé Skandinávie. Je živená tisíci ledovcových pramenů a než se přižene s ohromující silou pořádně nadupaného stroje z náhorních plošin dolů, překoná spoustu přírodních kataraktů, skalních stupňů a zlomů. V Heidalském údolí se její spád zmírní a dovolí stovkám vodáků smočit pádla. Navečer si dáme rafting na jejím spodním úseku.
7. den: rafting na jejím horním úseku a přejíždíme na DAGALI. Rafting nejprve na spodním úseku.
8. - 9. den: rafting na DAGALI je špičkou norského raftingu, třešničkou na dortu a makačka od začátku do konce...dokonalým rozloučením s raftingem ve Skandinávii, který nemá v Evropě srovnání. Devátý den je rezervní, vyčerpáme ho kdekoliv se vám bude chtít zůstat déle. Večer ale budeme v Oslu a nočním trajektem se vracíme do Dánska.
10. den: ráno jsme na pevnině, příjezd domů v noci.

 

Kód Termín Cena zájezd
519 29. 6. - 8. 7. 2021 19 950 Kč objednat

Cena zájezdu 19 950 Kč zahrnuje

  • dopravu minibusem
  • 4x trajekty do Norska
  • 1x trajekt přes fjord
  • 1x kemp (ostatní noci ve volné přírodě)
  • rafting s instuktory
  • zapůjčení vodáckého vybavení (vodácká bunda, vesta, přilba)
  • zákonné pojištění CK
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • Zdarma: neopren a neoprenové boty.

Další informace

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Lovosice, Teplice (Ústí nad Labem, Děčín).
Doprava minibusem s vlekem na vodácký materiál a zavazadla. Možnost přidání dalšího nástupního místa na uvedené trase domlouvejte s naší kanceláří. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Letecky: ano, do Osla.
Ubytování ve vlastním stanu na tábořištích.
Stravování z vlastních zásob, možnost dokoupit čerstvé potraviny bude každý druhý nebo třetí den. V Pokynech k odjezdu vám doporučíme, jakým způsobem si zabalit, abychom se všichni vešli, nepřekročili povolené zatížení vozidla i vleku a přitom měli všechno, co budeme potřebovat.
Pro cesty do zahraničí je nezbytné Pojištění léčebných výloh zahrnující rafting. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 30 Kč/den, pro děti do 15 let je sazba 15 Kč/den.
Pokyny k odjezdu zasíláme emailem nebo poštou na adresu prvního účastníka z cestovní smlouvy nejpozději do 7 dní před odjezdem. V Pokynech najdete čas odjezdu a upřesnění nástupních míst, pravděpodobný čas návratu, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, potravin a tipů na stravování, případné upřesnění programu a další informace k průběhu zájezdu. Dojde-li ke změně oproti katalogu je informace v těchto materiálech rozhodující. V případě zásadních změn jsme povinni postupovat podle VOP.
Dárek: rádi vám připravíme Dárkový poukaz.