MENU

Rakousko. Seakayak jezera Dobra a Ottenstein na víkend. Doprava s námi nebo vlastní.

Termíny se připravují
CENA: 5 450 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká

Na seakayaku jezera v Dolním Rakousku i pro začátečníky a rodiče s dětmi

Historické území Waldviertel odpradávna protíná říčka Kamp. V některých svých úsecích je zajímavá pro kanoisty, ale tam kde zasáhla lidská ruka a přehradila tok hrázemi, vznikla tři úžasná jezera. A to je výzva pro seakayakáře, kteří rádi brázdí klidné hladiny a prozkoumávají odlehlá zákoutí přírody přístupná jen z vody.  Slepá ramena jezer vytváří v odlehlých lesích scenérie až neuvěřitelně podobné skandinávským fjordům.  Na skalnatých poloostrovech objevíme staré hrady, zajímavou historii a rozmanitou flóru doplňuje bohatá fauna. Jezera jsou rájem pro milovníky rybolovu a tak se tady nechá zakoupit povolenka.

1. den: odpoledne odjezd a večer ubytování v kempu, kousek od zříceniny hradu Lichtenfels.
2. den: vyjedeme autem na začátek přehradního vzdutí, připravíme kajaky a dáme si instruktáž. Pak už první kilometry po hladině. Idylických míst k odpočinku a protažení nohou je na jezeře a v jeho zátokách spousta.  Do kempu se po vodě vrátíme až pozdě odpoledne. Na dohled přes jezero je výborná rybí restaurace, kde můžeme skvěle zakončit pádlovací den a osvětlenou cestou se vydat na průzkum zámecké zahrady Ottensteinu
3. den: budeme pokračovat po spodním jezeře Dobra s dominantou zříceniny stejnojmenného hradu z 12 stol.  Z jeho hradeb je úžasný výhled na obří meandr jezera.  Zajdeme se sem podívat před další plavbou k hrázi. Pádlování zakončíme v kempu kousek od zříceniny hradu. Odpoledne odjíždíme domů, návrat do 22:30.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 5 450 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • seakayak s kormidlem, špricdeka
  • seakayakářské pádlo, plovací vestu
  • vodáckou bundu
  • přátelskou a profesionální péči instruktora
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • zákonné pojištění CK
  • VLASTNÍ DOPRAVA: sleva 700 Kč.
  • CENA NEZAHRNUJE: 2x kemp.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice sklad Cvoku (můžete si tady nechat auto), Hradec Králové, Poděbrady, Praha Černý Most, Tábor, Třeboň.
Doprava: 9 místným mikrobusem s přívěsek na kajaky.
Vlastní doprava: do kempu přijeďte v pátek po práci nebo v sobotu ráno nejpozději do 9:00. Pak už se budeme chystat na vodu.
Počasí: průměrná teplota vzduchu je v červenci 23°C
Seznámení se seakayakem. Nepotřebujete mít žádné vodácké dovednosti ani zvláštní schopnosti,   protože se s námi snadno všechno naučíte.
Náročnost: nízká, úplně pro každého. Stačí mít chuť strávit víkend sportovně.
Spaní: kempujeme celý víkend v Ottenstein. Cena za 1 osobu a noc  je 8,5 €. Dítě do 15 let 4 €. Stan 10 €. Obytný vůz a karavan13 €. Pes 1 €.
Jídlo a pití: snídaně, svačiny a obědy z domova a na večeři můžete do restaurace. A samozřejmě je dost času, abyste si v kempu vařili.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí Uniqa: zahrnuje i storno zájezdu až do výše 80 %, pokud bys onemocněl ještě před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 35 Kč za den.
Propozice k odjezdu: zasíláme e-mailem do 7 dní před odjezdem (upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.)