MENU

Řeky nejkrásnějších kaňonů Francie

Termíny se připravují
CENA: 13 990 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Vodácký zájezd do Francie, 1 den u moře v San Remu

2 dny plavba lesním údolím ALIERU,  2 dny plavba kaňonem TARNU,  2 dny plavba kaňonem ARDÉCHE
1 den pro GRAND KAŇON VERDONU,  1 den pro relax u moře v SAN REMU
 
Na konci srpna se nadupané francouzské řeky a kempy uvolní, historické památky se vylidní a venkovské silnice se už dají projet. Prázdninová atmosféra ale trvá, skalní kaňony jsou prohřáté sluncem a počasí je stálé. Náročnost řek je od ZW do WW 1-2 a jezdíte-li české řeky, snadno zvládnete i ty  francouzské. Etapy jsou do 15 km a tak je dost času vstřebat atmosféru středověkých městeček, vesnických trhů, krámků s levandulí, prostě všudypřítomnou pohodu Francie.
 
1. den: odjezd v pátek odpoledne a noční přejezd do Francie
2. - 3. den: 2 dny pro ALIER ve Francouském středohoří, nejkrásnější vulkanické krajině kontinentální Evropy. Lehké peřejky,  sjízdné jezy i klidná hladina, ve které se zrcadlí kromě neobyčejných skalních masivů i historické památky. 
4. - 5. den: 2 dny pro plavbu úchvatným kaňonem TARNU. Kamenné vesničky vtěsnané mezi příkré skály, spojené s okolním světem románskými mosty nebo lanovkami a druhý nejvyšší most světa. Voda je dokonale průzračná, pod hladinou se vyhřívají macaté parmy, nad hlavou krouží orlosupy.
6. - 7. den: 2 dny pro ARDÉCHE zahájí průjezd skalní brány PONT D´ARC, přívětivé peřejky a spousta koupání v přísně chráněné krajinné oblasti.  Večerní grilovačka a noční bivak v kaňonu. Dokončení plavby. Prohlídka AVIGNONUPapežský palác a středověké centrum,  katedrála Notre-Dame-des-Domes, s pozlacenou Madonou a most St-Bénezet z 12. stol. Z původních 22 pilířů se dochovaly pouze 4, přesto je most z písničky Sur le Pont d´Avignon dominantou města. Přesun do kempu, ubytování na 2 NOCI.
8. den: GRAND KAŇON VERDONU, velkolepé dílo přírody a druhý nejhlubší kaňon Evropy. Máte na výběr:
a) výšlap vzhůru kaňonem po Martelově cestě (cca na 7-8 hodin chůze)
b) lenošnější mohou jet busem, kaňon a plachtění orlů obdivovat z mnohých vyhlídek
9. den: domů jedeme přes AZUROVÉ POBŘEŽÍ a celé odpoledne budeme relaxovat u moře na plážích v SAN REMU. Večer prohlídka  hradu DEVACHAN a historických uliček. Na noc odjíždíme domů.

10. den: příjezd ráno.

 

Termíny se připravují

Cena zájezdu 13 990 Kč zahrnuje

  • dopravu a program
  • 8x kemp
  • turistický voucher na Ardéche
  • zapůjčení vybavení - vesta, vodácká bunda
  • samovylévací kánoe 2-3 místná, pádlo
  • hydrovaky na bagáž do kaňonu Ardéche
  • instruktora na vodě
  • pojištění CK proti úpadku
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • SLEVA PRO DĚTI: do 15ti let 12 990 Kč.

Další informace

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Kolín nebo Poděbrady, Praha, Beroun, Plzeň.
Doprava: 30 místným busem s klimatizací. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Ubytování: 7x ve vlastním stanu ve výborně vybavených kempech, 1x placený bivak v kaňonu Ardéche, zpět je noční přejezd ze San Rema.
Stravování:  vlastní vaření. Čerstvé pečivo, víno a sýry kupujeme na tržištích a vyzkoušených levných marketech, poradíme vám, co se kde vyplatí koupit. Téměř denně si můžete dát večeři v restauraci. 
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu, nyní nově i z důvodu onemocnění Cov-19. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 35 Kč/den, pro děti do 15 let je sazba 19 Kč/den.
Propozice k odjezdu: posíláme e-mailem do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárkový poukaz:
přejete-li si tento zájezd někomu darovat, rádi vám ho zhotovíme.