MENU

Rujána Německo. Seakayak camp hvězdicově. Baltské moře. ( 5 dnů )

9. 8. - 13. 8. 2023
CENA: 10 450 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Baltské moře na Rujáně, seakayaky

Rujána je největší německý ostrov o rozloze 926 km. Délka pobřeží je úctyhodných 580 km, ale my si vybereme ty nejlepší úseky, do kterých patří NP na poloostrově Jasmund,  ostrůvek Hiddensee a NP Vorpommersche Boddenlandschaft. A proč sem jedeme? Abyste získali nebo zdokonalili svoje seakayakářské dovednosti. Předpokládáme, že to myslíte s pádlováním vážně a chcete si umět na moři poradit v každé situaci. A na RUJÁNĚ často fouká, takže máme vlny a k tomu dlouhé mělčiny, což je přesně to, co potřebujeme. A navíc jak kryté tak otevřené moře. Prostě skvělé podmínky. Proto sem taky jezdí trénovat party seakajakářů z celé Evropy, proto jsou tady kite školy a kurzy windsurfingů.  Max. 6 účastníků.

1. den: dopoledne odjezd, transfer do SRN a dojezd do kempu. Celou dobu táboříme v zálivu pod mysem Arcona.
2. - 4. den: plán kurzu, safety talk, příprava kajaku, kontrola funkčnosti vybavení, balení kajaku, nutné maličkosti. Budeme pilovat styl pádlování (posilovat a neničit si záda), ovládat loď ve vlnách a větru. Jak předcházet převrácení, na co si dát pozor na moři, sledování počasí, přílivů a odlivů. Plánování trasy vzhledem k počasí, správné postupy pro vyhodnocení nebezpečí, orientaci v námořních mapách, záchranu, první pomoc a další nezbytnosti k tomu, abys jezdil dobře a bezpečně. Tenhle camp z tebe udělá pokročilého, až zdatného seakajakáře. Získáš  širokou škálu dovedností v jízdě, v samozáchraně i záchranných technikách ostatních a na jejich základě se ti otevřou dveře k náročnějším akcím třeba ve Skandinávii a dalším seakajakovým expedicím. Jak už tušíš, není to žádná dovolená u moře, ale plnohodnotná seakajaková škola.
Na tento kemp nejedeš odpočívat, ale i přesto uvidíš zajímavé věci ostrova jako třeba bílé skály NP Jamund, přírodní rezervace i slavný maják na mysu Arcona. A když budeš hodnej, sáhneš si zvenku na ponorku HMS Otus a možná zbyde čas i na krátkou prohlídku a občerstvení v nedaleké rybářské hospodě. 
5. den: cesta domů, návrat do 20:00.
Kód Termín Cena zájezd
445 9. 8. - 13. 8. 2023 10 450 Kč objednat

Cena zájezdu 10 450 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • kurzovné
  • seakayak s kormidlem, šprajdu
  • seakayakářské pádlo, vestu
  • vodáckou bundu
  • přátelskou a profesionální péči instruktora
  • zákonné pojištění CK
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • CENA NEZAHRNUJE: kemp, vstup do ponorky 7,5 €.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Praha, Ústí nad Labem.
Doprava: 9místným mikrobusem
Náročnost: střední náročnost. Měli by jste mít za sebou některé ze  seakajakových akcí
Počasí: v srpnu je průměrná teplota moře 18°C, průměrná teplota vzduchu 20°C
Kempovné: kemp - cena za osobu a noc 8,5 € a 6 € za stan. Stan potřebuješ kvůli písku i když je krásně a jinde bys spal pod širákem.
Jídlo a pití: si vezeme z domova, pitnou vodu a čerstvé zásoby kupujeme na místě. Na pobřeží fungují občerstvovací stánky, restaurace a zapadlou, ale vynikající rybářskou hospodu máme z kempu kousek.
Zkušenosti: sea camp na Rujáně není vhodný pro úplné kajakářské začátečníky. Je to zdokonalovací kurz vhodný pro jezdce, co už  seakayak vyzkoušeli na nějaké lehčí výpravě, na jezerech nebo na nějaké řece. Je to pokročení do dalšího levelu, zlepšení stávajících a získání dalších pokročilejších dovedností.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí Uniqa: zahrnuje i storno zájezdu až do výše 80 %, pokud bys onemocněl ještě před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den.
Propozice k odjezdu: přiletí e-mailem do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na jídlo atd.
Co s sebou?