MENU

Seakayak Albánie, expedice Karaburun

Termíny se připravují
CENA: 22 500 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Albánie, národním parkem Karaburun – Sazan na seakayaku

Na pomyslné hranici dvou moří, JónskéhoJaderského, se při jižním pobřeží Albánie rozprostírá mořský národní park Karaburun – Sazan. Neobydlený, kopcovitý a špatně přístupný poloostrov Karaburun trčí do Otrantského průlivu z albánské riviéry mezi městy VlorëHimarë. Vápencové útesy spadající přímo pod hladinu moře, jsou porostlé vzácnými druhy rostlin, machií z Kermesových dubů a jalovce, a jsou svědky mnoha historických událostí. Jak dokazují nápisy ve skalách jedné ze zátok, nacházeli tady útočiště námořníci, vojáci a piráti už 300 let př. n. l. Nedotčená příroda je útočištěm vzácných druhů mořských i suchozemských živočichů a tak, budeme-li mít štěstí, budou nám dělat společnost mořské želvy, delfíni nebo tuleni. Pro nepřístupnost pobřeží a méně časté možnosti přistání je expedice určená pouze pro zkušenější seakayakáře s dobrou kondičkou.  

1. - 2. den: odjezd z ČR a transfer do Italského přístavu Ancona, nalodění na trajekt do Albánského Dürres. Cestu trajektem jsme zvolili kvůli dlouhodobě špatné situaci na hraničním přechodu Maďarsko – Srbko, kde jsou poslední roky až desetihodinové fronty. Navíc z trajektu vyjedeme pěkně čerství a odpočatí.
3. – 8. den: nakoupíme potraviny a doplníme vodu. Na plavbu se bude třeba dobře zásobit, poloostrov je opravdu pustý.  Podél pobřeží bychom měli upádlovat nejméně 80 km. Tak daleko je to k další civilizaci, ale většinou nám zvědavost a touha po prozkoumávání zátočin a jeskyní vzdálenost výrazně navýší. Spát budeme na odlehlých plážích přímo pod hvězdnou oblohou. V letních měsících bývá na pobřeží Albánie horké léto. Doporučujeme vzít s sebou i věci na šnorchlování, na občasné výlety pod hladinu.

9. - 10. den: nakoupíme něco na domů a z přístavu Dürres se vydáme zpět do  ČR.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 22 500 Kč

  • dopravu mikrobusem
  • tranzitní poplatky
  • 2x trajekt
  • seakayak s kormidlem, šprajdu, pádlo
  • vodáckou výbavu - bundu, plovací vestu
  • instruktora
  • CENA NEZAHRNUJE: ubytování, táboříme na plážích

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Brno, Vídeň, Gratz. Pražáky vyzvedneme v Pardubicích na vlakovém nádraží nebo můžete přijet autem a parkovat u nás ve skladu.
Náročnost:  expedice je náročnější než plavby kolem středomořských ostrovů, kde co chvíli můžeme zastavit na plážích. Tady jsou vzdálenosti mezi plážemi 15 - 18 km a tak už potřebujete mít zkušenosti a něco napádlováno.
Spaní:  spíme v zátokách a plážích, které jsou přístupné pouze z moře.
Jídlo a voda: po dobu plavby není možné koupit potraviny ani vodu.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí Uniqa: zahrnuje i storno zájezdu až do výše 80 %, pokud bys onemocněl ještě před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 35 Kč za den.