Seakayak camp Rujána, Německo

Termíny se připravují
CENA: 9 990 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Baltské moře na Rujáně, seakayaky

Rujána je největší německý ostrov o rozloze 926 km. Délka pobřeží je úctyhodných 580 km, ale my si vybereme ty nejlepší úseky, do kterých patří NP na poloostrově Jasmund, ostrůvek HiddenseeNP Vorpommersche Boddenlandschaft

A proč sem jedeme? Abyste získali nebo zdokonalili svoje seakayakářské dovednosti. Předpokládáme, že to myslíte s pádlováním vážně a chcete si umět na moři poradit v každé situaci. A na RUJÁNĚ často fouká, což je přesně to, co potřebujem. Proto sem jezdí trénovat party seakajakářů z celé Evropy, proto jsou tady kite školy a kurzy windsurfingů. A k dispozici je jak kryté tak otevřené moře. Prostě skvělé podmínky. Max. 7 účastníků.

1. den: dopoledne odjezd, transfer do SRN a dojezd do kempu. Celou dobu táboříme v zálivu pod mysem Arcona.
2. - 4. den: budeme pilovat styl pádlování (posilovat a neničit si záda), ovládání lodi ve vlnách a větru. Naučíš se plánovat cestu, správné postupy pro vyhodnocení nebezpečí, orientaci v námořních mapách, záchranu, první pomoc a další nezbytnosti k tomu, abys jezdil dobře a bezpečně. Tenhle camp z tebe udělá středně pokročilého až zdatného seakajakáře. Získáš  širokou škálu dovedností v jízdě i záchranných technikách a na jejich základě se ti otevřou dveře k náročnějším akcím třeba ve Skandinávii a seakajakovým expedicím. Jak už tušíš, není to žádná dovolená u moře, ale plnohodnotná seakajaková škola.
Kromě pádlování si ale uděláme čas na relax v rybářských hospodách i na všechny místní zajímavosti, průjezd přístavem Sassnitz k britské ponorce Otus, výlet na majáky, prohlídku ponorky Peenemünde atd.

5. den: cesta domů, návrat do 20:00.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 9 990 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • program
  • zapůjčení seakayaku s kormidlem, špricdeku
  • seakayakářské pádlo, vestu
  • seakayakářskou bundu
  • instruktora
  • zákonné pojištění CK
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • CENA NEZAHRNUJE kempovné, vstup do ponorky 7,5 €.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Praha, Ústí nad Labem.
Noclehy: kemp - cena za osobu/noc 6 € a 4 € za stan. Stan potřebuješ kvůli písku i když je krásně a jinde bys spal pod širákem.
Strava: jídlo a pití si vezeme z domova, pitnou vodu a čerstvé zásoby kupujeme na místě. Na pobřeží fungují občerstvovací stánky, restaurace a zapadlou, ale vynikající rybářskou hospodu máme z kempu kousek.
Zkušenosti: jsme rádi, když už jsi někdy v kajaku seděl, ale pokud to bude poprvé - nevadí, aspoň se všechno naučíš hned správně. Musíš být ale sportovně založený, od počítače rovnou na tento zájezd ne.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí můžeme zařídit od pojišťovny Uniqa. Zahrnuje i storno zájezdu, kdybys onemocněl před odjezdem. Podrobné podmínky a pojistné limity jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 30 Kč/den.
Propozice k odjezdu přiletí elektronicky do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na jídlo atd.

Dárek: rádi připravíme dárkový poukaz, pokud chcete někomu tímto zážitkem udělat radost.