MENU

Seakayak camp Rujána, Německo

Termíny se připravují
CENA: 9 450 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Baltské moře na Rujáně, seakayaky

Rujána je největší německý ostrov o rozloze 926 km. Délka pobřeží je úctyhodných 580 km, ale my si vybereme ty nejlepší úseky, do kterých patří NP na poloostrově Jasmund,  ostrůvek Hiddensee a NP Vorpommersche Boddenlandschaft

A proč sem jedeme? Abyste získali nebo zdokonalili svoje seakayakářské dovednosti. Předpokládáme, že to myslíte s pádlováním vážně a chcete si umět na moři poradit v každé situaci. A na RUJÁNĚ často fouká, takže máme vlny a k tomu dlouhé mělčiny, což je přesně to, co potřebujeme. A navíc jak kryté tak otevřené moře. Prostě skvělé podmínky. Proto sem taky jezdí trénovat party seakajakářů z celé Evropy, proto jsou tady kite školy a kurzy windsurfingů.  Max. 6 účastníků.

1. den:dopoledne odjezd, transfer do SRN a dojezd do kempu. Celou dobu táboříme v zálivu pod mysem Arcona.

2. - 4. den: plán kurzu, safety talk, příprava kajaku, kontrola funkčnosti vybavení, balení kajaku, nutné maličkosti. Budeme pilovat styl pádlování (posilovat a neničit si záda), ovládat loď ve vlnách a větru. Jak předcházet převrácení, na co si dát pozor na moři, sledování počasí, přílivů a odlivů. Plánování trasy vzhledem k počasí, správné postupy pro vyhodnocení nebezpečí, orientaci v námořních mapách, záchranu, první pomoc a další nezbytnosti k tomu, abys jezdil dobře a bezpečně. Tenhle camp z tebe udělá pokročilého, až zdatného seakajakáře. Získáš  širokou škálu dovedností v jízdě, v samozáchraně i záchranných technikách ostatních a na jejich základě se ti otevřou dveře k náročnějším akcím třeba ve Skandinávii a dalším seakajakovým expedicím. Jak už tušíš, není to žádná dovolená u moře, ale plnohodnotná seakajaková škola.

Na tento kemp nejedeš odpočívat, ale i přesto uvidíš zajímavé věci ostrova jako třeba bílé skály NP Jamund, přírodní rezervace i slavný maják na mysu Arcona. A když budeš hodnej, sáhneš si zvenku na ponorku HMS Otus a možná zbyte čas i na krátkou prohlídku a občerstvení v nedaleké rybářké hospodě. 

5. den: cesta domů, návrat do 20:00.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 9 450 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • program
  • zapůjčení seakayaku s kormidlem, špricdeku
  • seakayakářské pádlo, vestu
  • seakayakářskou bundu
  • profesionálního instruktora
  • zákonné pojištění CK
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • CENA NEZAHRNUJE kempovné, vstup do ponorky 7,5 €.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Praha, Ústí nad Labem.
Noclehy: kemp - cena za osobu/noc 6 € a 4 € za stan. Stan potřebuješ kvůli písku i když je krásně a jinde bys spal pod širákem.
Strava: jídlo a pití si vezeme z domova, pitnou vodu a čerstvé zásoby kupujeme na místě. Na pobřeží fungují občerstvovací stánky, restaurace a zapadlou, ale vynikající rybářskou hospodu máme z kempu kousek.
Zkušenosti: Sea Camp na Rujáně není vhodný pro úplné kajakářské začátečníky. Je to zdokonalovací kurz vhodný pro jezdce, co už  seakajak vyzkoušeli na nějaké lehčí výpravě, na jezerech nebo na nějaké řece. Je to pokročení do dalšího levelu, zlepšení stávajících a získání dalších pokročilejších dovedností.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí můžeme zařídit od pojišťovny Uniqa. Zahrnuje i storno zájezdu, kdybys onemocněl před odjezdem. Podrobné podmínky a pojistné limity jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 35 Kč/den.
Propozice k odjezdu přiletí elektronicky do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na jídlo atd.

Dárek: rádi připravíme dárkový poukaz, pokud chcete někomu tímto zážitkem udělat radost.

Co asi tak sebou

Kajak a vybavení ti půjčí CK takže v pohodě.  

Na  sea campech se jezdí „na lehko“. Věci na kempování zůstavají ve stanu nebo na penzionu.  Odpadá tak každodenní balení věcí do komor kajaku, jako je tomu u expedičních akcí. Stejně ale potřebuješ pár věcí sebou a ty je třeba uchránit před mokrem. Doporučujeme zakoupit malé loďáčky. Jeden na telefon, foťák, doklady, peníze, léky atd. A jeden na sváču, opalovák, větrovku. To by mělo stačit. Sladkou vodu hodíš do lodi jen tak. 

Na sebe do kajaku klidně jedny hadry na celý kurz. Čistý triko je během minuty stejně slaný a mokrý jako triko z minulého dne. Osvědčily se neoprenový botky do vody, termo jégrovky dlouhý a přes ně koupací kraťasy, termo triko (bývá i chladící kdyby byl smažák) s dlouhým rukávem, protože slunce na moři je prevít. Do kapsičky na vestě, jelení lůj a sladká tyčinka.

 

Meteo okénko

V srpnu bývá na Rujáně v průměru 25 °C přes den, kolem 15 °C v nočních hodinách. Teplota moře se pohybuje kolem  20 – 22 C.