MENU

Seakayak Lipenské zátoky, seznamovací kurz

Termíny se připravují
CENA: 4 550 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká

Lipnem na mořském kajaku

Krásné pádlování s výhledem na masiv hory Plechý, nejvyšší hory české strany Šumavy.  Na seakayaku projedeme řadu nádherných zátok, které jakoby nás svým charakterem přenesly na hladiny skandinávských jezer. 

1. den: dopoledne sraz kempu v Černé v Pošumaví. Příprava seakayaků a první seznamovací plavba do zátoky malé Lipno. Pokud jedete svým autem, tak sraz na místě je před polednem.
2. den: pokračujeme v plavbě kolem ostrůvku Tajvan a kolem levého břehu do zátok v okolí Nové Pece, projížďka vltavských tůní. Zpět se vracíme Hadí zátokou, kolem Prámských dvorů,  Hamerskou zátokou a zátokou Hadí luka
3. den: pádlujeme na Frymburk, do hraniční zátoky s Rakouskem. Čekají vás výhledy na Vítkův hrádek a nádherný kontrast obydlené a turisticky využívané levé strany Lipna a nedotčené přírody na straně pravé. Zpět do kempu se vracíme až navečer.

Tohle je plán, který bychom chtěli dodržet, abyste všechnu tu nádheru viděli. Ale v závislosti na větru a počasí máme spoustu možností jak program upravovat, abyste mohli jezdit podle svých sil a být v pohodě.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 4 550 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • program a instruktora
  • seakayak s kormidlem, špricdeku, pádlo
  • vodáckou bundu, vestu
  • zákonné pojištění CK
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • SLEVA: vlastní doprava 650 Kč
  • SLEVA: dítě do 15 let 300 Kč
  • CENA NEZAHRNUJE: ubytování chatce nebo ve vlastním stanu.

Další informace

Ubytování: Černá v Pošumaví kemp Jestřebí. V řadových 4 lůžkových chatách (lednice, radiátory, sezení před chatou... sprchy a WC jsou polečné). Cena celé chaty na 1 noc je 800 Kč + poplatek obci  21 Kč + úklid 400 Kč + elektrická energie podle skutečnosti. Ale dá se tady i stanovat.
Jídlo a pití: vlastní, na večeři se stavujeme U Medvídků, pro potraviny v Horní Plané.
Doprava: s námi mikrobusem (odjezd Pardubice 7:00, Praha 8:30) nebo vlastní. 

Seakayaky: máme víc typů a tak dokážeme naložit úplně každou postavu, i hodně narostlé pádlisty. Pro dvojice nebo rodiče s dítětem máme debl seakayaky. A pro děti máme i dětská seakajaková pádla, takže můžou s pádlováním pomáhat.