MENU

Seakayak Vltavská kaskáda. Po stopách vltavských vorařů, vodácká dovolená jinak. ( 7 dnů )

31. 7. - 6. 8. 2023
CENA: 9 990 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká

Po stopách vltavských vorařů na seakayaku

Na domácí akci je tohle trochu netradiční seakajakářské dobrodružství. Vydáme se do míst, kde voraři splavovali dřevo ze šumavských lesů do Prahy a pak dál. Nebezpečné peřeje a vorové propusti zůstaly uvězněné hluboko pod hladinami vzdutí, výjimečná atmosféra řeky a celého údolí však zůstala. Občas vedou ze vzdálené civilizace k vodě jen cestičky rybářů, občas potkáme rušné pláže s hospůdkami na břehu. Projedeme všechny plavební komory kromě Slapů, tady naložíme seakayaky na traktor a převezeme se. Překonání klidné hladiny Vltavy a přehradních jezer je skvělou výzvou pro všechny sportovní nadšence.  Ať jsi ostřílený kajakářský vlk nebo úplný začátečník se srdcem dobrodruha, tahle akce je přesně pro tebe. Stačí, když miluješ svobodu s pádlem v ruce a máš pár nezbytných věcí pro pobyt v přírodě.

VLTAVSKÁ KASKÁDA není jen o pádlování. Překvapí vás spousta přírodních a kulturních památek a z vody naprosto ojedinělé pohledy na zámek Hluboká,  Týn na Vltavou,  Orlík,  hrad Zvíkov nad soutokem s Otavou,  skalní město Velká,  žulovou skálu Roviště,  meandr Svatojánských proudů. Jen málo z vodáků se může pochlubit, že splul tenhle úžasný úsek Vltavy.

1. den: ráno odjezd do přístaviště v Hluboké nad Vltavou. Připravíme si kajaky na týdenní jízdu, probereme správné balení a strategii plavby. Pojedeme na těžko, to znamená uložit všechny věci do komor seakayaků.  Po instruktáži pro začínající seakayakáře vyrážíme na první etapu na loděnici v Týně nad Vltavou, což je 23 km. S doprovodným vozem se potkáme až v závěru expedice.
2. - 6. den: před sebou máme 145 říčních kilometrů.  Denní etapy nepřekročí 25 km, což zaručuje pohodové tempo a dostatek času k přestávkám na koupání a průzkumu okolí. Spát budeme převážně na rybářských tábořištích. S malou skupinou se pro táboření najdou opravdu krásná romantická místa. Poslední večer strávíme v pěkném kempu ve Vraném nad Vltavou a skvělou večeří oslavíme poslední kilometry expedice.
7. den: závěrečný úsek vltavským kaňonem a plavbu končíme v pražském Braníku.  Obvykle ale končíme až v centru Prahy na Náplavce.  Uvidíme, jaká se sejdete parta a jak nás ovlivní počasí. V každém případě už nás bude odpoledne čekat v cílovém místě mikrobus. Zabalíme kajaky a výlet končí.
 
Kód Termín Cena zájezd
4422 31. 7. - 6. 8. 2023 9 990 Kč objednat

Cena zájezdu 9 990 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • seakayak s kormidlem
  • seakajakářské pádlo
  • vodáckou bundu, plovací vestu
  • převoz na Slapech
  • instruktora
  • CENA NEZAHRNUJE: kempy (spíme většinou na tábořištích).
  • SLEVA VLASTNÍ DOPRAVA: 500 Kč.

 

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha a další na trase směr České Budějovice můžeme přidat.
Ubytování: většinou malá tábořiště, tam kde je možnost a skupina si to bude přát, tak cca 3x v kempech.
Stravování: první dva dny jsme v divočině, takže to chce komplet jídlo z domova. Pak už alespoň 1x za den bufet nebo hospoda a obchody k dokoupení potravin.
Doprava: s námi mikrobusem nebo vlastní, ale auto vám zůstane ve Vrbném, už se sem nevracíme. Naše auto s řidičem odjíždí a přijede pro nás až do cíle.
Seakayaky: máme víc typů a tak dokážeme naložit úplně každou postavu, i hodně narostlé pádlisty. Pro dvojice máme i debl seakayaky.
Pojištění storna a trvalých následků úrazu Uniqa: zahrnuje storno až do výše 80 %  z ceny, pokud onemocníš ještě před akcí plus trvalé následky úrazu. Denní sazba pro dospělého je 25 Kč, pro děti do 15 let 21 Kč.