MENU

Slovensko křížem krážem. Dunajec, Poprad, Hron a Váh.

Termíny se připravují
CENA: 10 950 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Vodácký zájezd na Slovensko, 1 den průstup soutěskou Suchá Belá

Sjíždění řek DUNAJEC - HRON - POPRAD - VÁH.

Vodácká náročnost je nízká, ale jestli  jedete s dětmi, měli byste umět loď spolehlivě řídit. Ale jedeme na Barakách, tak to určitě nebude problém. Kromě toho plavbu jako vždycky začínáme nejdřív instruktáží na suchu i na vodě, probereme bezpečnou plavbu a všechno co k tomu patří.  Jedete si sem užít pěknou dovolenou a my to bereme tak, že kromě vody chcete poznat také zajímavé věci v okolí. Což je fajn a bude na to čas.

1. den: ráno odjezd do Červeného Kláštora, ubytování v kempu na 2 NOCI.
2. den: jsme v nejnádhernější části Národního parku Pieniny a dominantu celé oblasti, zubaté vrcholy Tri koruny, budete mít jako na dlani.  DUNAJEC si prořezal cestu mohutným vápencovým masívem a vytvořil tady atraktivní kaňon, na pár místech zúžený jen do několika metrů. Plavbu začneme na hranicích s Polskem, v Lysé nad Dunajcom. Na 19 km rychlé vody nás čekají dlouhé úseky přehledných peřejek a neuvěřitelných 17 krásných meandrů.  Plavbu končíme v Lesnici a zpět do kempu snadno dojdeme procházkou po naučném chodníku.
3. den: ráno přejedeme na POPRAD a užijeme si hezkou vodu pod vrcholky Spišské Magury. Později se stavíme na prohlídku dominanty celého kraje, hradního komplexu Spišského hradu a na příští 2 NOCI přejedeme  do  kempu ve SLOVENSKÉM RÁJI.  
4. den: přímo z kempu vyrážíme do Suché Belé, nejkrásnější soutěsky Slovenského ráje.  Po spoustě lávek, mostků, žebříků a stupaček překonáme potok, vodopády a skalní stěny soutěsky s názvy Misové vodopády, Roklina Misových vodopádů, Okienkový vodopád, Korytový vodopád, Bočný vodopádKaskáda.
Musíme si přivstat, abychom se vyhnuli davům turistů, ale za ten zážitek to mnohonásobně stojí. Vrátíme se do kempu nebo můžete pokračovat v navazujícím okruhu Prielomu Hornádu  (pak jsou obě soutěsky asi na 9 hodin i s pauzami na sváču, focení, kochání apod.).  Pokud by bylo povolené splutí Prielomu Hornádu, můžeme ho dát, ale záleží na stavu vody. 
5. den: ráno přejíždíme do NÍZKÝCH TATER, kde pramení vodácky nejznámější slovenská řeka HRON.  Teče mezi podhorskou krajinou Nízkých Tater a kopců Poĺany, které pak vystřídá rozevřená zvolenská kotlina s typickým koloritem slovenského venkova.  Plavba svižně ubíhá kamenitým korytem, přes malé peřeje a štěrkové prahy. Jezy jsou v našem úseku sjízdné kromě dvou, které se přenáší. V blízkém okolí řeky můžete vidět hrad Slovenská Ĺupča, renesanční kostel ve Vlkanové a unikátní dřevěný kostel v Hronseku, který je postaven bez jediného hřebíku. Určitě si ho prohlédneme.
Pak se přesuneme na 2 NOCI do vodáckého kempu v Nemecké
6. den:  pokračujeme  v plavbě po HRONU a vrátíme se do kempu.
7. den: ráno otáčíme k domovu. Cestou ještě sešplouchneme hezký Domašínský meandr na VÁHU a na dohled hradu Strečno končíme.  V kolibě utratíme poslední eura za sýrové delikatesty místní výroby a pak už jen dokončíme cestu domů. Příjezd do půlnoci.
Co je ještě v okolí: termální aquapark v Turčianských Teplicích, Demänovská ledová jeskyně, historická Levoča...

Termíny se připravují

Cena 10 950 Kč zahrnuje

 • dopravu a program
 • 6x kemp
 • 6x snídaně
 • instruktora na vodě
 • vodácké vybavení - plovací vestu, vodáckou bundu
 • kánoe Baraka, Rio nebo nafukovací kajak
 • pojištění proti poškození zapůjčeného vybavení
 • pojištění CK proti úpadku
 • DĚTSKÁ CENA: do 15 let 10 450 Kč.
 • VLASTNÍ DOPRAVA: sleva 1700 Kč za osobu. Platíte si parkovné auta v kempech.
 • PŘÍPLATEK: spaní na posteli 1 785 Kč.
 • CENA NEZAHRNUJE: vstup Suchá Belá (1,5 € ), vstupy do památek  a případně splavenku pro Prielom Hornádu (10 € za osobu).

Další informace

Nástupní místa: Praha, Poděbrady, Pardubice, Olomouc.
Doprava: minibusem s klimatizací. Min. počet 14, max. 18 účastníků. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Vlastní doprava: sraz v neděli večer, pokud nestíháte, tak v pondělí ráno do 10:30 v kempu Červený Kláštor. Z Prahy cca 640 km, z Brna 400 km. V kempech si platíte parkovné 2 - 5,5 € podle kempu a typu vozidla.
Ubytování: ve vlastním stanu v kempech. Všude se myslí na děti, někde je bazén s tobogánem, jinde pinec a dětské hřiště, plážový volejbal. Pokud zvolíte možnost "spaní na posteli", budete ubytovaní ve 4 lůžkových chatkách nebo pokojích. Kapacitu zajišťujeme jen pro přihlášené, takže když zaváháte, nemusí být postele k dispozici. V takovém případě voláme a domlouváme se, co dál.
Jídlo:  snídaně máte od nás. Do lodi stačí menší svačina a pití. Ve všech kempech jsou hospody nebo bufety. A pokud si raději uvaříte, tak čerstvé potraviny se dají koupit denně.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nutné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu, nyní nově i z důvodu onemocnění Cov-19. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 35 Kč/den, pro děti do 15 let je sazba 19 Kč/den.
Propozice: posíláme e-mailem 10 dní před odjezdem (upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení atd.).
Dárek pro rodinu?