MENU

Tichá a Divoká Orlice hvězdicově, vodácká ubytovna

Termíny se připravují
CENA: 1 780 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Dvě krásné řeky východních Čech spojené do bezva vodáckého víkendu. Obě svižně tečou Přírodním parkem Orlice v nesčetných meandrech. Obě mají krásně sjízdné peřejky. Na obě se na start dostanete vlakem a tak si můžete od auta odpočinout. Obtížnost je na jaře plnotučná WW 1+  a určitě pro zkušenější posádky,   zvlášť když jedete s dětmi. 

1. den: sraz v kempu v Týništi nad Orlicí, ubytování ve vícelůžkových pokojích. Ale jestli chcete tábořit na louce ve stanu, můžete.

2. den: splutí  TICHÉ ORLICELetohradu do Ústí nad Orlicí, 14 km. S odlesněním Orlických hor tady bývá voda už jen zjara, později jen po dlouhých deštích.  Je to moc hezký úsek. Voda proudí meandrovitým korytem se spoustou peřejek nebo stupňů. V ostrých zatáčkách se ale nesmíte nechat překvapit.  Proud tady zrychlí a ještě v ní může být naplavené dříví, pařez nebo vymletý břeh. Takže ostražitost je na místě, ale o to lepší pocit z plavby, kde se pořád něco děje.  Jezy budeme přenášet a pod nimi se Orlice zase hezky zrychlí. Navečer návrat do kempu.  Funguje tady dobrá vodácká hospoda, ale uděláme si i oheň a opečeme buřty a snad se najde i kytara.

3. den: splutí DIVOKÉ ORLICE z Kostelce nad Orlicí do kempu v Týništi nad Orlicí, 16 km. Na vodu dáváme hned u nádraží. Tenhle poslední úsek Divoké Orlice před soutokem s Tichou Orlicí (od soutoku už je to jen Orlice) je stále moc pěkný. Meandry ztrácí na ostrosti, ale pořád je jich dost, aby byla plavba zajímavá a taky rychlá, protože vodu tady zadržuje jen jediný jez v Albrechticích. Pohodlně se přenáší vpravo po písečné pláži. Odtud je to do Týniště už jen necelé 1,5 km.

Termíny se připravují

Cena 1 780 Kč zahrnuje

  • dopravu lodí a převoz zavazadel
  • 2x ubytování (buď na pokojích nebo ve svém stanu)
  • 2x snídani
  • místo na lodi, pádlo,
  • vodáckou bundu, vestu, do lodi barel
  • svoz řidičů zpět k autům
  • péči instruktorů
  • pojištění poškození zapůjčeného vybavení
  • DĚTSKÁ CENA: do 15 let 1 280 Kč.
  • PŘÍPLATEK: neopren a neoprenové boty 200 Kč. Většinou ale není nutný, to jen kdyby byla fakt zima.

Další informace

Doprava: autem (cena nezahrnuje parkovné) nebo vlakem.
Lodě: nafukovací kánoe Baraka, Pálava nebo třímístné Rio, plastová kánoe Vydra a Samba, rodinná Samba pro 3 dospělé nebo 2 dospělé a 2-3 děti (děti jen se zkušenými rodiči), raft je možný pokud bude dost vody.
Ubytování: ve vodácké ubytovně ve vícelůžkových pokojích (vlastní spacák a polštářek), nebo můžete tábořit ve svém stanu na louce. Kemp má hospodu s posezením u kamen a venkovní krytou terasu, WC v budově a teplé sprchy na mince.
Jídlo a pití: snídaně máte od nás,   na jídlo přes den si připravte svačinu,   čaj do termosky si můžete vzít od snídaně.  Není jisté, že bude na Tiché Orlici otevřený bufet nebo kiosek a na Divoké Orlici ani žádný nepotkáme. V tomhle přírodním parku se nic nepovoluje. Večeři už pořídíte za dobrý peníz v hospodě v kempu. 
Pojištění trvalých následků úrazu zahrnuje také úhradu 80% stornopoplatků, pokud nemůžete jet ze zdravotních důvodů (včetně Covidu). Denní sazba pro dospělého je 25 Kč, pro děti do 15 let 21 Kč. Pojišťovna Uniqa, a. s.