MENU

Bosna. Top řeky Una, Sana a Vrbas. Kánoe, kajak

Termíny se připravují
CENA: 10 990 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Top řeky Una, Sana a Vrbas

Severozápadní cíp Bosny a Hercegoviny, oficiálně Unsko – Sanský kanton leží v krasové krajině v blízkosti chorvatských Plitvických jezer. A právě tady je pár skvělých řek v málo přístupných údolích, na které vás zveme. Travertinové prahy tvoří různě vysoké peřeje a propěněná voda pod takovými vodopády působí jako přírodní bublinkové lázně. Při letních stavech řeky nejsou náročné, ale přesto potřebujete mít na lodi jistotu a zkušenosti. Pak si to tady perfektně užijete, protože průzračná peřejnatá voda, přátelští Bosenci, historická města a vynikající lokální kuchyně zaručují skvělé zážitky.

1. den: odpoledne odjezd do BOSNY A HERCEGOVINY k první řece.
2. den: splutí prvního úseku UNY. Desítky krásných pláží vybízejí ke koupání a tak jsou její břehy oblíbeným piknikovacím místem místních lidí. Narazíme na skokanské můstky různých výšek i houpačky nad vodou. Odpoledne se stavíme v Bihači na prohlídku městečka a nákup a přesuneme se do přírodního parku Štrbački Buk.
3. den: z kempu se vydáme na cestu opuštěným kaňonem na chorvatsko - bosenské hranici.  Lodě přeneseme jenom kolem monstrózního 25 metrového vodopádu, do kterého se UNA v celé své šíři řítí. Než se dostaneme zpět do civilizace čeká nás mnoho zábavných peřejí. Z řeky vystoupíme u skvělé hospody a před přesunem do dalšího údolí se tady ještě dobře najíme. Večer návštěva městečka Ključ a starého hradu vysoko nad řekou. 
4. den: průjezd hlubokého kaňonu řeky SANY. V první části budou krasové peřeje skryté ve skalní průrvě Dimitorského pohoří.  V druhé části se údolí otevře a projedeme malebným bosenským venkovem. Z kánoí  vysedáme přímo u rybí restaurace a zdejší porci pstruha mají problém spořádat i největší jedlíci. Až se s tím popereme, přejíždíme na VRBAS, ale cestou ještě zastavíme na prohlídku Jajce. Historické město ze 14. století se kromě jiného pyšní krasovými vodopády přímo v centru. 
5. den: řeka VRBAS s impozantní peřejí Bjeli buk prověří vodácké zkušenosti i odvahu, protože hned obří vstupní vlna nenechá na nikom nitku suchou. Ale je to TOP, který nebudete chtít vynechat. Poslední bosenská bašta, poslední nákupy jídla na cestu domů a navečer vyrážíme.
6. den: příjezd dopoledne.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 10 990 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 4x kemp a placená tábořiště
  • zapůjčení vybavení - vesta, vodácká bunda, helma
  • kánoe Baraka nebo Rio
  • instruktory
  • pojištění zapůjčeného vybavení pro případ poškození
  • pojištění CK proti úpadku
  • Pozn: na zájezd se nevstahují slevy
  • Zapůjčení neoprenu zdarma.

Další informace

Doprava: 9 místnými mikrobusy. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Jihlava, Brno.
Ubytování: 4x ve vlastním stanu, zpět je noční přejezd - jinak to nejde, máme to daleko.
Stravování:  snídaně a svačiny sami, obědy a večeře u místních. Čerstvé potraviny a vodu, víno... kupujeme na místě, v Bosně je levněji než u nás a tak není potřeba vozit tolik zásob z domova.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu, nyní nově i z důvodu onemocnění Cov-19. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 35 Kč/den, pro děti do 15 let je sazba 19 Kč/den.
Propozice posíláme e-mailem 10 dní před odjezdem (čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.).
Dárkový poukaz