MENU

Tři jezera Solné komory na seakayaku a ferraty, Rakousko. Doprava s námi nebo vlastní.

Termíny se připravují
CENA: 7 950 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Seakayaky a ferraty pro začátečníky hvězdicově

Pro koho to je? Na seakayaku naprosto pro každého a také ferrata, i když je dlouhá, poskytne zábavu i úplnému začátečníkovi. Co děti? Ano, od 14 let už pádlují v seakayaku sami, do 14 na deblu s rodičem. Na ferraty - tady se řiďte spíš než věkem tím, jestli je dítě zvyklé se hýbat - běhá, skáče, chodí na stěnu, apod.
 
1. den: ráno odjezd a odpoledne už se projedeme po malém, ale nádherném jezeře ALTAUSSEE na úpatí horského masívu Loser. A hned pochopíte, proč se jezeru říká "tmavomodrý kalamář".
Ubytování v kempu u Grundlsee na 3 noci. 
2. den: plavba po jezeře. GRUNDLSEE je těsně sevřené skalními stěnami za nimiž se tyčí jižní štíty Totes Gebirge. Jeho délka je 5,7 km, hloubka 64 metrů, má krasové dno a pitnou vodu vysoké kvality. Stejně jako u dalších jezer Solné komory zde platí zákaz plavby pro lodě se spalovacími motory a je zařazeno na Seznam světového dědictví UNESCO. Odpoledne se přesuneme k jezeru Gosausee, které nabízí strhující výhledy na Dachsteinský ledovec. Na břehu jezera se nachází nádherná ferrata.  Je postavená přímo nad hladinou tohoto horského jezera a obklopují ho strmé stěny pohoří Gosaukam.
3. den: ráno krátce přejedeme k jezeru HALLSTÄTTERSEE. Od dob prvního osídlení Kelty se tady těžila sůl a těží se dodnes. Kvůli dovozu soli byla vybudována i Koněspřežná dráha Gmundenu do Českých Budějovic. Nejprve z vodní hladiny a potom i pěšky si prohlédneme kouzelné historické městečko Hallstatt. Odpoledne se přesuneme na krátkou ferratu k malému městu Obertraun. Ferrata není náročná, ale nabídne vám i dva lanové mosty a několik zajímavých pasáží.
4. den: poslední den strávíme pádlováním po jezeře Wolfgangsee, které se nachází ve stínu monumentální hory Schafberg.  Se svými téměř 1800 metry shlíží na hladinu jezera jako její strážce. Po obědě dokončíme plavbu, prohlédneme si půvabné městečko Sankt Wolfgang a vyrazíme domů. Příjezd do ČR kolem 22 hodiny.

Termíny se připravují

Cena 7 950 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 3x kemp
  • vodáckou bundu, plovací vestu
  • seakayak, pádlo
  • přátelskou a profesionální péči instruktorů
  • pojištění zapůjčeného vybavení pro případ poškození
  • pojištění CK proti úpadku
  • SLEVA: vlastní doprava 800 Kč.
  • ZDARMA: ferratový set.
  • Pozn: na akci není možné uplatnit jiné slevy.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice. (Ostatní místa na trase na dotaz).
Doprava: 9 místnými mikrobusy nebo vlastní dopravou.  Při nástupu v  Pardubicích si můžete nechat zaparkované auto u našeho skladu.
Ubytování:  na 3 noci v jednom kempu, potřebujete  svůj stan, karimatku, spacák. 
Jídlo: vlastní vaření a třeba v kombinaci s jídlem v hospodě.  Na 2 večeře si od nás můžete objednat grilování.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu z důvodu nemoci. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč/den, pro děti do 15 let je sazba 23 Kč/den.
Propozice k odjezdu zasíláme elektronicky do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárek pro vodáka?