MENU

Vltavská kaskáda na seakayaku

Termíny se připravují
CENA: 7 950 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká

Po stopách vorařů na mořském kajaku

Na domácí akci je tohle trochu netradiční seakajakářské dobrodružství. Vydáme se do míst, kde voraři splavovali dřevo ze šumavských lesů do Prahy a pak dál. Nebezpečné peřeje a vorové propusti zůstaly uvězněné hluboko pod hladinami vzdutí, výjimečná atmosféra řeky a celého údolí však zůstala. Občas vedou ze vzdálené civilizace k vodě jen cestičky rybářů, občas potkáme rušné pláže s hospůdkami na břehu. Projedeme všechny plavební komory kromě Slapů, tady naložíme kajaky na traktor a převezeme se.

Překonání klidné hladiny Vltavy a přehradních jezer je skvělou výzvou pro všechny sportovní nadšence.  Ať jsi ostřílený kajakářský vlk nebo úplný začátečník se srdcem dobrodruha, tahle akce je přesně pro tebe. Stačí, když miluješ svobodu s pádlem v ruce a máš pár věcí pro pobyt v přírodě.

1. den: v pondělí večer dojedeme do kempu u slalomového kanálu v Českém Vrbném. Připravíme si kajaky na týdenní jízdu, probereme správné balení a strategii plavby. Pojedeme na těžko, to znamená uložit všechny věci do komor seakayaků.  S doprovodným vozem se potkáme až v závěru expedice.
2. - 8. den: vyplujeme po snídani.  Čeká na nás 175 říčních kilometrů a denní etapy tak nepřekročí 25 km, což zaručuje pohodové tempo a dostatek času k přestávkám na koupání a průzkumu okolí. Kempovat budeme převážně na rybářských tábořištích, s malou skupinou se pro táboření najdou opravdu krásná romantická místa. Pondělní večer (svátek) a noc strávíme v pěkném kempu ve Vraném nad Vltavou u pořádného grilování a skvělou večeří oslavíme poslední kilometry expedice.
9. den: v úterý (svátek) se vydáme na závěrečný úsek vltavským kaňonem a plavbu končíme v pražském Braníku nebo až v centru Prahy. Uvidíme. 
 

VLTAVSKÁ KASKÁDA není jen o pádlování. Překvapí vás spousta přírodních a kulturních památek a z vody naprosto ojedinělé pohledy na zámek Hluboká,  Týn na Vltavou,  Orlík,  hrad Zvíkov nad soutokem s Otavou,  skalní město Velká,  žulovou skálu Roviště,  meandr Svatojánských proudů. Jen málo z vodáků se může pochlubit, že splul tenhle úžasný úsek Vltavy.

 
 

Termíny se připravují

Cena zájezdu 7 950 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • zapůjčení seakajaku s kormidlem
  • seakajakářské pádlo
  • vodáckou bundu
  • plovací vestu
  • převoz na Slapech
  • instruktora seakajakáře
  • CENA NEZAHRNUJE: ubytování.
  • SLEVA VLASTNÍ DOPRAVA: 300 Kč.
  • NÁSTUPNÍ MÍSTA: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha a další na trase směr České Budějovice po dohodě.

Další informace

UBYTOVÁNÍ: většinou malá tábořiště, na kanále ve Vrbném a ve Vraném v kempech.
STRAVOVÁNÍ: první dva dny jsme v divočině, takže to chce komplet jídlo z domova. Pak už alespoň 1x za den bufet nebo hospoda a obchody k dokoupení potravin.
DOPRAVA: s námi mikrobusem nebo vlastní, ale auto vám zůstane ve Vrbném, už se sem nevracíme. Naše auto s řidičem odjíždí a přijede až do cíle.

SEAKAYAKY: máme víc typů a tak dokážeme naložit úplně každou postavu, i hodně narostlé pádlisty. Pro dvojice nebo rodiče s dítětem máme debl seakayaky. A pro děti máme i dětská seakajaková pádla, takže už můžou s pádlováním pomáhat.