MENU

Vodácký zájezd na Salzu, pěšárna a ferraty, prodloužený víkend. Doprava s námi nebo vlastní.

Termíny se připravují
CENA: 7 950 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Sjíždění Salzy, ferraty a nádherné výhledy

Program na vodě zvládnou i šikovní vodáci z českých řek. Máme dost času na vyladění posádek a do peřejí se pustíme, až získáte jistotu. Na Salze je několik úseků, proto můžeme vybírat podle stavu vody i vašich zkušeností. Pokud jste tři a alespoň jeden z vás je zkušený vodák, můžete jezdit na malém raftu. Na ferraty potřebujete normální kondičku rekreačně sportujícího člověka. Naopak člověk nenavyklý pohybu by se tady trápil.

1. den: ráno odjezd do kempu ve WildalpenuRakousku, ubytování na 3 NOCI. Odpoledne už první rozpádlování na SALZE.
2. den: vodácký program na SALZE. Budeme jezdit a při tom pilovat vodácké dovednosti, zavěšování a vjíždění do proudů a rychlé zastavování. Klidný začátek vystřídají krásné peřejky a parádní vlny, projedeme slalomku a pokoříme vyhlášený válec v kempu. Kdo bude chtít, může se s námi vydat na pěší výstup po dřevěných lávkách a mostcích do soutěsky nad Salzou.  Soutěska je dlouhá téměř 900 metrů a s docela velkým převýšením 300 m, takže výstup není zadarmo.  Zato však uvidíte úžasné dílo přírody,   soustavu kaskád  a mohutných vodopádů Wasserlochklamm. Nahoře uvidíte samotný vývěr, voda z hor se hromadí v podzemí a ohromným tlakem vyvěrá. Před sestupem dolů se pokocháme fantastickými výhledy na údolí Salzy. Platí se vstupné, ale tenhle zážitek za to stojí a během víkendů nebývá čas. Podle nálady zakončíme skvělý den pivečkem nebo luxusní pečenou bramborou v místní občerstvovně. Návrat do kempu.
3. den: ráno dojedeme do lyžařského střediska pod Hochkar a pěšky vystoupíme k první ferratě. Sportovní cesta, situovaná do severní stěny má lanové mosty a další ferratové libůstky. Obtížnost C. Nebude to zadarmo, ale pokud už jste někdy nějakou ferratu B/C šli, určitě to zvládnete. Pokud si nebudete jistí, tak se dá úvodní a závěrečná exponovaná pasáž obejít.  Pokud jste na pohyb náročnější, tak máte ještě máte možnost výstupu na Hochkar pro panoramatické snímky masívu a sestup po protějším hřebenu.
4. den: na závěr to NEJ - splutí spodního úseku SALZY přes tři soutěsky.  Voda, eroze a vegetace vymodelovaly slepencové stěny do podivuhodných útvarů, tohle se jinde nevidí, krása!  Odpoledne odjezd do ČR, příjezd do 23:00.

Termíny se připravují

Cena 7 950 Kč zahrnuje

 • dopravu mikrobusem
 • 3x kemp
 • vodáckou bundu, vestu, helmu
 • loď jakou si vyberete (Baraku, třímístné Rio, třímístný raft nebo nafukovací kajak)
 • přátelskou a profesionální péči instruktorů
 • pojištění zapůjčeného vybavení pro případ poškození
 • pojištění CK proti úpadku
 • SLEVA: vlastní doprava 800 Kč.
 • ZDARMA: ferratový set.
 • PŘÍPLATEK: neopren 200 Kč, neoprenové boty 100 Kč.
 • PLATÍ SE NA MÍSTĚ: vstupné na vodopády Wasserlochklamm 7,5 €.
 • POZN.: na akci není možné uplatnit jiné slevy.

Další informace

Nástupní místa: Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Benešov, Tábor, České Budějovice. (Ostatní místa na trase na dotaz).
Doprava: 9 místnými mikrobusy nebo vlastní dopravou.  Při nástupu v  Pardubicích si můžete nechat zaparkované auto u našeho skladu.
Ubytování:  na 3 noci v jednom kempu, potřebujete  svůj stan, karimatku, spacák. 
Jídlo: vlastní vaření a třeba v kombinaci s jídlem v hospodě.  Na 2 večeře si od nás můžete objednat grilování.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu z důvodu nemoci. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 60 Kč/den, pro děti do 15 let je sazba 40 Kč/den.
Propozice k odjezdu zasíláme elektronicky do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárek pro vodáka?