MENU

Zážitková dovolená. Rafting, turistika, ferraty, canyoning, bobová dráha.

Termíny se připravují
CENA: 10 550 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Rafting, turistika a ferraty, canyoning

Rafting, kurz na vzdušných ferratách, canyoning nebo in-line.

1. den: ráno odjezd Obervellachu, ubytování v kempu na 2 noci. Navečer ještě můžete vystoupat lesní cestou k horskému srubu s hospůdkou a výhledy na okolní štíty. Na cestu zpět už ale budete potřebovat čelovku.
2. den: dopoledne i odpoledne rafting na MÖLLU s přestávkou na oběd v kempu. Navečer prohlídka vodopádů Raggaschlucht (převýšení 200 m, cca 1,5 hod) a návrat do kempu.  Ubytování na příští 4 NOCI. Kemp je na krásném místě u řeky, má bezvadné zázemí, hospodu a venkovní ohniště a máme to blízko na všechny sportovní aktivity.
3. den: ráno odjíždíme  na ferraty WASSERSCHAUPFAD, kde získáte dovednosti pro pohyb na ferratách. Cesta vede stěnami soutěsky GALITZENKLAMM. Čeká nás lezení v kolmých stěnách osazených ocelovými lany i visuté mosty přímo nad hranami vodopádů. Náročnost ferraty B (podle rakouské stupnice A až F) a patří mezi ty snadnější, určitě je zvládnete.
Až skončíte, tak si ještě můžete dát velkolepou jízdu na obří alpské bobové dráze s výhledy na Lienzské Dolomity a stáda divoké zvěře na pastvinách (2,7 km). Ubytování v kempu v Ainetu na 3 noci.
4. den: rafting na ISELU ve dvou úsecích. Užijete si vysoké vlny, válce a peřeje na ledovcové jedničce. Relax v kempu před celodenním výletem.
5. den: výšlap na hřeben Lienzských Dolomit s překrásnými výhledy a z chaty Dolomitenhutte se pak můžete rozhodnout pro jednu ze tří cest:
a) ferratou Laserz  -  těžší ferrata C/D s délkou 620 m a převýšením 380 m. Je to náročnější vzdušný výstup (dá se odpočívat, ale je potřeba mít trošku sílu - cca na 3 hodiny čistého lezení)
b) nástup stejný jako k ferratě Laserz a pak na Karlsbader hütte a na vrchol (středně těžká trasa)
c) rovnou kolem Karsbader hütte na vrchol (lehčí trasa)
6. den: můžete si vybrat
a) canyoning, průstup jedním z nejkrásnějších kaňonů Rakouska. Skalní skluzavky, skoky do průzračných tůní, slanění  vodopádu, cca 3 hodiny.
b) rafting na ISELU v nejlepším úseku
c) in-line, stezka vede přímo kolem kempu

Ve 14 hodin odjezd domů, příjezd do půlnoci.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 10 550 Kč zahrnuje

  • dopravu
  • rafting a ferratový kurz s profi instruktory
  • 5x kemp
  • zapůjčení vybavení - vodácká bunda, vesta, přilba
  • pojištění CK
  • ZDARMA zapůjčení neoprenu, bot a ferratového setu.
  • VLASTNÍ DOPRAVA sleva 800 Kč.
  • NA  MÍSTĚ SE PLATÍ vstup do soutěsky 5 €, na vodopády 7 €, canyoning 50 €, bobová dráha 12 €.

Další informace

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Příbram a Písek nebo Benešov a Tábor, České Budějovice. (Trutnov a Jaroměř na dotaz).
Doprava: minibusem nebo miktobusy, max. 16 účastníků. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Ubytování: ve vlastním stanu ve 2 výborných sportovních kempech.
Stravování: vlastní vaření, v kempech jsou restaurace. Na 2 večeře si od nás můžete objednat grilování.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu z důvodu nemoci. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 35 Kč/den, pro děti do 15 let je sazba 19 Kč/den.
Propozice k odjezdu zasíláme elektronicky do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, typy na stravování atd.
Dárek?