MENU

Albánie plus horní Tara v Černé Hoře. Na kánoi nebo packraftu, paddleboardu.

Termíny se připravují
CENA: 18 450 Kč
OBTÍŽNOST: Střední

Vodácký zájezd do Albánie plus horní Tara  v Černé Hoře

Albánské jarní řeky se po mnoha letech zařadily mezi stálice Cvočí nabídky zájezdů. Jistota vody a „otvírák“ sezóny, na který je spoleh. Po naší první průzkumné expedici před 15 lety, na které jsme zájezd postavili, se Albánie změnila k nepoznání. Šotolinové cesty plné výmolů se proměnily v pěkné asfaltové silničky. Tisíce betonových bunkrů zmizelo spolu s oprýskanými mercedesy a některé divoké řeky spoutaly betonové přehrady. Ale hodně věcí zůstalo k naší spokojenosti. Od časného jara je tu příjemné počasí. Všechno se zelená a kvete, sníh v horách rychle odtává a plní koryta řek. Albánie je pořád nejryzejší balkánskou zemí, kde vedle skvostů z dob osmanské říše stojí i nepřehlédnutelné symboly komunismu, zemí přátelských obyvatel, vynikající domácí kuchyně a rozmanitých chutí rakie.

Náročnost: WW 2 až 3 a zvládnou je vodáci se zkušenostmi z jarních řek.

1. den: ráno odjezd na první řeku v Černé Hoře.
2. den: voda na horní TAŘE bývá jen na jaře a tak je tenhle úsek málo známý. Pro nás to bude příjemné protažení a rozpádlování na WW 2 v krásném lesním údolí.  Ubytujeme se v pěkném kempu s výhledem na řeku a hory Prokletije a vyrazíme na prohlídku městečka Kolašin.
3. den: sevřeným průlomem tajemné Morači a se zastávkou ve stejnojmenném monastýru, dojedeme na řeku CIJEVNU. Splujeme ji skalním kaňonem severních albánských Alp. Odpoledne překročíme hranice do Albánie a ubytujeme se v malebném kempu s perfektní restaurací na břehu Skadarského jezera.
4. den: dopoledne zastavíme ve Skadaru, vyměníme si albánské peníze a vystoupáme na starověkou Illyrskou pevnost Rozafa nad soutokem řek Driny, Buny a Kiro. Naskytnou se nám zde nádherné výhledy na město, vzdálené hory i krasové jezero Skadar.  Za řekou MALIT musíme přejet do hor a splujeme ji mezi slepencovými stěnami náhorní plošiny pohoří Kreshtës. Spíme přímo nad řekou v krásném kempu u kostelíka.
5. den: ráno přejezd hor s výhledem na národní park Dajti a překrásné horské jezero Bowilla. Proklouzneme Tiranou a zamíříme dál na jih.  Odpoledne si zapádlujeme na vlnkách a peřejkách spodního OSUMU. Noc strávíme v kaňonu Osumu pod sametovým baldachýnem miliónů hvězd.
6. den: splutí OSUMU kaňonem, který svou krásou směle překonává francouzský Verdon. Zubaté kolmé stěny spadají až k vodní hladině a v některých místech se skály rozevřou jen na šířku lodi a voda se mezi nimi svižně žene v početných zákrutách. Přináší stále nové pohledy na stěny masívu a rezonuje ozvěnami vodopádů. Zdaleka nejúžasnější řeka Evropy. Navečer se přiblížíme dále k jihu. Bivak a večírek u termálního pramene volně přístupného po celou noc.
7. den: poslední ranní koupel v termálu LENGARICËS a plavba po VJOSSËS. Přitéká z řeckých hor, vlny a peřeje zdůrazňují úžasnou barvu její vody. Břehy jsou vytvořené z mnoha slepencových převisů a z rozhoupané vodní hladiny se nám otvírá výhled na dvoutisícové vrcholy pohoří Dhëmbelit.  Odpoledne přejedeme do kempu s pstruží sádkou v hlubokých lesích Kölonje.
8. den: přejíždíme na poslední řeku zájezdu, v posledním albánském městě Korcë utratíme poslední albánské leke na místních trzích a v krčmách a přejedeme do Makedonie. Po dlouhé cestě si odpočineme  v termálním sirném koupališti a noc strávíme na břehu řeky pod úžasným Bigorski Monastýrem (makedonský pravoslavný klášter).
9. den: splutí makedonské řeky RADIKA národním parkem Mavrovo. A budou to skvělé peřeje na svižné horské říčce v hlubokém lesním údolí, vysoko nad námi vesničky s mešitami. Sbalíme a odjíždíme domů.
10. den: předpokládaný příjezd v dopoledních hodinách.

Termíny se připravují

Cena 18 450 Kč zahrnuje

 • dopravu
 • spaní v kempech 4x a na tábořištích 3x
 • zapůjčení vybavení - vodáckou bundu, vestu a helmu
 • loď jakou si vyberete (Baraka, třímístné Rio, packraft, K1), pádlo
 • lodák nebo soudek na drobnosti (věci vám převážíme)
 • přátelskou a profesionální péči instruktorů
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění zapůjčených věcí proti poškození
 • ZDARMA: zapůjčení neoprenu. 
 • PŘÍPLATEK: neoprenové boty 300 Kč.
 • CENA NEZAHRNUJE: poplatek na řekách Osum a Radika - platí se na místě

POZN.: na zájezd není možné uplatnit slevy.

Další informace

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Praha, Humpolec, Jihlava, Brno.
Doprava: autobusem nebo mikrobusy, podle toho klik nás letos bude. Při nástupu v Pardubicích si u nás můžete nechat zaparkované auto.
Na čem pojedete: vyberte si loď, na kterou jste zvyklí. Baraku nebo Rio, těžké posádky mohou mít i Orinoko. Pokud máte radši kajak, tak můžete mít nafukovací K1 nebo packraft (napiš v přihlášce do poznámky). Pokud milujete pádlování na padlleboardu, tak předpokádáme, že už máte vlastní např. Padboards, Tambo... a také, že už na něm divokou vodu jezdíte.
Spaní: ve vlastním stanu v kempech nebo na nádherných přírodních tábořištích a u místních obyvatel, se kterými máme velmi přátelské vztahy.
Jídlo: Albánie je cenově příznivá země, bude spousta příležitostí k nákupu potravin, zeleniny, suvenýrů, rakie..., ale stravovat se můžete příjemně a levně také v místních hospodách. Přístup k pitné vodě denně.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu, pokud byste onemocněli před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den, pro děti do 15 let je sazba 23 Kč za den.
Propozice k odjezdu: zasíláme elektronicky do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Dárek pro vodáka?

Reference

Šárka
Ahoj do kanceláře :-) Chci moc poděkovat za zájezd do Albánie, za zařízení, organizaci, za odvahu jít do toho v téhle době, za Fanyho, který je na vodě fakt profík a člověk si v jeho přítomnosti a s jeho instruktáží troufne i do těžší peřeje, je to showman, ale vodu má prostě v malíčku :-D Spojení s CK Kudrna mělo skvělý výsledek, instruktoři se vzájemně perfektně doplňovali a společně jsme, myslím, působili jako letitá přátelská banda. Díky za nejkrásnější týden v mém životě. Tohle se prostě fakt povedlo !!! :-) ... Ahoj Šárka
Martina
Ahoj Cvoci, po každém zájezdu s Vámi si říkám, že lepší už snad být nemůže a pokaždé ten následující alespoň v něčem trumfne předchozí. Zájezd do Albánie byl naprosto luxusní. Nádherná příroda, krásné řeky, výborné jídlo a pití, partička skvělých lidí a samozřejmě to vše završuje top duo vašich guidů Fanyho a Fučase:-))) To, že jsou vždy připraveni řešit jakoukoliv situaci na vodě i mimo ni, mají spoustu zajímavých informací o místech, která navštívíme a jsou výborní baviči to ví určitě každý, kdo se s nimi potkal, ale navíc jim musím ještě jednou strašně moc poděkovat za naprosto profi záchranu z kamene uprostřed soutěsky, kde jsme zůstali. (Uvidíte určitě na fotkách, spousta lidí to zdokumentovalo:-))). Doufám, že budu mít možnost se do Albánie ještě vrátit a ačkoliv preferuji spíše zájezdy s menším počtem lidí, tak s touto partičkou bych jela okamžitě znovu. Mějte se všichni krásně a snad to vyjde a vydáme se s Vámi ještě někam v létě. Martina.

Jarda
Ahoj děvčata, jak mi chodí různé odkazy na fotky, tak jsem se nějak vrátil v čase. A proto musím říci, že Albánie byla jako obyčejně suprová. Můj čistě subjektivní názor je, že jet vrchem a dát místo Dubrovníku s Trebižatem vrchní úsek Tary a Cijevnu bylo super rozhodnutí. A ten masakr na Cijevně, kdy zaplavali téměř všechny lodě, neměl obdoby. Jarda
Zdenka
Zdravím do kanceláře, ráda bych poděkovala za další parádní výlet. Díky Fučasovi a Fantomasovi a perfektní sestavě spolucestujících vše proběhlo bez zádrhelů, i když nám počasí zkraje úplně nepřálo. Velmi oceňuju schopnost imrpovizace na místě, podle aktuální situace, počasí a možností, a zárověň si vážím toho, že tuhle pravomoc vaši průvodci mají. Tím se hodně vymykáte z běžné praxe a velké díky vám za to. Bylo to skvělé, dík. Zdenka

Danča
Ahoj ve Cvoku. Je teprve polovina května a naše partička už má za sebou nádhernou dovolenou na Albánských řekách s Cvokem. Zájezd, vedený v duchu expedice, se opravdu vydařil. Na začátku nás sice trošku potrápilo počasí, ale po překročení hranic s Albánií se začalo obracet k lepšímu a postupně jsme si užívali teplo a sluníčko. A partička, kterou lze charakterizovat slovně jako „napříč generacemi“ se zde sešla opravdu skvělá. Bez reptání jsme se podřizovali všem úpravám a korekcím původního plánu cesty. Snad i díky tomu se i nám, „chronickým Albánomilcům“, poštěstilo sjet kousky, i pro nás nových, zatím nepoznaných řek. A byly opravdu moc hezké. Horní Tara a Cijevnaja v Černé Hoře a Vjosa v Albánii. I když nás bylo na zájezdu hodně a hlavně na řekách to bylo někdy znát, tak naši dva skvělí guidi, Fučas s Fantomasem, se všemožně snažili vyjít vstříc našim potřebám, tužbám a požadavkům. Operativně měnili posádky tak, abychom si zájezd co nejvíce užili a o žádný zážitek nepřišli. A jak už to na expedicích bývá, mohou se vyskytnout i neočekávané situace, se kterými musí všichni zúčastnění počítat a které je potřeba umět někdy urychleně, někdy s rozmyslem, někdy s obojím dohromady vyřešit. I na naší expedici se takové situace vyskytly, a tak jsme měli možnost zažít „koncert“ v obsazení sehraného dua našich guidů. A za to patří Fučasovi s Fantomasem obrovské uznání, pochvala a dík. Bohužel, vše velmi rychle uteklo, a tak nám zbyly zase jen krásné vzpomínky, které postupně budeme vyprávět svým kamarádům ve školce (Helenko), spolužákům ve škole (Ondro, Karolínko, Honzíku..), kolegům v práci, rodičům, dětem, vnoučatům, kamarádům…. Musím konstatovat, že už jsem těch zájezdů absolvovala opravdu hodně, ale ne vždy se sejde taková parta, kdy si lidé navzájem nevadí, kdy se silnější snaží pomáhat slabšímu, rychlejší pomalejšímu. Myslím, že na tomto zájezdu se to však opravdu povedlo a ještě navíc, „napříč generacemi“. Albánie 2017 byla prostě skvělá. Danča

Šíša
Ahoj všichni milí Cvoci, letos mi Alboška s Fanym, Fučáskem a celou skvělou partou milých lidiček vrátila radost ze života. Doma byl velký problém a já do poslední chvíle nevěřila, že budu moct odjet. A když to klaplo, jela jsem jak "Šíšin stín". Ale akce byla neuvěřitelně báječná, napádlovali jsme se po vesměs vlídných vodách, viděli krásnou přírodu i osobitou albánskou "civilizaciju"  a užili si spoustu pohody a legrace. Naprosto komfortní místa k přespání byla velkým plusem. Měli jsme taky s pár lidičkami kliku, že jsme i v buse měli každý dvojsedačku pro sebe. (Vím, že je to nefér vůči ostatním, ale po zkušenostech z jiných cest , bych se přimlouvala za to , že bychom si  připlatili za cestu a mohli mít tu možnost????? Zkuste to, pls, nějak pořešit :-).) Že byli "bratři Gajdové" zase nepřekonatelní o tom už snad ani nebudu psát. Fany i Fuča jsou pro mě přátelé, ale taky absolutní profíci :-).  Tentokrát jsem ještě navíc jako bonus měla skvělého parťáka ve Fučáskovi mladším. Ondra mi za to, že jsme spolu jeli na K1 , pomáhal balit, tahat lodi, tašky a hrát mariáš :-). Z Albánie jsem se zase vrátila jako celá Šíša s radostí v srdci a teď mám víc sil zvládat, co rok přinese. Moc dík Fanymu, Fučáskovi, Zuzce, že dotáhla vlek do Brna a Cvoku at all. S vděčností Šíša

Danča
Ahoj Zuzko, ahoj ve CVOKU….  Chtěla bych dodatečně, za naší malou skupinu, moc  poděkovat  guidům (Fantomasovi se Žíďou) za letošní květnovou Albánii. Počasí nás trochu zaskočilo a dost ovlivnilo průběh naší cesty. Proto to měli naši guidi opravdu hodně těžké. Ale hrozně se snažili a vymýšleli různé alternativy, abychom si zájezd, i přes nepřízeň počasí, všichni užili. Bylo fajn, že v naší malé partičce, jsme se vždy dokázali rozumně domluvit. I pro mne to mělo přínos, i když už jsem byla s CVOKEM v Albánii potřetí. Díky špatnému počasí  jsem viděla zase něco nového, jela  jinou řeku, která nebyla původně v plánu. A jet řeku Osum dvakrát, to je nádhera, to je super bonus. Tak jim ještě jednou děkuji za to, že jsme toho v rámci možností dost viděli, bezpečně sjeli všechny řeky, a  že nás ve zdraví  dovezli zpět domů. Danča, účastnice zájezdu.
Lenka, Luboš, Ája
Helmy, vesty, neopreny a deštivé klimatické změny.   To se v Albánii prostě stává. Vydržela naše parta hravá.   Všichni jsme si - s Žíďou, Fanym v čele, užili ten "cvočí" výlet skvěle.   Nezaskočí nás už změny žádné ani stany provlhlé a chladné.   Srandy spousta. Vzorná práce! Díky moc - to bez legrace!   Tak zas někdy, Cvoci mílí, pracovití užijem si další dovču co za srdce nás chytí.   Lenka, Luboš, Ája
Marek
Ahoj, zdravím Zuzku a všechny ostatní ze Cvoku, my chachaři chceme napsat velikou stížnost na dovolenou v Albánii. Bylo to krátký!!! To jen z legrace, byla to jedna z nejlepších dovolených co jsem zažil. Nádherná země, skvělá bandička i řeky takže litovat může jen ten kdo nejel. Díky za skvělé zážitky a asi vyzkouším i kajakářskou školu. Zdraví chachar z Ostravy, Jack.    

Jana E.
Posílám vodácké AHOJ a k tomu přikládám pochvalu na Fantomase. Byl s námi jako průvodce po Albánii v partě s Příbou. Já byla v téhle skupině nováček, ale voda je můj živel a něco už mám naježděno. CVOK je v pověstech agentura, o které se říká, že si své jméno zaslouží. Já patřím mezi ty, kteří polínka pod tenhle obrázek agentury nepřikládají, protože už jednou jsem s vámi kdysi byla v Rakousku, a byl to bezva zájezd, vedený s klidem a přehledem. Nyní je moje druhá zkušenosti taky velmi dobrá. Fantomas je skvělý gajda, který byl na vodě seriózní a zodpovědný vodák, pečlivě hlídající své ovečky. A hlídal nejen to, abychom se neutopili ve skvěle vybraných vodních terénech, ale on i hlídal, abychom si to užili. A to mi věřte, že jsme si to užívali :-) Každý den byl přichystán velmi silný zážitek a když náhodou nálada upadla, vytáhl odněkud Fantomas "králíka z klobouku" v podobě popových albánských rytmů, kusu špeku nebo domácí pálenky. Vím, že Vám do kanceláře chodí tisíce děkovných dopisů. Nechci Vám s tím přetěžovat šuplíky, ale prostě si to neodpustím. Prosím, mohli byste umístit někam na dobře viditelnou nástěnku Fantomasovu fotku s nápisem: Fantomas=miláček klietnů!! ?????? Těším se na další setkávání na vodě. Jana. P. S. Pokud nemáte v archivu fotky svých zaměstnanců, jednu přikládám! Myslím, že by pro tyto účely byla velmi vhodná :-)    
Luboš O.
Přeji dobrý den CVOKu a ahojda Zuzko, tak jsem si konečně po návratu z Albošky vyšetřil trochu času na napsání tohoto e-mila. Co říci, bylo to suber, nebo alespoň nám se to moc líbilo. Kluci (David, Petr, Tomáš) byli skvělí, velké uznání Hynkovi (řidič autobusu), ale samozřejmě i klukům, jestli máte takhle skvělý všechny průvodce klobouk dolů. Děkujeme za krásnou dovolenou. Luboš O.    

Pavel a Hanka H.
Ahoj, díky za krásné zážitky, které nám připravil zájezd Albánské jarní řeky. Členům expedice se podařilo bezchybně sestavit zájezd po zajímavých řekách a neméně zajímavých albánských silnicích. Dlouhé přejezdy byly rozumně kombinovány se sjezdy řek nebo s prohlídkami historicky zajímavých míst, takže byly docela snesitelné. Fascinující byla albánská krajina, příroda a možnost bivakovat bez omezení. Netušili jsme, že je to v Evropě ještě možné. Vaši guidové dokázali i při větším počtu členů zájezdu vytvořit dobrou vodáckou partu, což za pomoci rakije a dobrého orientálního jídla v albánských hospůdkách znamenalo pohodu po celou dobu zájezdu. Takže ještě jednou díky a těšíme se na další stejně dobrou trefu.    
Jana a Michal
Ahoj Cvoci, tak Albania byla super, jestli příští rok postavíte Řecko, tak bychom určitě rádi zase s Fantomasem, Fučasem a Rohlíkem jeli. Nejlepší vodácké zážitky byly z řeky "Vjosa", takže čím více takových, tím lépe. Tak se mějte všici Cvoci pěkně a  Ahóóój *Jana a Michal*    

Jarda S.
Včera jsme se vrátili z príma zájezdu po Albánii. Fuča, Fantomas a Rohlík byli velice dobrými průvodci jak na souši tak na vodě. Dobrá práce, chlapi! Prosím, předejte jim moje poděkování. AHOJ, Jarda.