MENU

Albánie. Úchvatná jezera Komani a Vau i Dejës na seakayaku. Doprava s námi nebo letecky.

Termíny se připravují
CENA: 18 750 Kč
OBTÍŽNOST: Velmi lehká

Komani a Vau i Dejës, klenoty Evropy na seakayaku

Dvě fascinující jezera na severu Albánie. Obrázky téměř nedotčené přírody jak z časopisu National Geographic. Plavba po Komani se řadí mezi nejkrásnější vodní cesty světa, stejně jako je třeba plavba trajektem do Puerto Natales v Chile nebo cestování lodí Hurtigruten podél norských fjordů. Divoká příroda, krásy kulturních památek, dobré jídlo a příjemní lidé. Večery u ohňů, rybaření a nezapomenutelné východy slunce. Tohle dobrodružství zažijete jen z paluby mořského kajaku, na které zveme i začínající pádlery. Stačí mít srdce na správném místě.
Chcete se vyhnout dlouhé cestě autem? Vyzvedneme vás na letišti v Podgorici.
 
1. den: dopoledne odjezd do Albánie.
2. den: prohlídka Skadaru a pevnosti Rozafa, výměna peněz, první albánské jídlo v hospodě a nákup potravin pro další dny.
3. - 5. den: jezero KOMANI je sevřené divokou a nepřístupnou přírodou, obklopené tisícimetrovými kopci a vrcholy Dinárských hor. Prozkoumáme slepá ramena a hluboké zátoky, kam žádný trajekt nejezdí. Poznáme malé usedlosti horalů a osady, často bez elektřiny, kde čestní a přívětiví domorodci žijí tradičním albánským životem. Tady se čas skutečně zastavil. Zpět k autu se vrátíme motorovou lodí.
6. - 8. den: čarokrásné jezero VAU I DEJËS je pokračováním jezera Komani na řece Drin. Turisty je zatím opomíjené, protože tady nevede žádná dopravní trasa, jen vysoko v kopcích malá rozbitá silnička. Přitom patří ke skvostům severní Albánie.
9. den: v pohoří Zlatiboru, které patří k nejkrásnějším horám Srbska, pádlujeme po Zlatarském jezeře. Supi bělohlaví nám plachtí nad hlavou a všude kolem výhledy na nekonečné lesy. Ještě tady naposledy ochutnáme výtečnou balkánskou kuchyni a pokračujeme domů.
10. den: příjezd odpoledne.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 18 750 Kč zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • seakayak s kormidlem, špricdeku, pádlo
  • vodáckou bundu, plovací vestu
  • přátelskou a profesionální péči instruktora
  • zákonné pojištění CK
  • pojištění zapůjčeného vybavení proti poškození
  • CENA NEZAHRNUJE: kempovné (v oblasti nejsou kempy), spíme na místech vhodných k volnému táboření.

Další informace

Nástupní místa:  Pardubice, Hradec Králové, Praha, Brno.
Doprava: 9 místným mikrobusem
Náročnost: nízká, vhodná úplně pro každého. Před tímto tripem nemusíte mít příliš velké zkušenosti, ale přesto byste neměli v seakayaku sedět poprvé. Plavbu si předem vyzkoušejte alespoň na 1 denním kurzu.  
Počasí: průměrná teplota vzduchu v květnu je 23°C
Jídlo a pití: Albánie je cenově příznivá země, čerstvé potraviny budeme kupovat od místních a z domova si vezmeme jen něco málo.
Spaní: spíme v zátokách na březích jezer, potřebujete miniaturní stan.  Všechno co potřebujeme k životu v přírodě si vezeme sebou v komorách seakayaku.
Letecká doprava: letět se dá na trase Praha - Vídeň - Podgorica, letenka není v ceně.  Autem vám můžeme vzít zavazadla a vyzvednout vás na letišti.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí Uniqa: zahrnuje i storno zájezdu až do výše 80 %, pokud bys onemocněl ještě před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den.
Propozice k odjezdu zasíláme elektronicky do 10 dní před odjezdem. Je v nich čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.
Co asi tak s sebou?

Reference

Martina
Ahoj, všechny moc zdravím do Cvoku z pláže Lefkády, kde s Vámi trávím letos již třetí seakajakářskou dovolenou (zatím je to paráda) a konečně jsem se dostala k tomu, abych mohla napsat moc velkou pochvalu za dva předchozí zájezdy, a to Švédsko a Albánii, a které oba vedl Fantomas. Švédsko bylo moc krásné, počasí vyšlo ukázkově, partička super, jezero nádherné, moře nakonec taky paráda, i když jsem se trochu bála...velká výhoda je, že to není daleko a dospat se můžete na trajektu a jediná trochu nevýhoda, je tam celkem draho, ale stojí to za to. Na Albánii jsem se těšila ještě víc a bylo to parádní...jezero Komani bylo super, krásný plážičky na spaní, hospůdka, a hlavně místní lidé jsou neskuteční...nevím, kde jinde by se vám podařilo stopnout si trajekt uprostřed jezera, aby vás dovezl k autu:-)))) (tady se projevila Fanyho skvělá vlastnost vyjednávání). Skadarské jezero je taky krásné, ale bohužel kvůli vysokým teplotám jsme si ho užili pouze jeden den, ale díky tomu jsme byli i v Srbsku na Zlatarském jezeru a to byla krásná tečka za naší výpravou. Jelikož s Vámi jezdím už víc jak 7let, tak už teď přemýšlím, kam vyrazím příští rok. Takže Vám všem moc děkuju za pořádání zájezdů na taková místa, za skvělý kluky, které máte a obzvlášť Fanymu za Albánii a za jeho super schopnost  pohotově reagovat a změnit plány, když se něco nevydaří ( viz. počasí na Skadaru). Mějte se všichni moc hezky a v příštím roce ahoj Martina.