MENU

Bosna a Chorvatsko. Vodopády Trebižat, krasové řeky a 2 dny moře v Omiši

Termíny se připravují
CENA: 13 990 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Vodácký zájezd na Neretvu v Bosně a další řeky

Pádlování na průzračných řekách, spousta koupání, historické památky, čas na odpočinek a relax. Takhle vypadá náš dokonale vypilovaný okruh. Jedeme daleko, ale na místě jsou už jen krátké přejezdy a stan budete stavět jen 4x. Nehoníme se, všechno stíháme v pohodě a včas. Náročnost řek je lehká WW 1 - 2+ a mohou se přidat i šikovní začátečníci. A když se něco nepovede, nic se neděje... je teplo a stejně se pořád koupeme!

1. den: odjezd dopoledne do BOSNY A HERCEGOVINY a příjezd v v časných ranních hodinách až na BORAČKO JEZERO,  k největšímu přírodnímu jezeru Bosny, které je sevřené skalnatými vrcholy a neprostupnou zelení. Území je přirozeným prostředím mnoha druhů dnes už vzácných rostlin a živočichů. 
2. den: dopoledne dospání noci a relax, koupání u jezera. Odpoledne splutí horního úseku  NERETVY, který vede krajinou s výhledy na hory a zalesněné kopce. Vracíme se do kempu.
3. den: pokračujeme ve splutí NERETVY a vplujeme do vápencevého kaňonu. Na pár místech se rozestoupí jen na 2 metry a ústí do něho několik krasových vyvěraček. Ty stékají, padají a tryskají z různých děr a otvorů ve stěnách. Sem se dostanete jedině na lodi a tohle bude určitě patřit i k vašim k nejlepším zážitkům.
4. den:  ráno zabalíme a přesouváme se k ohromujícím KRAVICKÝM VODOPÁDŮM. Tvoří 120 m široký půlkruhový zlom na řece TREBIŽAT. Voda padá z výšky téměř 30 m a tvoří nádherné místo se spoustou zeleně a skvělým koupáním. Cestou ještě navštívíme MOSTAR. Sjíždějí se sem turisté z celého světa, aby viděli středověkou tureckou architekturu se spoustou orientálních krámků, kde koupíte všechno od šperků po šavle. Stavíme se u unikátního mostu "skokanů", kde mladíci už od středověku dokazují svoji mužnost skokem do Neretvy. Vy to ale určitě nezkoušejte, z hrany mostu je to přes 20 metrů.  Nocujeme u TREBIŽATU na tábořišti s jednoduchým zázemím a hospodou.
5. den: splutí TREBIŽATU labyrintem přírodních kanálů a travertinových splazů. Mírně tekoucí říčka má zajímavé okolí, uvidíte spousty zvířat, které sem chodí zahnat žízeň, pokocháte se pohledem na plavající želvy, prostě úplné bosenské safari a projedeme jím až na tábořiště s jednoduchým zázemím a hospodou. Poslední nákup v Bosně. Přesun k moři na 2 NOCI.
6. den: jsme v přímořské OMIŠI. Výhodou našeho kempu je poloha kousek od centra a doslova na písečné pláži. Všude je to jen pár kroků do hospůdek a kavárniček v úzkých kamenných uličkách a prodávají tady nejvyhlášenéjší zmrzlinu na pobřeží. OMIŠ tísní strmé stěny pohoří Mosor a ještě ji půlí řeka Cetina, její ústí budete přecházet, ať už půjdete kamkoliv. A jak se Cetina probojovávala k moři, vytvořila v Mosoru fantastický a téměř kolmý kaňon, který se táhne až k pláži. To všechno přispívá ke zdejší jedinečné atmosféře. A pokud se vyškrábete na pirátskou pevnost vysoko nad zálivem, budete souhlasit, že tohle je neskutečně krásné místo.
7. den: ani dnes nemusíte jen lenošit, protože pro vás vezeme paddleboardy, dá se půjčit skútr a vyjet serpentinami ve skalách na další úžasné vyhlídky, výletní lodí s obědem a vínem vyrazit na Brač nebo motorovou lodí do nitra kaňonu. Po obědě odjíždíme a navečer už se budeme koupat pod vodopády na ZRMANJE.
8. den: plavba přírodním parkem  ZRMANJA neboli Rio Pecos (souboj na kánoích Old Shatterhanda s Inču-čunou). Poslední koupání, v kempu ještě poslední večeře a na noc odjíždíme domů.

9. den: příjezd do ČR ráno kolem 9 hodiny.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 13 990 Kč zahrnuje

 • dopravu a program
 • 7x kemp
 • 7x snídaně
 • zapůjčení nafukovací kánoe 2 - 3 místné
 • plovací vestu
 • vodáckou bundu, helmu
 • do lodi malý barel (věci převáží bus)
 • instruktory
 • vstup na Kravické vodopády
 • pojištění zapůjčeného vybavení pro případ poškození
 • pojištění CK proti úpadku
 • DĚTSKÁ CENA: do 15 let 12 990 Kč.
 • PLATÍ SE NA MÍSTĚ: poplatek na Neretvě 5 €, vstup do přírodním parku na Zrmanje 70 Kn, fakultativní výlet lodí na Brač cca 240 Kn.

Další informace

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Jihlava, Brno.
Doprava: autobusem s klimatizací. Při nástupu v Pardubicích můžete parkovat u našeho skladu.
Ubytování: ve vlastním stanu, 1x tábořiště se sociálním zázemím, 1x vodácký kemp u řeky, 2x krásný kemp u jezera, 2x komfortní kemp u moře, tam a zpět je noční přejezd - jinak to nejde, máme to daleko.
Jídlo:  snídaně máte od nás.  Část potravin na ostatní jídla si můžete vzít z domova, ale většinu už koupíte na místě čerstvé a levněji.  U moře v Omiši můžete využít restauraci v kempu nebo jste za 15 minut v centru městečka, kde je pizzerie, restaurace, cukrárny a kavárničky. Před cestou domů si můžete dát poslední večeři v hospodě na Zrmanje,   vaří tady výborně.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí Uniqa: zahrnuje i storno zájezdu až do výše 80 %, pokud by přišla nemoc ještě před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 35 Kč za den.
Propozice: posíláme e-mailem 10 dní před odjezdem (čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.).
Dárek pro vodáka?