MENU

Bosenské krasové řeky a 2 dny u moře, Bosna a Chorvatsko

Termíny se připravují
CENA: 12 990 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Vodácký zájezd na Neretvu v Bosně a další řeky

Pádlování na průzračných řekách, spousta koupání, historické památky, čas na odpočinek a relax. Takhle vypadá náš dokonale vypilovaný okruh. Jedeme daleko, ale na místě jsou už jen krátké přejezdy a stan budete stavět jen 4x. Nehoníme se, všechno stíháme v pohodě a včas. Náročnost řek je lehká WW 1 - 2+ a mohou se přidat i šikovní začátečníci. A když se něco nepovede, nic se neděje...je teplo a stejně se pořád koupeme!

1. den: odjezd dopoledne do BOSNY A HERCEGOVINY.
2. den: dopoledne relax u ohromujících KRAVICKÝCH VODOPÁDŮ. Tvoří 120 m široký půlkruhový zlom na řece TREBIŽAT. Voda padá z výšky téměř 30 m a tvoří nádherné místo se spoustou zeleně a skvělým koupáním. Odpoledne splutí TREBIŽATU labyrintem přírodních kanálů a travertinových splazů. Mírně tekoucí říčka má zajímavé okolí, uvidíte spousty zvířat, které sem chodí zahnat žízeň, pokocháte se pohledem na plavající želvy, prostě úplné bosenské safari a projedeme jím až na tábořiště s jednoduchým zázemím a hospodou.
3. den: dnes se přesouváme na BORAČKO JEZERO, ale cestou ještě splujeme NERETVU centrem MOSTARU. Sjíždějí se sem turisté z celého světa, aby viděli středověkou tureckou architekturu se spoustou orientálních krámků, kde koupíte všechno od šperků po šavle. Zastavíme pod unikátním mostem "skokanů", kde mladíci už od středověku dokazují svoji mužnost skokem do Neretvy. Vy to ale určitě nezkoušejte, z hrany mostu je to přes 20 metrů. Po prohlídce MOSTARU dokončíme plavbu i cestu do nádherného kempu a zůstaneme tady na 2 NOCI.
4. den: splujeme horní úsek NERETVY, který vede krajinou s výhledy na hory a zalesněné kopce. Mineme domorodé vesnice a využijeme srdečnou pohostinnost místních obyvatel. Pak se vrátíme do kempu k největšímu přírodnímu jezeru Bosny, které je sevřené skalnatými vrcholy a neprostupnou zelení. Území je přirozeným prostředím mnoha druhů dnes už vzácných rostlin a živočichů.
5. den: dnes vplujete do vápencevého kaňonu NERETVY. Na pár místech se rozestoupí jen na 2 metry a ústí do něho několik krasových vyvěraček. Ty stékají, padají a tryskají z různých děr a otvorů ve stěnách. Sem se dostanete jedině na lodi a tohle bude určitě patřit i k vašim k nejlepším zážitkům. Přesun k moři na 2 NOCI.
6. den: jsme v přímořské OMIŠI. Výhodou našeho kempu je poloha kousek od centra a doslova na písečné pláži. Všude je to jen pár kroků do hospůdek a kavárniček v úzkých kamenných uličkách a prodávají tady nejvyhlášenéjší zmrzlinu na pobřeží. OMIŠ tísní strmé stěny pohoří Mosor a ještě ji půlí řeka Cetina, její ústí budete přecházet, ať už půjdete kamkoliv. A jak se Cetina probojovávala k moři, vytvořila v Mosoru fantastický a téměř kolmý kaňon, který se táhne až k pláži. To všechno přispívá ke zdejší jedinečné atmosféře. A pokud se vyškrábete na pirátskou pevnost vysoko nad zálivem, budete souhlasit, že tohle je neskutečně krásné místo.
7. den: ani dnes nemusíte jen lenošit, protože pro vás vezeme paddleboardy, dá se půjčit skútr a vyjet serpentinami ve skalách na další úžasné vyhlídky, výletní lodí s obědem a vínem vyrazit na Brač nebo motorovou lodí do nitra kaňonu. Po obědě odjíždíme a navečer už se budeme koupat pod vodopády na ZRMANJE.
8. den: plavba přírodním parkem po ZRMANJE neboli Rio Pecos (souboj na kánoích Old Shatterhanda s Inču-čunou). Poslední koupání, v kempu ještě poslední večeře a na noc odjíždíme domů.

9.den: příjezd do ČR ráno kolem 9 hodiny.

Termíny se připravují

Cena zájezdu 12 990 Kč zahrnuje

  • dopravu a program
  • 7x kemp
  • zapůjčení vybavení - vesta, vodácká bunda, přilba
  • samovylévací kánoe 2-3 místná
  • instruktora na vodě
  • vstup na Kravické vodopády
  • pojištění zapůjčeného vybavení pro případ poškození
  • pojištění CK proti úpadku
  • DĚTSKÁ CENA: do 15 let 12 450 Kč.
  • PLATÍ SE NA MÍSTĚ: poplatek na Neretvě 5 €, vstup do přírodním parku na Zrmanje 70 Kn, fakultativní výlet lodí na Brač cca 240 Kn.


Další informace

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Jihlava, Brno.
Doprava: pohodlným autobusem s klimatizací. Při odjezdu z Pardubic můžete parkovat u našeho skladu.
Ubytování: ve vlastním stanu, 3x kemp u řek, 2x krásný kemp u jezera, 2x komfortní kemp u moře, tam a zpět je noční přejezd - jinak to nejde, máme to daleko.
Stravování:  vlastní vaření, čerstvé potraviny a víno kupujeme na místě, v Bosně je levněji než u nás.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí: je nezbytné. Můžeme vám zprostředkovat pojištění od Uniqa pojišťovna a. s., které zahrnuje i storno zájezdu, nyní nově i z důvodu onemocnění Cov-19. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů naleznete v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 35 Kč/den, pro děti do 15 let je sazba 19 Kč/den.
Propozice: posíláme e-mailem 10 dní před odjezdem (čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.).
Dárkový poukaz: rádi vám ho připravíme.