MENU

Neretva, vodopády na Trebižatu a další krasové řeky. Relax u moře. Bosna a Chorvatsko. Snídaně v ceně.

Několik termínů
CENA: 16 990 Kč
OBTÍŽNOST: Lehká

Vodácký zájezd na Neretvu v Bosně a další řeky. Na kánoi nebo nafukovacím kajaku.

Pádlování na průzračných řekách, spousta koupání, historické památky, čas na odpočinek a relax. Takhle vypadá náš dokonale vypilovaný okruh. Jedeme daleko, ale na místě jsou už jen krátké přejezdy a stan budete stavět jen 4x. Nehoníme se, všechno stíháme v pohodě a včas. Náročnost řek je lehká WW 1 - 2+ a mohou se přidat i šikovní začátečníci. A když se něco nepovede, nic se neděje... je teplo a stejně se pořád koupeme!

1. den: odjezd dopoledne do BOSNY A HERCEGOVINY a časně ráno příjezd na BORAČKO JEZERO.  Největší přírodní jezero Bosny je sevřené skalnatými vrcholy a neprostupnou zelení. Území je přirozeným prostředím mnoha druhů dnes už vzácných rostlin a živočichů. 
2. den: dopoledne dospíme noc, relax, koupání. Odpoledne splutí horního úseku  NERETVY, který vede krajinou s výhledy na hory a zalesněné kopce. Vracíme se do kempu.
3. den: pokračujeme ve splutí NERETVY.  Vplujeme do vápencevého kaňonu, který se na pár místech rozestoupí jen na 2 metry.  Ústí do něho několik krasových vyvěraček a ty stékají, padají a tryskají z různých děr a otvorů ve stěnách. Sem se dostanete jedině na lodi a tohle bude určitě patřit i k vašim k nejlepším zážitkům.
4. den:  ráno zabalíme a přesouváme se k ohromujícím KRAVICKÝM VODOPÁDŮM. Tvoří 120 m široký půlkruhový zlom na řece TREBIŽAT. Voda padá z výšky téměř 30 m a tvoří nádherné místo se spoustou zeleně a skvělým koupáním. Cestou ještě navštívíme MOSTAR. Sjíždějí se sem turisté z celého světa, aby viděli středověkou tureckou architekturu se spoustou orientálních krámků, kde koupíte všechno od šperků po šavle. Stavíme se u unikátního mostu "skokanů", kde mladíci už od středověku dokazují svoji mužnost skokem do NERETVY. Vy to ale určitě nezkoušejte,   z hrany mostu je to přes 20 metrů.  Nocujeme u TREBIŽATU na tábořišti s jednoduchým zázemím a hospodou.
5. den: splutí TREBIŽATU labyrintem přírodních kanálů a travertinových splazů. Mírně tekoucí říčka má zajímavé okolí, uvidíte spousty zvířat, které sem chodí zahnat žízeň, pokocháte se pohledem na plavající želvy, prostě úplné bosenské safari a projedeme jím až na tábořiště s jednoduchým zázemím a hospodou. Poslední nákup v Bosně,   odjíždíme a v pozdním odpoledni jsme u moře. Ubytujeme se tady na 2 NOCI.
6. den: OMIŠ je nádherné malé město a výhodou našeho kempu je poloha kousek od centra a doslova na písečné pláži. Všude je to jen pár kroků do restaurací a kaváren v kamenných uličkách a prodávají tady nejvyhlášenéjší zmrzlinu na pobřeží. OMIŠ tísní strmé stěny pohoří Mosor a město ještě půlí řeka Cetina, její ústí do moře budete přecházet, ať už půjdete kamkoliv. A jak se Cetina probojovávala k moři, vytvořila v Mosoru fantastický kolmý kaňon, který se táhne až k pláži. To všechno přispívá k naprosto jedinečné atmosféře. A pokud se vyškrábete na pirátskou pevnost vysoko nad zálivem, budete souhlasit, že tohle je neskutečně krásné místo. A nemusíte tady jen lenošit, protože pro vás vezeme paddleboardy, dá se půjčit skútr a vyjet serpentinami ve skalách na další úžasné vyhlídky atd.
7. den: dopoledne ještě u moře a pak odjíždíme k poslední řece. Ještě než dojedeme, stavíme se ve Slunji. RASTOKE je původní mlynářská osada, dnes přírodní a kulturní památka na říčce Slujnčici. Mezi dřevěnými mlýny vedou úzké cestičky a lávky a dávají nahlédnou do mlýnů, skrytých zákoutí a dvorků. Všude to zurčí a nad jednotlivými rameny Slujnčice vedou mostky. Na konci se všechny prameny stečou do vodopádu, který s řevem padá do úzké skalní soutěsky a po pár metrech se vlije do Korany. Až se dost naobdivujete, můžete si tady dát kávu nebo něco na zub a pak už to máme do kempu jen skok.
8. den: KORANA pramení na Plitvických jezerech a je typickou krasovou řekou se spoustou travertinových zlomů.  Je dokonale průzračná a tak snadno vidíte vodní rostliny a bohatý život pod hladinou. Vede vás civilizaci vzdáleným údolím,   staré mlýny jsou už dávno opuštěné a jen sem tam zahlédnete stopy minulého života.  S radostí sjíždíme všechny stupně a skokánky. A protože je pod nimi v lagunách krásné koupání, tak nespěcháme a končíme až navečer. Připravíme se na cestu domů a večer odjíždíme.

9. den: příjezd do ČR ráno.

Kód Termín Cena zájezd
651 11. 8. - 19. 8. 2024 16 990 Kč objednat

Cena zájezdu 16 990 Kč zahrnuje

 • dopravu a program
 • 6 x kemp a 1x tábořiště
 • 7x snídaně
 • loď jakou si vyberete (Baraka, třímístné Rio, nafukovací kajak Safari nebo K1), pádlo
 • plovací vestu, vodáckou bundu, helmu
 • do lodi malý barel (věci převáží bus)
 • vstup na Kravické vodopády
 • přátelskou a profesionální péči instruktorů
 • pojištění zapůjčeného vybavení pro případ poškození
 • pojištění CK proti úpadku
 • DĚTSKÁ CENA: do 15 let 15 490 Kč.
 • PLATÍ SE NA MÍSTĚ: poplatek na Neretvě 5 €. 

Další informace

Nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Jihlava, Brno.
Doprava: autobusem, minibusem nebo mikrobusem podle toho, kolik se nás sejde. Při nástupu v Pardubicích můžete parkovat u našeho skladu.
Ubytování: ve vlastním stanu, 1x tábořiště se sociálním zázemím, 1x vodácký kemp u řeky, 2x krásný kemp u jezera, 2x komfortní kemp u moře, tam a zpět je noční přejezd - jinak to nejde, máme to daleko.
Jídlo:  snídaně máte od nás.  Část potravin na ostatní jídla si můžete vzít z domova, ale většinu už koupíte na místě čerstvé a levněji.  U moře v Omiši můžete využít restauraci v kempu nebo jste za 15 minut v centru městečka, kde je pizzerie, restaurace, cukrárny a kavárničky. Před cestou domů si můžete dát poslední večeři v hospodě na Zrmanje,   vaří tady výborně.
Pojištění léčebných výloh v zahraničí Uniqa: zahrnuje i storno zájezdu až do výše 80 %, pokud by přišla nemoc ještě před odjezdem. Podrobné pojistné podmínky včetně pojistných limitů jsou v Obchodních podmínkách bod 11. Sazba je 40 Kč za den pro dospělé, 23 Kč za den pro děti do 15 let.
Propozice: posíláme e-mailem 10 dní před odjezdem (čas odjezdu, upřesnění nástupních míst, doporučený seznam oblečení, turistického vybavení, tipy na stravování atd.).
Dárek pro vodáka?

Reference

Lucie
Dobrý den, Ahoooj. Na zájezd na vodu do Bosny a Chorvatska jsem jela s obavami, že tam nikoho neznám a moje pádlování stoji za prd, ale jak se ukázalo bylo to zbytečné. Naši "průvodci" guide Žíďa a Honza byli skvělí, starali se o nás jak kvočny ???? a sešla se parta super lidiček. Sjíždění řek bylo úžasné i pro začátečníka za kterého se považuji. Příroda kterou jsme pluli byla balzám na duši. Byly úseky řek které budily respekt, ale Žíďa vždy vše vysvětlil a poradil jak nejlépe sjet a nakonec to byla paráda. A návštěvy měst byly na poznávání kultury a historie fajn zpestření. Jediný nepatrný negativ byl způsob jízdy našeho "řidiče formule jedna" Každopádně příští rok určitě zase ahoj. Velké diky za super naplánovanou dovču. Lucie
Honza
Ahoj Zuzko, chtěl bych tímto vyjádřit velkou spokojenost se zájezdem do Bosny! Průvodci Žíďa a Honza vše zvládli a celkově to bylo fajn! Na příští rok mě láká Černá Hora, tak uvidíme. ???? Honza.
Petr M.
Další nádherný zájezd se cvokem na bosenské řeky, s třešničkou, zrmanjou. Na počasí mají cvoci nejspíš patent, vyšlo vše, co mělo. Žíďu s Pornasem by měli naklonovat, s jakou bravurou nás vedli a kolik úsilí je to stálo to raději nedomýšlet........děkuji, nemohu jinak, než ....dokonalý. Cvoci jsou nejlepšííííííííííííííííííííííííííííííí. Petr
Klára K.
Milý CVOKu, před týdnem jsme se vrátily z Vašeho zájezdu Bosenské krasové řeky a Jadran na kánoi, dovolená byla skvělá, a nezanedbatelný podíl na tom nese Tomáš Svoboda (Fantomas), který se po celou doby podílel na skvělé atmosféře, na náročnějších úsecích řeky nás navíc velmi profisionálně a zodpovědně jistil. Děkujeme! Klára K. a Kateřina K.